IV. třída

Den stromů

Den stromůVe středu 19. 10. 2016 se ve třídách na 1. stupni konal projekt Den stromů. Venku totiž pršelo. Ve všech třídách jsme si vysvětlili význam lesa (kyslík, plody, zvěř, dřevo,…). Poznávali jsme venku nasbírané listy a přiřazovali jsme je s plody k sobě, nacvičili jsme si písně i básně o stromech a ukázali jsme si růst stromu. Plody a listy jsme pak přiřazovali ještě na fóliích s obrázky. Zkusili jsme si také nakreslit strom. Všichni víme, že to není tak jednoduché. Druháci až čtvrťáci vyluštili hřebenovky a čtvrťáci zvládli ještě i hry o poznávání sebe sama. Dopoledne se nám, jak je vidět na fotkách, líbilo.

Postavím si domeček

14. 10. 2016 jsme navštívili Kulturní dům v Mělníku. Přijelo tam Hudební divadlo dětem se svým programem Naše písnička aneb Postavím si domeček. Uvítala nás pěkná písnička a po ní spousta dalších. Překvapením byl chlapecký pěvecký sbor! Hoši zpívali moc pěkně. Hledal se klíč k písničkám, samozřejmě, že ten houslový, seznámili jsme se s notovou osnovou a notami. Píseň Bernardýn nás uvedla do soutěže o pěknou dovolenou. Stačí nakreslit k této písni komix. Ke konci jsme si zazpívali několik lidových písní. Nakonec se s námi zpěvačka p. M. Novozámská i vyfotila. Představení se nám líbilo a patřili jsme k těm hodnějším divákům.

Projekt Voda

Projekt VodaDne 7. 9. 2016 jsme se vydali na vycházku s tématem VODA. Objevovali jsme v okolí Liběchova studánky, potůčky a potoky. Cestou jsme se stavili na návštěvě v zemědělském učilišti, aby nám mohla paní učitelka ukázat rostliny ve skleníku. Před učilištěm jsme měli vzácnou příležitost uvidět velkou kobylku a podařilo se nám ji i (ne moc dobře) vyfotit. Pokračovali jsme do Želíz a prošli jsme si zde naučnou stezku Mokřady dolní Liběchovky.
Soustava mokřadů se v roce 1977 stala součástí lokality Mokřady Liběchovky a Pšovky1977, která je zapsaná v seznamu Ramsarských mokřadů mezinárodního významu. Na mokřady je svým výskytem vázána řada vzácných druhů rostlin a živočichů, např. plži vrkoč útlý, vrkoč bažinný či oblovka velká. Mrzelo nás však, že jsme si mohli přečíst informace pouze ze tří informačních tabulek! Ostatní čtyři vandalové zničili! Cestou zpět jsme viděli dvě veverky a poznávali jsme i stromy. Docela unaveni jsme se vrátili do školy, ale výlet se nám líbil.
Fotografie ve fotogalerii.

Ze školní jídelny

Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 23. prosince 2017 a skončí v úterý 2. ledna 2018. Vyučování začne ve středu 3. ledna 2018.

V rámci výuky tělesné výchovy se v letošním školním roce uskuteční kurzy plavání (3. a 4. ročník) a bruslení. Bližší informace u paní učitelky Čížkové.
Začátek 1. vyučovací hodiny již v 7:50 hod..
KE STAŽENÍ