Jméno:
Heslo:

Aktuálně z naší školy

Program „Pozor, jdou k vám kuřátka!“

Program „Pozor, jdou k vám kuřátka!“Pro žáky prvního stupně se hned v úterý po Velikonocích uskutečnil 1. díl dvoudílné minisérie vzdělávacího programu.

Pokračování v besedě s odborníky proběhne ve středu 18. dubna.

Fotografie z akce: 1. díl

 

Projekt ŠKOLIČKA - 2. a 3. setkání

Projekt ŠKOLIČKA - 2. a 3. setkání

Děti z mateřské školy si mohly vyzkoušet třikrát být opravdovými předškoláky a sedět ve školních lavicích. O prvním setkání si můžete přečíst zde na stránkách. V únoru a v březnu se konaly dvě poslední. Jedno proběhlo 15.2. spolu s žáky z 1. a 2. třídy a mělo název Masopust. Děti si vyrobily karnevalovou masku a povídali si o zvycích, spojených s masopustním průvodem. Čekala je i ochutnávka exotického ovoce.

Poslední školička se uskutečnila odpoledne 22. 3. a tady byli přítomni i rodiče dětí. Téma jsme zvolili: Jaro a mláďata kolem nás. Kromě jazykolamů, hádanek a písniček se děti zapojily i do výroby prstových loutek zvířátek. V závěru setkání byly děti pasovány na Předškoláky. Každý dostal odznak a pamětní list jako vzpomínku na projekt Školička.

Na fotografie se můžete podívat zde: školička II a školička III

Budeme se na děti těšit u zápisu a pak v září!

VOLNÉ DNY ŘEDITELKY ŠKOLY

VOLNÉ DNY ŘEDITELKY ŠKOLY

Rádi bychom Vás informovali o tom,
že v době od 25. června do 29. června 2018
a pak ještě v době od 3. září do 7. září 2018
vyhlašuje ředitelka školy volné dny.

Důvodem opatření je rozsáhlá rekonstrukce školy.

Školní rok 2018/2019 začne v pondělí 10. září 2018.

Děkujeme za pochopení.


Houby, divadlo a kino v únoru.

Moc se nám líbila přednáška o houbách s ukázkami fotografií a s mnoha užitečnými radami pana Malého, autora nové knihy o houbách.
V divadle jsme si užili cestování s kapitánem Nemem, honili jsme piráty, hledali poklad a poznávali mořské živočichy.
V kině ve Štětí jsme sledovali novou krásnou českou pohádku Čertoviny od pana Trošky. Nesměl chybět popkorn a po kině nakupování. Také cesta vlakem se nám líbila.
Tyto dárky jsme dostali jako odměnu za první pololetí.

Projekt ŠKOLIČKA 2018 - 1. setkání

Poslední lednový čtvrtek proběhlo na naší škole 1. setkání dětí z předškolního oddělení MŠ spolu s dětmi z 1. a 2. třídy. Vybrali jsme téma: ZIMA a zimní sporty. V průběhu 2 vyučovacích hodin byly děti rozděleny do 3 skupin a společně si povídaly o všem, co k zimnímu období patří. Místo sněhových koulí jsme si vyzkoušeli házení papírovými. Kromě hádanek, pranostik, básní a písniček se děti zapojily i do pracovního listu, kde se spojovaly stopy s lesními zvířátky. A bez chyby! V závěru setkání si děti namalovaly společný plakát se zimní přírodou, kam pak nalepily svoje sportovce. Všichni se s radostí přidali a dílo se podařilo. S dětmi z mateřské školy se naši školáci setkají ještě 2x. A co je čeká? Nechme se překvapit :-)

Teplákový den

Teplákový denZačátkem druhé poloviny ledna se naše škola aktivně zapojila do projektu Schools United s názvem Hrdá škola, který má za cíl oživení školního života. Námět byl velmi jednoduchý a jasný. Žáci a nejen oni měli přijít do školy tentokrát v domácím a velmi pohodlném oblečení. Původně se mělo jednat o výzvu pro žáky 2. stupně, ale do všeho nadšení prvostupňáci nemohli zůstat pozadu a s radostí se připojili. Tepláky měly úspěch, což dokládají přiložené fotografie. Dalším zpestřením školní docházky bude před jarními prázdninami duhový týden. 

                                                            #teplakydoskoly

Vánoční besídka 1. stupně

Vánoční besídka 1. stupněLetos jsme se dohodli, že se na vánoční besídce budou podílet jak třídy, tak družina. Každý se něco naučil a společně se pak vše trénovalo. Byly to básně, písně a divadla, tance. Protože bylo hodně dětí nemocných, „museli“ se někteří žáci naučit text i za maroda. Za to jim moc děkujeme, protože besídka díky tomu proběhla hladce. Sešli jsme se 20. 12. na chodbě před ředitelnou a i přes velkou trému některých jsme besídku zahájili. Rodiče byli pozorní, my ukáznění, a tak vše probíhalo hladce. Na závěr, po společném zpěvu koled, nám rodiče hodně zatleskali. Pak nás chválili učitelům a ti nám jejich pochvalu druhý den vyřídili. Po besídce jsme se mohli jít do 5. třídy do kavárny osvěžit nápojem nebo dobrotami, kdo chtěl, mohl si jít malovat nebo vyrábět vánoční ozdoby. Byla pohoda, všichni se usmívali, a tak jsme mohli na vánoční prázdniny odejít spokojeni. Ať se nám tak daří i v novém roce!

Fotografie z akce zde

Setkání před Betlémem

je název divadelního představení, na které jsme jeli, 1.,2. a 3. třída, autobusem. Nejprve jsme si v Mělníku trochu nakoupili a poté jsme se usadili na balkoně ke sledování představení. Bylo zábavné, s písničkami známými i neznámými. Dozvěděli jsme se o narození Ježíška, jak to nebylo lehké. Ale nakonec všichni jeho narození oslavovali. A nám se divadlo líbilo.

Turistický kurz 1. stupně

Jak tam dětem bylo, vystihla nejlépe Lucinka Poláková z 2. tř.: " Hráli jsme si v písku, malovali jsme mušličky a trička. A byli jsme na hradě Houska. Také jsme byli v IQ parku v Liberci. V ZOO jsme viděli velbloudy a lvy. A hráli jsme hry." V. Ištvániková: "Zažili jsme přírodu a byli jsme tam čtyři dny." K. Rodr: " Byli jsme v Doksech a u Máchova jezera. V IQ parku jsme viděli loď, bludiště, trubky s hadříkama. Koupili jsme si turistické známky." Takže se měli výborně.

Den dětí – vojáci

Den dětí – vojáci

Den dětí se nám velice vydařil. Na vojáky jsme se moc těšili. Nejprve jsme si šli prohlédnout vojenskou techniku: auta a zbraně. Zastříkali jsme si z hadice na cíl a „zastříleli“ skutečnými zbraněmi. Pověděli jsme si o ošetření zraněného, přenesli jsme ho z místa na místo, prohlédli jsme si vojenskou sanitku. Poté jsme si na hřišti vyzkoušeli cvičení, které vojáci často trénují: plazení pod překážkou, slalom v plné polní, hod granátem a zase zpět. Za své výkony jsme byli odměněni drobnými dárky, ale hlavně tím, že jsme si mohli s hodnými vojáky všechno vyzkoušet. Nakonec jsme ještě od školy dostali tašku dobrot ke Dni dětí. Byli jsme úplně spokojeni.Když jsme nebyli na turistickém kurzu

Když jsme nebyli na turisťáku, nenudili jsme se, jak je vidět z fotek. Chodili jsme na výlety a na dobroty. Poznávali jsme přírodu a vybudovali jsme přehradu na pískovišti. V lese jsme postavili domečky a hráli hry. Bylo nám fajn.

Florbalový turnaj "O pohár ředitele ZŠ Liběchov"

Florbalový turnaj

Dne 27.4.2017 se konal v prostorách ISŠT Mělník turnaj ve florbalu s názvem „O pohár ředitele ZŠ Liběchov“.

Turnaje se zúčastnila čtyři družstva, která se pravidelně účastní RŠFL (Regionální školní florbalová liga). Tedy ZŠ Neratovice, ZŠ Pšovka Mělník, ZŠ Mšeno a ZŠ Liběchov.  Hrálo se systémem každý s každým, plus byla přidána dovednostní soutěž družstev v trestném střílení.

Začátek turnaje pro naše žáky nebyl nikterak příznivý. Po prvním zápase proti ZŠ Pšovka Mělník se naši hráči vraceli ze hřiště s prohrou. A zároveň s poměrně nízkým sebevědomím. Ovšem po zápasové pauze, kdy se hrál další zápas, se žáci dočkali motivujícího povzbuzení od trenéra družstva a na druhý zápas nastoupili jako vyměnění.  Následující zápas se ZŠ Neratovice po srdnatém a týmovém boji vyhráli a nesoucí se na vítězné vlně nastoupili k poslednímu zápasu proti ZŠ Mšeno. V tomto závěrečném zápase hráči nepovolili soupeři ani bod a se skóre 3:0 zápas vyhráli. Tím obsadili v turnaji celkově první místo a do školy přivezli vítězný pohár.

Někteří sportovci z 9. ročníku naši školu v červnu definitivně opustí, proto se už teď rozhlížíme v nižších ročnících po nových posilách do týmu.

Přejeme krásné sportovní zážitky a pěkné prázdniny všem! 

                                                                                                                  Karel Kurz, trenér mužstva

Den Země na 1. stupni

Den Země se nám vydařil. Nejprve jsme si povídali o Zemi, chování se k přírodě, zvířatech......Pak čtvrťáci prezentovali ostatním třídám vše, co se už naučili o vodě. Poté jsme se vydali do rybárny, kde nám ukázali sádky, pstruhy a kapry a také kuchání ryb. Zaujal nás plynový měchýř a srdce. Na vycházce do okolí jsme kreslili ryby, házeli na cíl a běhali ve dvojicích, hráli na schovku a sbírali zajímavé tvary kamenů. Den se nám vydařil.

Šplhavci

ŠplhavciPřednáška o šplhavcích s doprovodnými obrázky, videi a živými ptáky nás velice zaujala. Dozvěděli jsme se, jak jsou to pro stromy i ostatní zvířata důležití ptáci, jak důležité jsou pro ně staré stromy, které u nás tak rádi kácíme, ale bez kterých se zrovna šplhavcům špatně žije. Viděli jsme vycpaného datla, strakapouda a žlunu, ptáky ze záchranné stanice - strakapouda, který co dva dny rozklove dřevěnou část své klece, špačka, který nám pěkně zpíval a netopýra, kterého jsme nezajímali. Nás to vše ale moc zajímalo, proto nás potěšil plakát a rozvrh s obrázky šplhavců, kterým si je budeme připomínat.
Fotografie z akce zde.

RYCHLÉ KONTAKTY

Telefon : +420 315 697 003
linka 101 - sekretariát
linka 102 - ředitelna
linka 103 - sborovna II. stupně
linka 104 - mateřská škola
linka 105 - školní družina
linka 106 - školní jídelna

Mobilní telefon:
školní jídelna - 604 569 212
mateřská škola - 602 758 198

E-mail: skola@zslibechov.cz
Web: http://www.zslibechov.cz
Datová schránka: z84meym

Prázdniny

Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce školy začnou letní (hlavní) prázdniny již 23. června a skončí až 7. září 2018.

Důležité informace

Hledáme asistenty/asistentky pedagoga pro ZŠ i MŠ. Více informací v sekci Volná místa

Zajímavé informace

Začátek 1. vyučovací hodiny již v 7:50 hod..
KE STAŽENÍ
AKTUALITY
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
MATEŘSKÁ ŠKOLA
ŠKOLNÍ DRUŽINA
ŠKOLNÍ JÍDELNA
ZŠ a MŠ Liběchov

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy