Jméno:
Heslo:

Aktuálně z naší školy

Hlášení z lyžáku

Hlášení z lyžákuPONDĚLÍ: Všichni v pořádku dorazili do Mikulova u Teplic.

ÚTERÝ: Všichni jsou v pořádku, mají tam hodně sněhu a silný vítr, samozřejmě v zádech. Fotografie zde

STŘEDA: Chvíle odpočinku od lyží, aneb výlet musí být. Navíc večerní stavění snowmana. Fotografie zde


Projekt ŠKOLIČKA 1

Projekt ŠKOLIČKA 1

Jako každý rok se i letos u nás ve škole koná trojí setkání předškoláků s našimi prvňáky a druháky. První společný dvouhodinový projekt proběhl 22. ledna. Žáci i předškoláci z naší školky byli rozděleni do 3 skupin a spolu s paní učitelkami si povídali, četli, tvořili a plnili úkoly na téma Přátelství.

Kamarádských dvojic z pohádek znají děti spoustu. Paní učitelky jim četly ukázky z některých dětských knih, kde se přátelství projevuje. Děti pak kreslily ilustraci a odpovídaly na otázky k textu. Mluvilo se také o tom, jak dát druhému najevo naše přátelství. Jeden ze způsobů je malý dárek, proto si všichni vyrobili papírové srdíčko, do kterého napsali jméno svého kamaráda a předali mu ho. Zbyl čas i na společné zazpívání.

Na další setkání s předškoláky se těšíme 19. února.

Zvýšený výskyt respiračních onemocnění

Zvýšený výskyt respiračních onemocnění

Vážení rodiče,

upozorňujeme Vás na větší výskyt akutních respiračních onemocnění na ZŠ a MŠ Liběchov. Žáci byli poučeni o nutnosti zvýšené hygieny. Rádi bychom Vás požádali, pokud dítě vykazuje příznaky respiračního onemocnění (teplota, rýma, kašel) o návštěvu lékaře, a dítě si ponechali na nezbytně nutnou dobu doma. Pokud se výskyt onemocnění zvýší, budeme nuceni školu uzavřít. Věříme, že se situace zlepší a k tomuto opatření nedojde.

S pozdravem ředitelství školy

Kamerový systém na naší škole

Kamerový systém na naší škole

Vážení rodiče, na naší škole byl instalován a zprovozněn kamerový systém. Ředitelka školy vydala v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679, obecným nařízením o ochraně osobních údajů, směrnici, která upravuje používání kamerového systému.

Účel a cíl instalace kamerového systému

  1. ZŠ a MŠ Liběchov, příspěvková organizace touto směrnicí stanovuje zásady používání kamerového systému s cílem zajistit nezbytnou ochranu majetku zřizovatele, práv žáků i návštěvníků školy na prostranstvích areálu školy a ve společných prostorách schodiště a zároveň dostát ustanovení zákona na ochranu osobních údajů.
  2. Kamerový systém slouží na ochranu vlastnických práv zřizovatele, ochranu majetku školy a osob pobývajících v areálu školy.
  3. Účelem zpracovávání pořízených obrazových záznamů je především prevence a odhalování protiprávního jednání ve veřejných venkovních areálech školy.
  4. Tyto záznamy slouží jako důkazní materiál v případě trestné činnosti nebo v případě způsobení škody na majetku a právech rodičů, žáků a návštěvníků školy. 

Školní časopis ZÁŠKOLÁK

Vánoční besídka

Ve čtvrtek 13. prosince si v prostorách naší nové tělocvičny připravili žáci 1. stupně a školní družiny pásmo písní, tanečků a krátkých divadelních scének. Jako hosté vystoupili žáci 7. ročníku, kteří celý kulturní program završili. Děkujeme všem divákům za vytvoření krásné předvánoční atmosféry.

Rychlé zprávy z HARRACHOVA

Den čtvrtý (čtvrtek): Poslední den na výlety. Procházku k Mumlavským vodopádům jsme zakončili posezením v horské boudičce, kde jsme ochutnali pravé krkonošské palačinky s borůvkami a horkou čokoládu. V odpoledním čase jsme zvládli navštívit lyžařské muzeum a kostel sv. Václava. Pohráli jsme si v mamutím koutku a teď už nás čeká jen balení a poslední společný večer.

PŘEDPOKLÁDANÝ NÁVRAT Z HARRACHOVA SE OČEKÁVÁ V PÁTEK VE 12 HODIN.

Rychlé zprávy z HARRACHOVA

Den třetí (středa): Dnes jsme se vydali na výlet do Jablonce nad Nisou. Cesta mašinou byla parádní a v tunelu jsme dokonce slyšeli Krakonoše. Těšili jsme se na výrobní dílničku v Muzeu skla a bižuterie, kde jsme si vyrobili šperk a ozdobu. Všem se nám moc líbilo a už se nemůžeme dočkat zítřejšího výletu k Mumlavským vodopádům.

Rychlé zprávy z HARRACHOVA

Den druhý (úterý): Dnes jsme navštívili místní sklárnu a muzeum skla, kde jsme si nakoupili mnoho krásných věcí. Odpoledne nám pršelo, proto jsme šli jen na krátkou procházku po Anenském údolí. Všichni jsme tu spokojeni a moc se nám tu líbí.

Projektový den - Proměny podzimu

Hned po svátku svatého Martina 12.11. čekal děti z 1. stupně podzimní projektový den. Děti si vyzkoušely poznávat hmatem i chutí přinesené druhy ovoce a zeleniny. Starší děti se zapojily do přípravy mrkvovo celerové pomazánky. Došlo i na povídání o životě svatého Martina a proč se na jeho svátek peče husa. Každý si pak svou husu i vyrobil. V závěru dopoledne jsme se podívali na pohádku Letíme, která je právě o podzimním odletu čápů do Afriky.

Rychlé zprávy z HARRACHOVA

Den první (pondělí): Všichni jsme v pořádku dorazili. Máme se tu dobře a jídlo nám chutná.

Výtvarné úspěchy našich žáků

Výtvarné úspěchy našich žáků
V září děti malovaly obrázky do výtvarné soutěže Dobrovických muzeí s názvem Barevný sen II.  Obrázky se porotcům líbily a za naši školu bude vystaven výkres s názvem " Srdíčkový sen" od Míši Honzíkové. Výstava obrázků bude otevřena denně v sále Dobrovických muzeí od 18.11. do 30.12.2018.


Projektový den "100 let republiky"

Okresní turnaj v minifotbale

Žáci a žákyně z 1. až 3. třídy se zúčastnili 1.11. 2018 okresního turnaje v minifotbale na Mělníku. Zahráli si proti základním školám z Libiše, Obříství, Velkého Borku a Neratovic. Umístili se na krásném 5. místě. Vítězství si vybojovala ZŠ Velký Borek.

Halloweenská slavnost s lampionovým průvodem ve spolupráci spolku Liběchov sobě a školní družiny

Vystoupení dětí na Svatohavelském posvícení

Školka v novém

Prvňáci v novinách

Prvňáci v novináchNaši prvňáčci se dostali na stránky deníku Mladé fronty Dnes pro Střední Čechy. Pro více informací si pořiďte její vydání v pátek 12. října 2018.
Dopravní hřiště Štětí

Dopravní hřiště Štětí

V pátek 25.5. se děti z 1. stupně vypravily vlakem do Štětí. V plánu bylo nejen dopravní hřiště, ale i jiná dětská hřiště, kterých je tu nepřeberné množství. Počasí nám přálo a děti se těšily, co je dnes čeká.

Rozdělili jsme se na dvě části. Žáky z první a páté třídy čekala jako první jízda na kolech a koloběžkách. Pár dětí si vzalo své kolečkové brusle, tak se mohly projet i na nich. Nejprve si ale připomenuly pravidla silničního provozu a dopravní značky. Ve stejné době se druhá skupina prošla centrem Štětí a čas čekání si děti krátily na dětském hřišti. Po hodině se skupina vyměnila s žáky z druhé, třetí a čtvrté třídy. Po pauze na svačinu a občerstvení formou zmrzliny se děti vydaly ještě na houpačky a prolézačky. A umíte si představit, jak se tam vyřádili.

V závěru akce jsme se přesunuli na vlakové nádraží a nechali se dovézt zpátky do Liběchova. Kromě několika odřených kolen se nikomu nic nestalo a společný výlet se dětem líbil.


Více fotografií z akce k nahlédnutí zde.

Projektová výuka – Po stopách Václava Levého

Projektová výuka – Po stopách Václava Levého

V okolí naší školy se nachází několik skalních útvarů, ve kterých si můžeme prohlédnout dílo sochaře Václava Levého. Žáci 4. třídy se k nim vypravili v rámci projektové výuky. Nejdříve se ve škole podívali na prezentaci o životě tohoto sochaře a zkusili si vyplnit test. Všichni si zapamatovali století, ve kterém V. Levý žil, materiál, se kterým sochař pracoval, jak se jmenují jeho nejznámější útvary v blízkosti Liběchova nebo kdo byl jeho žákem.

Pak jsme vyrazili do terénu. Prošli jsme kolem rozkvetlých šípkových a bezových keřů a naším cílem byly skalní útvary směrem na Tupadly. Na informačních tabulích jsme si přečetli nejen o vzácném hmyzu, který žije ve zdejších kalužích, ale i o sochaři Václavu Levém. Prohlédli jsme si Kapli Máří Magdalény, Harfenici a Hada. Připomenuli jsme si jednu z filmových pohádek (Láska rohatá), kterou tady před lety Česká televize natáčela. Dále jsme po žluté značce pokračovali k Mordlochu a Sedmi chlebům. Měli jsme štěstí a viděli jsme i zástupce z říše živočichů – např. slepýše, veverku a srnku. Slyšeli jsme datla a kukačku.


Uvědomili jsme si, jak je procházka lesem příjemná, nepražilo na nás tolik sluníčko. 

Výlet se povedl a děti se naučily i něco nového o přírodě.

Den Země 2018

Den Země 2018Projektový Den Země se zaměřením na zvířata jsme uspořádali ve středu 25.4. Na programu bylo celkem 8 stanovišť s úkoly a ukázkami zvířat. Všechny dílničky připravili žáci navštěvující volitelný předmět Přírodopisné praktikum ve spolupráci se svými spolužáky z 2.stupně.
Na stanovištích mohly děti ze školky a z 1. stupně vidět želvu čtyřprstou Zuzku, užovku červenou, sklípkana, ale i drobné bezobratlé živočichy. Děti si odlévaly ze sádry stopy, vyráběly chrostíka, otiskávaly svlečené hadí kůže, skákaly do dálky a porovnávaly své výkony s různými živočichy. Mohly se také kouknout do mikroskopů, vyzkoušet své znalosti o domácích zvířatech, nebo si složit puzzle a přiřazovat stopy lesních zvířat. Celou akci provázela hudba pro dokreslení příjemné atmosféry a krásného počasí.
Velké poděkování patří žákům 2. stupně za pěkně připravenou akci, všem vyučujícím a také dětem ze školky a 1. stupně, které absolvovaly připravené úkoly. Také děkujeme obci Liběchov za poskytnutí odměn pro děti.

Fotografie z akce jsou k nahlédnutí zde.

Pozor, jdou k vám kuřátka" II

Ty něžné a okouzlené výrazy dětí stály opravdu za to!
Nejprve hledaly v líhni zbytky skořápek svých kuřat, pak sypaly do krmítka rozdrcené zrní. Sledovaly, jak kuřátka zobou (zobala i do tapety, na které byla namalovaná tráva) a následně, jak se jim chce spát. Nejmilejší bylo, když si směly kuřátka pohladit a také si je vzít do dlaní. Něžnost by se dala ve třídě krájet. A to byl jistě účel.

Program „Pozor, jdou k vám kuřátka!“

Program „Pozor, jdou k vám kuřátka!“Pro žáky prvního stupně se hned v úterý po Velikonocích uskutečnil 1. díl dvoudílné minisérie vzdělávacího programu.

Pokračování v besedě s odborníky proběhne ve středu 18. dubna.

Fotografie z akce: 1. díl

 

Projekt ŠKOLIČKA - 2. a 3. setkání

Projekt ŠKOLIČKA - 2. a 3. setkání

Děti z mateřské školy si mohly vyzkoušet třikrát být opravdovými předškoláky a sedět ve školních lavicích. O prvním setkání si můžete přečíst zde na stránkách. V únoru a v březnu se konaly dvě poslední. Jedno proběhlo 15.2. spolu s žáky z 1. a 2. třídy a mělo název Masopust. Děti si vyrobily karnevalovou masku a povídali si o zvycích, spojených s masopustním průvodem. Čekala je i ochutnávka exotického ovoce.

Poslední školička se uskutečnila odpoledne 22. 3. a tady byli přítomni i rodiče dětí. Téma jsme zvolili: Jaro a mláďata kolem nás. Kromě jazykolamů, hádanek a písniček se děti zapojily i do výroby prstových loutek zvířátek. V závěru setkání byly děti pasovány na Předškoláky. Každý dostal odznak a pamětní list jako vzpomínku na projekt Školička.

Na fotografie se můžete podívat zde: školička II a školička III

Budeme se na děti těšit u zápisu a pak v září!

Houby, divadlo a kino v únoru.

Moc se nám líbila přednáška o houbách s ukázkami fotografií a s mnoha užitečnými radami pana Malého, autora nové knihy o houbách.
V divadle jsme si užili cestování s kapitánem Nemem, honili jsme piráty, hledali poklad a poznávali mořské živočichy.
V kině ve Štětí jsme sledovali novou krásnou českou pohádku Čertoviny od pana Trošky. Nesměl chybět popkorn a po kině nakupování. Také cesta vlakem se nám líbila.
Tyto dárky jsme dostali jako odměnu za první pololetí.

Projekt ŠKOLIČKA 2018 - 1. setkání

Poslední lednový čtvrtek proběhlo na naší škole 1. setkání dětí z předškolního oddělení MŠ spolu s dětmi z 1. a 2. třídy. Vybrali jsme téma: ZIMA a zimní sporty. V průběhu 2 vyučovacích hodin byly děti rozděleny do 3 skupin a společně si povídaly o všem, co k zimnímu období patří. Místo sněhových koulí jsme si vyzkoušeli házení papírovými. Kromě hádanek, pranostik, básní a písniček se děti zapojily i do pracovního listu, kde se spojovaly stopy s lesními zvířátky. A bez chyby! V závěru setkání si děti namalovaly společný plakát se zimní přírodou, kam pak nalepily svoje sportovce. Všichni se s radostí přidali a dílo se podařilo. S dětmi z mateřské školy se naši školáci setkají ještě 2x. A co je čeká? Nechme se překvapit :-)

Teplákový den

Teplákový denZačátkem druhé poloviny ledna se naše škola aktivně zapojila do projektu Schools United s názvem Hrdá škola, který má za cíl oživení školního života. Námět byl velmi jednoduchý a jasný. Žáci a nejen oni měli přijít do školy tentokrát v domácím a velmi pohodlném oblečení. Původně se mělo jednat o výzvu pro žáky 2. stupně, ale do všeho nadšení prvostupňáci nemohli zůstat pozadu a s radostí se připojili. Tepláky měly úspěch, což dokládají přiložené fotografie. Dalším zpestřením školní docházky bude před jarními prázdninami duhový týden. 

                                                            #teplakydoskoly

RYCHLÉ KONTAKTY

Telefon : +420 315 697 003
linka 101 - sekretariát
linka 102 - ředitelna
linka 103 - sborovna II. stupně
linka 104 - mateřská škola
linka 105 - školní družina
linka 106 - školní jídelna

Mobilní telefon:
školní jídelna - 604 569 212
mateřská škola - 602 758 198

E-mail: skola@zslibechov.cz
Web: http://www.zslibechov.cz
Datová schránka: z84meym

Prázdniny

Týdenní jarní prázdniny se uskuteční od pondělí 25. února do pátku 1. března 2019.

Důležité informace

Zajímavé informace

Ve škole byl instalován a zprovozněn kamerový systém. Více informací v sekci aktualit.
KE STAŽENÍ
AKTUALITY
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
MATEŘSKÁ ŠKOLA
ŠKOLNÍ DRUŽINA
ŠKOLNÍ JÍDELNA
ZŠ a MŠ Liběchov

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy