Aktuálně ze školy

Bezpečný pes

Počátkem října se žáci celého prvního stupně zúčastnili vzdělávacího programu Bezpečný pes. Tento program probíhal v tělocvičně, kam za námi zavítal pes Gucci a jeho majitelka, instruktorka Kačka.

Program byl kombinací slovního výkladu, praktických ukázek či samostatných aktivit dětí pod vedením instruktorky. Děti si tak během programu zopakovaly stavbu psího těla, naučily se vnímat signály psího těla a psí nálady. Dále spolu s lektorkou prošly různými situacemi, do kterých se mohou dostat se psy a nácvikem správného chování v těchto situacích – např. setkání se psem na vodítku v doprovodu majitele i bez něho, setkání se psem přivázaným v okolí a nakonec také setkání se psem, který projevuje agresivitu. Děti se také hravou formou naučily postup, jak si v nezbytně nutném případě mohou chránit důležité části těla.

Odměnou pro žáky za spolupráci s instruktorkou, za jejich pozornost, vědomosti a snahu jim pak bylo předvedení některých Gucciho dovedností – děti pobavilo a zaujalo zejména štěkání na povel nebo nehybnost a nečinnost při podávání sladkostí. Nakonec si zájemci mohli Gucciho i pohladit a od Kačky získat další informace.

Rekonstrukce příjezdové cesty

Od pondělí 3. října do odvolání platí zákaz vjezdu na příjezdovou cestu k budově školy. Důvodem je plánovaná generální rekonstrukce vozovky.
Děkujeme za pochopení.

Krátké zprávy z adapťáku 9. 9. 2022 - Harrachov

Poslední den jsme hned po vydatné snídani (švédské stoly) a balíčkem na cestu nasedli do autobusu a vydali se na závěrečný výlet do IQLANDIE a planetária.

Náš turisticko-adaptační pobyt končí, bylo to fajn. Užili jsme si spoustu legrace, poznali nové věci. A teď už jen: "Mami a tati, máte nás tady!"

Krátké zprávy z adapťáku 8. 9. 2022 - Harrachov

Třetí den našeho pobytu jsme se hned po snídani vydali "ZUBAČKOU" na úžasný výlet do Dino parku Liberec. Prohlédli jsme si vystavené exponáty, vyzkoušeli si DinoTrek a shlédli 4D film o mláděti dinosaura. Po návratu na hotel jsme si trošku odpočinuli, abychom byli připraveni na delší podvečerní procházku Anenským údolím, na jejímž konci jsme si opět zahráli výchovně-preventivní hry. Příjemně unaveni jsme dorazili na hotel.

Dnešní jídelníček:
snídaně - švédské stoly
oběd - frankfurtská polévka, pečené kuřecí stehno a hranolky
večeře - rajská omáčka s těstovinami

Krátké zprávy z adapťáku 7. 9. 2022 - Harrachov

Dnešní den byl opět báječný, měli jsme překrásné počasí, sluníčko nám svítilo celý den. Dopoledne jsme zvládli navštívit sklárnu a muzeum skla. Dozvěděli jsem se tolik nových, zajímavých věcí a také jsme si nakoupili drobné dárečky. V odpoledních hodinách jsme se ještě vydali na okružní jízdu vláčkem po Harrachově. Bylo to super!!! Uchvátila nás krásná příroda, nádherné Mumlavské vodopády a také překrásný výhled ze skokanských můstků na celý Harrachov. Jízdu jsme ukončili u Ski muzea, které jsme také navštívili. V podvečerních hodinách nás čekaly společné výchovně-preventivní aktivity na čerstvém vzduchu, které jsme zvládli na jedničku.

Dnešní jídelníček:
snídaně - švédské stoly
oběd - slepičí vývar, vepřové na kmíně s rýží
večeře - boloňské špagety se sýrem

Krátké zprávy z adapťáku 6. 9. 2022 - Harrachov

Naše cesta začala krátkou zastávkou na hradě Houska, z pekla jsme se všichni vrátili. Poté jsme pokračovali do ZOO v Liberci. Parádně jsme si to užili a po 16. hodině jsme dorazili do cíle (Harrachov - Hotel Anna), kde jsme se ubytovali a pospíchali na večeři (kuře na paprice s knedlíkem), moc jsme si pochutnali. Po večeři jsme se prošli a večerkou ukončíme dnešní den a těšíme se na zítřek. Všichni jsme v pořádku a rodičům posíláme tisíce pozdravů.

Sportovní den mládeže s TAJV

1. ročník semifinálového turnaje Sportovní den mládeže s TAJV v Liběchově se uskuteční v pondělí 5.9.2022 od 9 hod na venkovním multifunkčním hřišti. V současnosti se jedná o největší sportovní projekt pro děti a mládež v 250 obcích České republiky, který se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Národní sportovní agentury a Krajského úřadu Středočeského kraje. Účastníci turnaje soutěží nejprve společně v 5 sportovních aktivitách (fotbal, florbal, házená, frisbee, tenis), kdy následně 3 nejúspěšnější finalisté z Liběchova obdrží nominaci na prosincové Národní finále v Poděbradech. Právě zde budou nominovaní hráči z Liběchova soupeřit o pozici národního vítěze a o putovní pohár TAJV pro město Liběchov. Sportovní akce TAJV v Liběchově je realizována za podpory Města Liběchov.

Seznam pomůcek a sešitů na nový školní rok 2022/2023

Pomůcky Pomůcky

Sešity 2.stupeňSešity 2.stupeň

1. třída1. třída

4. a 5. třída4. a 5. třída

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pátek 23. prosince
a skončí v pondělí 2. ledna.
Vyučování opět začne v úterý
3. ledna 2023.

Od aktuálního školního roku 2022/2023 se oficiálně jmenujeme ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VÁCLAVA LEVÉHO LIBĚCHOV, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy