Aktuálně ze školy

Novinky ze školní jídelny

Výzva MŠMT

Adaptační kurz - Pátý den

Pátek, poslední den a loučení s Harrachovem. Ale? Ještě nás čeká hrad Houska a vstup do pekla. Už sedíme v busíku a frčíme. Doma nás čekejte kolem druhé hodiny.

Adaptační kurz - Čtvrtý den

Čtvrtý den adapťáku a celodenní výlet do Jablonce nad Nisou, kde jsme navštívili muzeum skla a bižuterie, vyplnili jsme si anketu a za správné odpovědi byli odměněni. Potom jsme šli do výrobní dílny, kde jsme si vyrobili náramečky, náušničky, náhrdelníčky a někteří dokonce i ještěrky. Po návratu do Harrachova jsme si ještě prošli Anenské údolí a šli si pochutnat na dobré večeři (bramborová kaše a karbanátky). Zítra poslední společný den, na který se těšíme, nebot jedeme na hrad Houska.

Fotografie ze čtvrtka a pátku zde.

Adaptační kurz - Třetí den

Středa nám utekla neskutečně rychle. Po snídani jsme se vydali na projížďku vláčkem po celém Harrachově. Uchvátila nás zastávka na lyžařských skokanských můstcích, ten překrásný výhled... Po obědě (rajská omáčka, knedlík) jsme šli na exkurzičku do muzea lyží a vyšlápli si cestu k Mumlavským vodopádům. Uff, překrásné. Středeční den jsme zakončili výbornou večeří (kuřecí steak a šťouchaný brambor). Teď už jen odpočinek.

Fotografie z třetího dne zde.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR platné od 10.9.2020

Adaptační kurz - Druhý den

Úterý začalo báječnou snídaní a pak jsme hned zamířili do místního pivovaru a sklárny, kde nám ukázali, jak vlastně vzniká sklenička. V maličké, ale velmi útulné cukrárničce, jsme si zamlsali a navštívili i prodejnu skla. Následovala procházka, při které jsme si protáhli svalstvo na dětském hřišti. Počasí nám přálo a jídlo chutnalo. K obídku jsme měli hovězí polévku a gulášek s těstovinami. Večer nás čekaly špagetky a sladká tečka v podobě borůvkového koláče. Zítra se budeme těšit na Mumlavské vodopády a do muzea lyží.

Fotografie z druhého dne zde.

Adaptační kurz - První den

Tak jsme se dočkali, je pondělí a vyrážíme na Adapťák. Těšíme se. Pro technickou závadu autobusu jsme vyrazili o hodinu déle, ale nevadí, ZOO zahrada nám to vynahradí a IQ park je nezapomenutelný. Teď už jen cesta do Harrachova, ubytování v Hotelu sv. Anna a výborné rizoto k večeři. V závěru prvního dne jsme si užili zasloužený odpočinek a spánek. Zítra se opět ozveme, první den byl super.

Fotografie z prvního dne zde.

Projektová výuka - Výročí liběchovské osobnosti

V letošním roce slavíme výročí narození jedné významné liběchovské osobnosti. V září to bude přesně 200 let od narození sochaře Václava Levého. Není to místní rodák, ale je to člověk, který je s městem Liběchov a jeho okolím velice úzce spjat, neboť zde žil a tvořil, ještě než se stal uznávaným umělcem.

Ani v naší škole jsme na tohoto umělce nezapomněli, a proto jsme se s žáky 4. až 9. třídy již počátkem ledna v projektové výuce zaměřili právě na osobnost Václava Levého.

Ve středu 8. ledna se žáci 2. stupně rozdělili do několika skupin a projektová výuka mohla začít. Nejprve jsme se společně podívali na krátký dokument odhalující díla V. Levého v místních lesích a tajemství jejich vzniku. V průběhu dne pak všechny skupiny vlastnoručně vyráběly plakáty, které mapovaly dílo a/nebo osudy Václava Levého. Své výstupy ostatním krátce představily na konci projektového dne. A co že jsme to všechno stihli:

Šesťáci známé reliéfy a skulptury přenesli na čtvrtky a pomocí nich vytvořili tzv. Levého stezku po okolí Liběchova. Nakreslili též portrét sochaře a zjistili základní životní data a údaje o jeho pobytu zde.

Sedmáci vytvořili také samostatnou stezku Václava Levého s informacemi o jednotlivých skalních dílech. Svou stezku doprovodili i přibližnou kilometráží. Druhý plakát pak věnovali také výtvarnému zpracování významných děl Levého a údajům o jeho životě.

Osmáci a deváťáci vytvořili smíšené skupiny a jejich výstupem byly opět informace o životě a díle Václava Levého, ostatní ocenili především podrobné informace o Klácelce a jejím okolí (tzv. Blaníku), jež mladší žáci téměř neznají. Starší žáci také poreferovali o problematice erozí a životního prostředí, které s udržení Levého děl souvisí.

Osmáci a deváťáci také vyzkoušeli, jak je mladší spolužáci poslouchali a vnímali. Připravili si pro ně i krátký pracovní list. Na něm mohli šesťáci a sedmáci spolupracovat ve dvojici, poté jim ho starší spolužáci opravili a zhodnotili.

Na závěr celého dne dostal každý žák svou hmotu a z ní dle vlastního výběru vytvořili jakékoli dílo, o němž celý den zjišťovali informace a povídali.

Dle průběžných ohlasů žáků si děti tento den užily a určitě by se nebránily podobné aktivitě.

Ve čtvrtek 9. ledna a v pátek 10. ledna se projektové dny konaly též pro čtvrťáky a páťáky. Opět se nejprve podívali na krátký dokument, pak pod vedením pana učitele zjišťovali různé informace. Malovali a kreslili skalní výtvory V. Levého. I pro ně bylo připraveno těsto, aby si vymodelovali vybraný skalní útvar. Také pro ně byl z předchozího dne připraven pracovní list k vyplnění.

V pátek se konečně umoudřilo počasí, a tak se čtvrťáci a páťáci mohli vydat prozkoumat skalní reliéfy a jeskyně v lesích nad školou. Na vlastní oči tak viděli Kapli sv. Máří Magdalény, Harfenici i Hada.

I žáci 1. stupně si oba dny projektového vyučování užili.

Výstavku prací, které vznikly v rámci projektové výuky, chystáme na jarní měsíce. K vidění budou v prostorách školy.
Prozatím si můžete průběh projektového vyučování prohlédnout ve fotogalerii.

Letní prázdniny se uskuteční od čtvrtka 1. července do úterý 31. srpna 2021.

Od začátku kalendářního roku 2021 dochází k zásadním změnám ve fungování školní jídelny. Více informací v sekci Školní jídelna

Nový školní rok 2021/2022 začíná ve středu 1. září 2021.

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy