Jméno:
Heslo:

Aktuálně z naší školy

Vánoční besídka a dílnička pro rodiče s dětmi

Ve čtvrtek 13.12. 2018 jste srdečně zváni na besídku žáků 1. stupně a školní družiny. Začátek akce je v 15.30h.
Poté následuje tvoření dětí s rodiči, prarodiči, sourozenci.... 

Plánovaná akce 1. stupně

V úterý 11.12. se děti od 1.do 5.třídy vypraví na Mělník do kulturního domu,kde je čeká od 10h do 11h veselá vánoční pohádka:Hlídali jsme Ježíška. Hraje divadlo NAVĚTVI. Sraz ve třídách mezi 7.30 a 7.50h. Návrat kolem 12.15h. Vstupné 70,-

Rychlé zprávy z HARRACHOVA

Den čtvrtý (čtvrtek): Poslední den na výlety. Procházku k Mumlavským vodopádům jsme zakončili posezením v horské boudičce, kde jsme ochutnali pravé krkonošské palačinky s borůvkami a horkou čokoládu. V odpoledním čase jsme zvládli navštívit lyžařské muzeum a kostel sv. Václava. Pohráli jsme si v mamutím koutku a teď už nás čeká jen balení a poslední společný večer.

PŘEDPOKLÁDANÝ NÁVRAT Z HARRACHOVA SE OČEKÁVÁ V PÁTEK VE 12 HODIN.

Rychlé zprávy z HARRACHOVA

Den třetí (středa): Dnes jsme se vydali na výlet do Jablonce nad Nisou. Cesta mašinou byla parádní a v tunelu jsme dokonce slyšeli Krakonoše. Těšili jsme se na výrobní dílničku v Muzeu skla a bižuterie, kde jsme si vyrobili šperk a ozdobu. Všem se nám moc líbilo a už se nemůžeme dočkat zítřejšího výletu k Mumlavským vodopádům.

Rychlé zprávy z HARRACHOVA

Den druhý (úterý): Dnes jsme navštívili místní sklárnu a muzeum skla, kde jsme si nakoupili mnoho krásných věcí. Odpoledne nám pršelo, proto jsme šli jen na krátkou procházku po Anenském údolí. Všichni jsme tu spokojeni a moc se nám tu líbí.

Projektový den - Proměny podzimu

Hned po svátku svatého Martina 12.11. čekal děti z 1. stupně podzimní projektový den. Děti si vyzkoušely poznávat hmatem i chutí přinesené druhy ovoce a zeleniny. Starší děti se zapojily do přípravy mrkvovo celerové pomazánky. Došlo i na povídání o životě svatého Martina a proč se na jeho svátek peče husa. Každý si pak svou husu i vyrobil. V závěru dopoledne jsme se podívali na pohádku Letíme, která je právě o podzimním odletu čápů do Afriky.

Rychlé zprávy z HARRACHOVA

Den první (pondělí): Všichni jsme v pořádku dorazili. Máme se tu dobře a jídlo nám chutná.

Výtvarné úspěchy našich žáků

Výtvarné úspěchy našich žáků
V září děti malovaly obrázky do výtvarné soutěže Dobrovických muzeí s názvem Barevný sen II.  Obrázky se porotcům líbily a za naši školu bude vystaven výkres s názvem " Srdíčkový sen" od Míši Honzíkové. Výstava obrázků bude otevřena denně v sále Dobrovických muzeí od 18.11. do 30.12.2018.


Projektový den "100 let republiky"

Okresní turnaj v minifotbale

Žáci a žákyně z 1. až 3. třídy se zúčastnili 1.11. 2018 okresního turnaje v minifotbale na Mělníku. Zahráli si proti základním školám z Libiše, Obříství, Velkého Borku a Neratovic. Umístili se na krásném 5. místě. Vítězství si vybojovala ZŠ Velký Borek.

Halloweenská slavnost s lampionovým průvodem ve spolupráci spolku Liběchov sobě a školní družiny

Vystoupení dětí na Svatohavelském posvícení

Školka v novém

Prvňáci v novinách

Prvňáci v novináchNaši prvňáčci se dostali na stránky deníku Mladé fronty Dnes pro Střední Čechy. Pro více informací si pořiďte její vydání v pátek 12. října 2018.
Dopravní hřiště Štětí

Dopravní hřiště Štětí

V pátek 25.5. se děti z 1. stupně vypravily vlakem do Štětí. V plánu bylo nejen dopravní hřiště, ale i jiná dětská hřiště, kterých je tu nepřeberné množství. Počasí nám přálo a děti se těšily, co je dnes čeká.

Rozdělili jsme se na dvě části. Žáky z první a páté třídy čekala jako první jízda na kolech a koloběžkách. Pár dětí si vzalo své kolečkové brusle, tak se mohly projet i na nich. Nejprve si ale připomenuly pravidla silničního provozu a dopravní značky. Ve stejné době se druhá skupina prošla centrem Štětí a čas čekání si děti krátily na dětském hřišti. Po hodině se skupina vyměnila s žáky z druhé, třetí a čtvrté třídy. Po pauze na svačinu a občerstvení formou zmrzliny se děti vydaly ještě na houpačky a prolézačky. A umíte si představit, jak se tam vyřádili.

V závěru akce jsme se přesunuli na vlakové nádraží a nechali se dovézt zpátky do Liběchova. Kromě několika odřených kolen se nikomu nic nestalo a společný výlet se dětem líbil.


Více fotografií z akce k nahlédnutí zde.

Projektová výuka – Po stopách Václava Levého

Projektová výuka – Po stopách Václava Levého

V okolí naší školy se nachází několik skalních útvarů, ve kterých si můžeme prohlédnout dílo sochaře Václava Levého. Žáci 4. třídy se k nim vypravili v rámci projektové výuky. Nejdříve se ve škole podívali na prezentaci o životě tohoto sochaře a zkusili si vyplnit test. Všichni si zapamatovali století, ve kterém V. Levý žil, materiál, se kterým sochař pracoval, jak se jmenují jeho nejznámější útvary v blízkosti Liběchova nebo kdo byl jeho žákem.

Pak jsme vyrazili do terénu. Prošli jsme kolem rozkvetlých šípkových a bezových keřů a naším cílem byly skalní útvary směrem na Tupadly. Na informačních tabulích jsme si přečetli nejen o vzácném hmyzu, který žije ve zdejších kalužích, ale i o sochaři Václavu Levém. Prohlédli jsme si Kapli Máří Magdalény, Harfenici a Hada. Připomenuli jsme si jednu z filmových pohádek (Láska rohatá), kterou tady před lety Česká televize natáčela. Dále jsme po žluté značce pokračovali k Mordlochu a Sedmi chlebům. Měli jsme štěstí a viděli jsme i zástupce z říše živočichů – např. slepýše, veverku a srnku. Slyšeli jsme datla a kukačku.


Uvědomili jsme si, jak je procházka lesem příjemná, nepražilo na nás tolik sluníčko. 

Výlet se povedl a děti se naučily i něco nového o přírodě.

Den Země 2018

Den Země 2018Projektový Den Země se zaměřením na zvířata jsme uspořádali ve středu 25.4. Na programu bylo celkem 8 stanovišť s úkoly a ukázkami zvířat. Všechny dílničky připravili žáci navštěvující volitelný předmět Přírodopisné praktikum ve spolupráci se svými spolužáky z 2.stupně.
Na stanovištích mohly děti ze školky a z 1. stupně vidět želvu čtyřprstou Zuzku, užovku červenou, sklípkana, ale i drobné bezobratlé živočichy. Děti si odlévaly ze sádry stopy, vyráběly chrostíka, otiskávaly svlečené hadí kůže, skákaly do dálky a porovnávaly své výkony s různými živočichy. Mohly se také kouknout do mikroskopů, vyzkoušet své znalosti o domácích zvířatech, nebo si složit puzzle a přiřazovat stopy lesních zvířat. Celou akci provázela hudba pro dokreslení příjemné atmosféry a krásného počasí.
Velké poděkování patří žákům 2. stupně za pěkně připravenou akci, všem vyučujícím a také dětem ze školky a 1. stupně, které absolvovaly připravené úkoly. Také děkujeme obci Liběchov za poskytnutí odměn pro děti.

Fotografie z akce jsou k nahlédnutí zde.

Pozor, jdou k vám kuřátka" II

Ty něžné a okouzlené výrazy dětí stály opravdu za to!
Nejprve hledaly v líhni zbytky skořápek svých kuřat, pak sypaly do krmítka rozdrcené zrní. Sledovaly, jak kuřátka zobou (zobala i do tapety, na které byla namalovaná tráva) a následně, jak se jim chce spát. Nejmilejší bylo, když si směly kuřátka pohladit a také si je vzít do dlaní. Něžnost by se dala ve třídě krájet. A to byl jistě účel.

Program „Pozor, jdou k vám kuřátka!“

Program „Pozor, jdou k vám kuřátka!“Pro žáky prvního stupně se hned v úterý po Velikonocích uskutečnil 1. díl dvoudílné minisérie vzdělávacího programu.

Pokračování v besedě s odborníky proběhne ve středu 18. dubna.

Fotografie z akce: 1. díl

 

Projekt ŠKOLIČKA - 2. a 3. setkání

Projekt ŠKOLIČKA - 2. a 3. setkání

Děti z mateřské školy si mohly vyzkoušet třikrát být opravdovými předškoláky a sedět ve školních lavicích. O prvním setkání si můžete přečíst zde na stránkách. V únoru a v březnu se konaly dvě poslední. Jedno proběhlo 15.2. spolu s žáky z 1. a 2. třídy a mělo název Masopust. Děti si vyrobily karnevalovou masku a povídali si o zvycích, spojených s masopustním průvodem. Čekala je i ochutnávka exotického ovoce.

Poslední školička se uskutečnila odpoledne 22. 3. a tady byli přítomni i rodiče dětí. Téma jsme zvolili: Jaro a mláďata kolem nás. Kromě jazykolamů, hádanek a písniček se děti zapojily i do výroby prstových loutek zvířátek. V závěru setkání byly děti pasovány na Předškoláky. Každý dostal odznak a pamětní list jako vzpomínku na projekt Školička.

Na fotografie se můžete podívat zde: školička II a školička III

Budeme se na děti těšit u zápisu a pak v září!

Houby, divadlo a kino v únoru.

Moc se nám líbila přednáška o houbách s ukázkami fotografií a s mnoha užitečnými radami pana Malého, autora nové knihy o houbách.
V divadle jsme si užili cestování s kapitánem Nemem, honili jsme piráty, hledali poklad a poznávali mořské živočichy.
V kině ve Štětí jsme sledovali novou krásnou českou pohádku Čertoviny od pana Trošky. Nesměl chybět popkorn a po kině nakupování. Také cesta vlakem se nám líbila.
Tyto dárky jsme dostali jako odměnu za první pololetí.

Projekt ŠKOLIČKA 2018 - 1. setkání

Poslední lednový čtvrtek proběhlo na naší škole 1. setkání dětí z předškolního oddělení MŠ spolu s dětmi z 1. a 2. třídy. Vybrali jsme téma: ZIMA a zimní sporty. V průběhu 2 vyučovacích hodin byly děti rozděleny do 3 skupin a společně si povídaly o všem, co k zimnímu období patří. Místo sněhových koulí jsme si vyzkoušeli házení papírovými. Kromě hádanek, pranostik, básní a písniček se děti zapojily i do pracovního listu, kde se spojovaly stopy s lesními zvířátky. A bez chyby! V závěru setkání si děti namalovaly společný plakát se zimní přírodou, kam pak nalepily svoje sportovce. Všichni se s radostí přidali a dílo se podařilo. S dětmi z mateřské školy se naši školáci setkají ještě 2x. A co je čeká? Nechme se překvapit :-)

Teplákový den

Teplákový denZačátkem druhé poloviny ledna se naše škola aktivně zapojila do projektu Schools United s názvem Hrdá škola, který má za cíl oživení školního života. Námět byl velmi jednoduchý a jasný. Žáci a nejen oni měli přijít do školy tentokrát v domácím a velmi pohodlném oblečení. Původně se mělo jednat o výzvu pro žáky 2. stupně, ale do všeho nadšení prvostupňáci nemohli zůstat pozadu a s radostí se připojili. Tepláky měly úspěch, což dokládají přiložené fotografie. Dalším zpestřením školní docházky bude před jarními prázdninami duhový týden. 

                                                            #teplakydoskoly

Vánoční besídka 1. stupně

Vánoční besídka 1. stupněLetos jsme se dohodli, že se na vánoční besídce budou podílet jak třídy, tak družina. Každý se něco naučil a společně se pak vše trénovalo. Byly to básně, písně a divadla, tance. Protože bylo hodně dětí nemocných, „museli“ se někteří žáci naučit text i za maroda. Za to jim moc děkujeme, protože besídka díky tomu proběhla hladce. Sešli jsme se 20. 12. na chodbě před ředitelnou a i přes velkou trému některých jsme besídku zahájili. Rodiče byli pozorní, my ukáznění, a tak vše probíhalo hladce. Na závěr, po společném zpěvu koled, nám rodiče hodně zatleskali. Pak nás chválili učitelům a ti nám jejich pochvalu druhý den vyřídili. Po besídce jsme se mohli jít do 5. třídy do kavárny osvěžit nápojem nebo dobrotami, kdo chtěl, mohl si jít malovat nebo vyrábět vánoční ozdoby. Byla pohoda, všichni se usmívali, a tak jsme mohli na vánoční prázdniny odejít spokojeni. Ať se nám tak daří i v novém roce!

Fotografie z akce zde

Setkání před Betlémem

je název divadelního představení, na které jsme jeli, 1.,2. a 3. třída, autobusem. Nejprve jsme si v Mělníku trochu nakoupili a poté jsme se usadili na balkoně ke sledování představení. Bylo zábavné, s písničkami známými i neznámými. Dozvěděli jsme se o narození Ježíška, jak to nebylo lehké. Ale nakonec všichni jeho narození oslavovali. A nám se divadlo líbilo.

RYCHLÉ KONTAKTY

Telefon : +420 315 697 003
linka 101 - sekretariát
linka 102 - ředitelna
linka 103 - sborovna II. stupně
linka 104 - mateřská škola
linka 105 - školní družina
linka 106 - školní jídelna

Mobilní telefon:
školní jídelna - 604 569 212
mateřská škola - 602 758 198

E-mail: skola@zslibechov.cz
Web: http://www.zslibechov.cz
Datová schránka: z84meym

Prázdniny

Vánoční prázdniny proběhnou ve dnech 22. prosince 2018 až 2. ledna 2019. Vyučování začíná ve čtvrtek 3. ledna.

Důležité informace

Zajímavé informace

Žáci se v průběhu listopadu dočkají zcela nové tělocvičny, učebny IT, učebny přírodních věd a jazykové učebny.
KE STAŽENÍ
AKTUALITY
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
MATEŘSKÁ ŠKOLA
ŠKOLNÍ DRUŽINA
ŠKOLNÍ JÍDELNA
ZŠ a MŠ Liběchov

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy