Aktuálně z naší školy

Projekt ŠKOLIČKA 2018 - 1. setkání

Poslední lednový čtvrtek proběhlo na naší škole 1. setkání dětí z předškolního oddělení MŠ spolu s dětmi z 1. a 2. třídy. Vybrali jsme téma: ZIMA a zimní sporty. V průběhu 2 vyučovacích hodin byly děti rozděleny do 3 skupin a společně si povídaly o všem, co k zimnímu období patří. Místo sněhových koulí jsme si vyzkoušeli házení papírovými. Kromě hádanek, pranostik, básní a písniček se děti zapojily i do pracovního listu, kde se spojovaly stopy s lesními zvířátky. A bez chyby! V závěru setkání si děti namalovaly společný plakát se zimní přírodou, kam pak nalepily svoje sportovce. Všichni se s radostí přidali a dílo se podařilo. S dětmi z mateřské školy se naši školáci setkají ještě 2x. A co je čeká? Nechme se překvapit :-)


Teplákový den

Teplákový denZačátkem druhé poloviny ledna se naše škola aktivně zapojila do projektu Schools United s názvem Hrdá škola, který má za cíl oživení školního života. Námět byl velmi jednoduchý a jasný. Žáci a nejen oni měli přijít do školy tentokrát v domácím a velmi pohodlném oblečení. Původně se mělo jednat o výzvu pro žáky 2. stupně, ale do všeho nadšení prvostupňáci nemohli zůstat pozadu a s radostí se připojili. Tepláky měly úspěch, což dokládají přiložené fotografie. Dalším zpestřením školní docházky bude před jarními prázdninami duhový týden. 

                                                            #teplakydoskoly

Vánoční besídka 1. stupně

Vánoční besídka 1. stupněLetos jsme se dohodli, že se na vánoční besídce budou podílet jak třídy, tak družina. Každý se něco naučil a společně se pak vše trénovalo. Byly to básně, písně a divadla, tance. Protože bylo hodně dětí nemocných, „museli“ se někteří žáci naučit text i za maroda. Za to jim moc děkujeme, protože besídka díky tomu proběhla hladce. Sešli jsme se 20. 12. na chodbě před ředitelnou a i přes velkou trému některých jsme besídku zahájili. Rodiče byli pozorní, my ukáznění, a tak vše probíhalo hladce. Na závěr, po společném zpěvu koled, nám rodiče hodně zatleskali. Pak nás chválili učitelům a ti nám jejich pochvalu druhý den vyřídili. Po besídce jsme se mohli jít do 5. třídy do kavárny osvěžit nápojem nebo dobrotami, kdo chtěl, mohl si jít malovat nebo vyrábět vánoční ozdoby. Byla pohoda, všichni se usmívali, a tak jsme mohli na vánoční prázdniny odejít spokojeni. Ať se nám tak daří i v novém roce!

Fotografie z akce zde

Setkání před Betlémem

je název divadelního představení, na které jsme jeli, 1.,2. a 3. třída, autobusem. Nejprve jsme si v Mělníku trochu nakoupili a poté jsme se usadili na balkoně ke sledování představení. Bylo zábavné, s písničkami známými i neznámými. Dozvěděli jsme se o narození Ježíška, jak to nebylo lehké. Ale nakonec všichni jeho narození oslavovali. A nám se divadlo líbilo.

Turistický kurz 1. stupně

Jak tam dětem bylo, vystihla nejlépe Lucinka Poláková z 2. tř.: " Hráli jsme si v písku, malovali jsme mušličky a trička. A byli jsme na hradě Houska. Také jsme byli v IQ parku v Liberci. V ZOO jsme viděli velbloudy a lvy. A hráli jsme hry." V. Ištvániková: "Zažili jsme přírodu a byli jsme tam čtyři dny." K. Rodr: " Byli jsme v Doksech a u Máchova jezera. V IQ parku jsme viděli loď, bludiště, trubky s hadříkama. Koupili jsme si turistické známky." Takže se měli výborně.

Den dětí – vojáci

Den dětí – vojáci

Den dětí se nám velice vydařil. Na vojáky jsme se moc těšili. Nejprve jsme si šli prohlédnout vojenskou techniku: auta a zbraně. Zastříkali jsme si z hadice na cíl a „zastříleli“ skutečnými zbraněmi. Pověděli jsme si o ošetření zraněného, přenesli jsme ho z místa na místo, prohlédli jsme si vojenskou sanitku. Poté jsme si na hřišti vyzkoušeli cvičení, které vojáci často trénují: plazení pod překážkou, slalom v plné polní, hod granátem a zase zpět. Za své výkony jsme byli odměněni drobnými dárky, ale hlavně tím, že jsme si mohli s hodnými vojáky všechno vyzkoušet. Nakonec jsme ještě od školy dostali tašku dobrot ke Dni dětí. Byli jsme úplně spokojeni.Když jsme nebyli na turistickém kurzu

Když jsme nebyli na turisťáku, nenudili jsme se, jak je vidět z fotek. Chodili jsme na výlety a na dobroty. Poznávali jsme přírodu a vybudovali jsme přehradu na pískovišti. V lese jsme postavili domečky a hráli hry. Bylo nám fajn.

Zápis do 1. třídy

Zápis do 1. třídy

K zápisu do 1. třídy k nám přišly samé usměvavé děti. Všechny si s námi bezprostředně povídaly o obrázcích a věcech ve třídě. Za svou odvahu dostaly pamětní list a drobné dárky. Zápis jsme si všichni užili, na fotkách je to vidět. Už teď se na všechny prvňáčky moc těšíme.

Fotogalerie zde
Florbalový turnaj "O pohár ředitele ZŠ Liběchov"

Florbalový turnaj

Dne 27.4.2017 se konal v prostorách ISŠT Mělník turnaj ve florbalu s názvem „O pohár ředitele ZŠ Liběchov“.

Turnaje se zúčastnila čtyři družstva, která se pravidelně účastní RŠFL (Regionální školní florbalová liga). Tedy ZŠ Neratovice, ZŠ Pšovka Mělník, ZŠ Mšeno a ZŠ Liběchov.  Hrálo se systémem každý s každým, plus byla přidána dovednostní soutěž družstev v trestném střílení.

Začátek turnaje pro naše žáky nebyl nikterak příznivý. Po prvním zápase proti ZŠ Pšovka Mělník se naši hráči vraceli ze hřiště s prohrou. A zároveň s poměrně nízkým sebevědomím. Ovšem po zápasové pauze, kdy se hrál další zápas, se žáci dočkali motivujícího povzbuzení od trenéra družstva a na druhý zápas nastoupili jako vyměnění.  Následující zápas se ZŠ Neratovice po srdnatém a týmovém boji vyhráli a nesoucí se na vítězné vlně nastoupili k poslednímu zápasu proti ZŠ Mšeno. V tomto závěrečném zápase hráči nepovolili soupeři ani bod a se skóre 3:0 zápas vyhráli. Tím obsadili v turnaji celkově první místo a do školy přivezli vítězný pohár.

Někteří sportovci z 9. ročníku naši školu v červnu definitivně opustí, proto se už teď rozhlížíme v nižších ročnících po nových posilách do týmu.

Přejeme krásné sportovní zážitky a pěkné prázdniny všem! 

                                                                                                                  Karel Kurz, trenér mužstva

Den Země na 1. stupni

Den Země se nám vydařil. Nejprve jsme si povídali o Zemi, chování se k přírodě, zvířatech......Pak čtvrťáci prezentovali ostatním třídám vše, co se už naučili o vodě. Poté jsme se vydali do rybárny, kde nám ukázali sádky, pstruhy a kapry a také kuchání ryb. Zaujal nás plynový měchýř a srdce. Na vycházce do okolí jsme kreslili ryby, házeli na cíl a běhali ve dvojicích, hráli na schovku a sbírali zajímavé tvary kamenů. Den se nám vydařil.

Šplhavci

ŠplhavciPřednáška o šplhavcích s doprovodnými obrázky, videi a živými ptáky nás velice zaujala. Dozvěděli jsme se, jak jsou to pro stromy i ostatní zvířata důležití ptáci, jak důležité jsou pro ně staré stromy, které u nás tak rádi kácíme, ale bez kterých se zrovna šplhavcům špatně žije. Viděli jsme vycpaného datla, strakapouda a žlunu, ptáky ze záchranné stanice - strakapouda, který co dva dny rozklove dřevěnou část své klece, špačka, který nám pěkně zpíval a netopýra, kterého jsme nezajímali. Nás to vše ale moc zajímalo, proto nás potěšil plakát a rozvrh s obrázky šplhavců, kterým si je budeme připomínat.
Fotografie z akce zde.

Šestý ročník 2017/2018

Šestý ročník 2017/2018

Vážení rodiče a zákonní zástupci,
rádi bychom Vás upozornili na otevření 6. ročníku v nadcházejícím školním roce 2017/2018. Informace poskytuje ředitelka školy, která Vám ráda poradí i s podáním přihlášky do naší školy.
Ekopohádky s výrobou loutky

Ekopohádky s výrobou loutkyNa začátku března k nám zavítalo divadlo ŠUS s Ekopohádkami a po jejich shlédnutí si děti měly vyrobit loutku. Byli jsme zvědaví. V pohádkách Červená Karkulka, O Palečkovi, O Smolíčkovi se řešily ekologické problémy: odhazování odpadků, znečišťování ovzduší a vody. Netušili jsme, že se tolik nasmějeme! V každé pohádce se objevil jiný typ loutek a byly velice hezké.
Pak si šly děti vyrobit loutku. Ze dvou špalíčků a spojovacích kolíčků si děti vyrobily podle svého výbětu buď kočku, žirafu, pejska, zajíčka. Práce je bavila a výsledné loutky byly moc pěkné. Těšíme se na příští setkání. Více fotografií z akce zde.

Zdravé zoubky

14. března přišly za dětmi z 1. třídy p. Čížková a p. V. Kalivodová, aby je seznámily s tím, jak pečovat o své zuby. Děti si prohlédly video s Hurvínkem a Máničkou. Hurvínek se bál jít k zubaři. Pak si děti na velice zábavných a klapavých čelistech ukazovaly, jak si zuby správně čistit. Po vyplnění pracovních listů byly za práci odměněni dárkovými taštičkami se zubní pastou, přesýpacími hodinami a kartáčkem na zuby. Děti měly z celé hodiny i z dárků radost a byly spokojeny.

3. Školička 2017

15. 3. 2017 jsme se setkali s budoucími školáky před zápisem naposledy. Pozvali jsme i rodiče. Ukázali jsme jim, jak budeme s dětmi pracovat, zazpívali jsme si, děti vypracovaly pracovní list, stavěly z geometrických tvarů a zavazovaly tkaničku. Pak byly odměněny odznakem, pamětním listem a dobrotkou. Společné setkání se nám všem líbilo. Těšíme se na nový školní rok.

2. Školička 2017

Tentokrát jsme si pomocí krtečka objasnili a ukázali, co prvňáčky ve škole čeká, jak se připravit na vyučování, jak na hodinu, co si vzít na svačinu, vyplnili jsme další pracovní list a zahráli si hru. Čtvrťáci nám zatím nachystali zdravou svačinu. Moc nám chutnala. Pracovali jsme s chutí.
3. Školička se bude konat 15. 3. odpoledne.

1. Školička 2017

Školička, to je pomoc budoucím prvňáčkům k lepší adaptaci na příchod do školy. Seznámí se s budoucími spolužáky a společně pracují. V 1. Školičce jsme si proto povídali o kamarádství, vzájemné pomoci a slušnosti mezi sebou. Kamaráda jsme si nakreslili a věnovali mu srdíčko.

RYCHLÉ KONTAKTY

Telefon : +420 315 697 003
linka 101 - sekretariát
linka 102 - ředitelna
linka 103 - sborovna II. stupně
linka 104 - mateřská škola
linka 105 - školní družina
linka 106 - školní jídelna

Mobilní telefon:
školní jídelna - 604 569 212
mateřská škola - 602 758 198

E-mail: skola@zslibechov.cz
Web: http://www.zslibechov.cz
Datová schránka: z84meym

Ze školní jídelny

Důležité informace

Jednodenní pololetní prázdniny se uskuteční v pátek 2. února 2018.

Zajímavé informace

V rámci výuky tělesné výchovy se v letošním školním roce uskuteční kurzy plavání (3. a 4. ročník) a bruslení. Bližší informace u paní učitelky Čížkové.
Začátek 1. vyučovací hodiny již v 7:50 hod..
Login
KE STAŽENÍ
AKTUALITY
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
MATEŘSKÁ ŠKOLA
ŠKOLNÍ DRUŽINA
ŠKOLNÍ JÍDELNA
ZŠ a MŠ Liběchov

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy