logotyp
Login

Archiv příspěvků

Sportovní dopoledne 31. 5.

Škola v přírodě 2022 - Hrad Bezděz a Máchovo jezero

Škola v přírodě 2022 - Návštěva muzea Čtyřlístku na zámku Doksy

Beseda se spisovatelem

Beseda se spisovatelemV pondělí 9. května proběhla postupně ve všech třídách 1. stupně beseda se spisovatelem, panem Josefem Benešem. Tento autor děti seznámil s tím, jak vlastně vzniká kniha - od počátečního nápadu, přes spolupráci s ilustrátorem až po tisk a vydání knížky k prodeji. Děti velice zaujaly informace o speciální tiskárně velikosti zhruba poloviny třídy. Děti také hodně zajímalo, jak dlouho trva napsání či vydání knihy,jaké překážky se musí překonat.
Společně jsme se během hodin podívali na obrázky z knihy "Meďan a Koumen na planetě pupkáčů", prohlédli si prvotisky některých stran z tiskárny a dozvěděli jsme se o plánovaných dalších dílech této knihy. Pan spisovatel nám svoji knihu konkrétněji představil hlasitým předčítáním vybrané kapitoly.
Po celou dobu besedy měli žáci možnost ptát se na cokoli, co je zaujalo, či co nevěděli. Dotazů a připomínek bylo nespočet. Pan spisovatel trpělivě a vstřícně odpovídal na dotazy z oblasti fantazie (kde bere inspiraci), osobních preferencí (o čem ho baví číst), vlastních zkušeností (jak dlouho trvá napsat knihu), ale také ekonomiky (kolik stojí vydání knihy) či techniky (kde se tiskne, kde se knihy skladují).
Pan spisovatel však nepovíddal jen sám - od dětí zjišťoval, zda a co čtou ony; průběžně si s dětmi vysvětloval význam méně známých nebo vymyšlených pojmů; s dětmi odhadoval, co k čemu může v příběhu vést, jak může dál pokračovat.
Závěrem můžeme podotknout, že děti byly výkonem pana spisovatele nadšené a plně zaujaté. Snad se mezi nimi urodí další autor knižek pro děti.

Rozhodnutí ředitelky školy o přijetí k základnímu vzdělávání

1. třída - školní rok 2022/20231. třída - školní rok 2022/2023

Projektový den na 1. stupni

Ve čtvrtek dne 7. dubna byl pro žáky na 1. stupni naplánován projektový den. Tentokrát nebylo jednotné téma, ale každá třídní učitelka si vybrala téma jiné a každá je se svými žáčky jinak pojala.
Prvňáci měli téma "Jaro". Ve druhé a tředí třídě se pracovalo na tématu "Velikonce". Čtvrťáci se podívali na "České autory pro děti" a páťáci se zabývali "Dnem Země".
Děti pracovaly ve svých třídách, jednotlivě i ve skupinkách, diskutovaly, vyráběly a vytvářely, vyhledávaly informace. Jak jejich práce dopadla, se můžete podívat ve vestibulu školy, kde jsou práce některých tříd umístěny na hlavní nástěnce.

Návštěva knihovny

V pondělí 7. března a ve středu 9. března se postupně žáci 1. stupně vypravili do místní knihovny v Liběchově.
Po příchodu se jich ujala paní knihovnice Andrea Vítová, která žáky nenásilně seznámila se základními principy fungování knihoven. Některé z nich si žáci na vlastní kůži vyzkoušeli, tím si zároveň procvičili dovednosti získávané ve škole - např. vyhledávali v knihovně dané knihy, vyplňovali knižní lístek, zkusili si knihy označit přírůstkovým číslem.
V další fázi návštěvy paní knihovnice dětem vysvětlila některé literárními a knihovnické pojmy, např. jaký je rozdíl mezi měkkou a tvrdou vazbou, jak se nazývají jednotlivé části knihy či co se lze dozvědět z tiráže knihy.
Aby žáci informace jen pasivně nepřijímali, měli možnost se po knihovně rozhlédnout, prolistovat některé knihy a v samotném závěru naší návštěvy zbyl prostor i pro otázky, které paní knihovnice vstřícně zodpověděla.
Z knihovny nakonec neodcházeli nejen s prázdnou hlavou, ale ani s prázdnýma rukama - všichni dostali letáček s informacemi o liběchovské knihovně a krásnou básničku s knihovnickým tématem.

Den s MAPíkem

06.09. 2021

 V úterý 6. září se žáci 3. až 5. ročníku naší školy zúčastnili soutěžně-preventivního dopoledne Den s MAPíkem. Program připravilo sdružení MAP ve spolupráci s integrovanými záchrannými složkami ČR a vedoucími DDM.  Akce proběhla v prostoru parku u Domu dětí a mládeže v Mělníku, kde bylo připraveno 10 stanovišť, na nichž děti postupně plnily různé úkoly. Někde se počítalo, jinde se hledala poschovávaná slova, dále se ošetřovalo zranění či pojmenovávala povinná výbava kol. Děti si také vyzkoušeli střílení pod dohledem příslušníků Policie ČR, poznávaly dopravní značky, procvičily vlastní vnímání bezpečného chování apod.

Za splněné úkoly děti na stanovištích sbíraly tzv. MAPíky (papírové žetony s obrázkem maskota). Děti poctivě pracovaly a neodradily je ani fronty, které se u jednotlivých stanovišť záhy utvořily. Po uplynutí přesně jedné hodiny se úlovky jednotlivých tříd spočítaly a došlo i na vyhlášení vítězů. Všechny nás velice těší, že naši páťáci v soutěži obsadili třetí místo. Jako odměnu vyhráli společnou poukázku na nákup v mělnickém Papírnictví u Kučerů. Na stupně vítězů se však mohl vydat vždy jen jeden zástupce třídy – za nás to byla Nella.

Jako poděkování a pochvalu za aktivitu dostali všichni zúčastnění drobnou svačinku a materiály s tematikou bezpečného chování (pracovní listy a bloky).

V závěru soutěžního dne se děti proběhly v nedalekém parku, kde hledaly „heslo dne“, mohly si prohlédnout hasičské vozidlo či se před návratem do školy protáhly na horolezecké věži. Zhruba v půl jedenácté jsme se spokojeně vydali na cestu zpět do školy.

Fotografie k prohlednutí zde na webu v sekci Fotogalerie nebo na webových stránkách zde: Dům dětí a mládeže Mělník, příspěvková organizace | Fotogalerie | Den s MAPíkem (ddm-melnik.cz)

Adaptační kurz - Pátý den

Adaptační kurz - Pátý den

Pátek, poslední den a loučení s Harrachovem. Ale? Ještě nás čeká hrad Houska a vstup do pekla. Už sedíme v busíku a frčíme. Doma nás čekejte kolem druhé hodiny.


Adaptační kurz - Čtvrtý den

Adaptační kurz - Čtvrtý den

Čtvrtý den adapťáku a celodenní výlet do Jablonce nad Nisou, kde jsme navštívili muzeum skla a bižuterie, vyplnili jsme si anketu a za správné odpovědi byli odměněni. Potom jsme šli do výrobní dílny, kde jsme si vyrobili náramečky, náušničky, náhrdelníčky a někteří dokonce i ještěrky. Po návratu do Harrachova jsme si ještě prošli Anenské údolí a šli si pochutnat na dobré večeři (bramborová kaše a karbanátky). Zítra poslední společný den, na který se těšíme, nebot jedeme na hrad Houska.
Fotografie ze čtvrtka a pátku zde.

Adaptační kurz - Třetí den

Adaptační kurz - Třetí den
Středa nám utekla neskutečně rychle. Po snídani jsme se vydali na projížďku vláčkem po celém Harrachově. Uchvátila nás zastávka na lyžařských skokanských můstcích, ten překrásný výhled... Po obědě (rajská omáčka, knedlík) jsme šli na exkurzičku do muzea lyží a vyšlápli si cestu k Mumlavským vodopádům. Uff, překrásné. Středeční den jsme zakončili výbornou večeří (kuřecí steak a šťouchaný brambor). Teď už jen odpočinek.


Fotografie z třetího dne zde.

Adaptační kurz - Druhý den

Adaptační kurz - Druhý den


Úterý začalo báječnou snídaní a pak jsme hned zamířili do místního pivovaru a sklárny, kde nám ukázali, jak vlastně vzniká sklenička. V maličké, ale velmi útulné cukrárničce, jsme si zamlsali a navštívili i prodejnu skla. Následovala procházka, při které jsme si protáhli svalstvo na dětském hřišti. Počasí nám přálo a jídlo chutnalo. K obídku jsme měli hovězí polévku a gulášek s těstovinami. Večer nás čekaly špagetky a sladká tečka v podobě borůvkového koláče. Zítra se budeme těšit na Mumlavské vodopády a do muzea lyží.Fotografie z druhého dne zde.

Adaptační kurz - První den

Adaptační kurz - První den

Tak jsme se dočkali, je pondělí a vyrážíme na Adapťák. Těšíme se. Pro technickou závadu autobusu jsme vyrazili o hodinu déle, ale nevadí, ZOO zahrada nám to vynahradí a IQ park je nezapomenutelný. Teď už jen cesta do Harrachova, ubytování v Hotelu sv. Anna a výborné rizoto k večeři. V závěru prvního dne jsme si užili zasloužený odpočinek a spánek. Zítra se opět ozveme, první den byl super.


Fotografie z prvního dne zde.

Lyžák 2020 - 4. část

Lyžák - den čtvrtý

Lyžák - den čtvrtýDnešní ráno nás přivítalo mrazivým počasím a my jsme se celí nedočkaví a zvědaví, co nám dnešní den nachystal na sjezdovce, vypravili dolů do areálu. A nebyli jsme zklamaní, trochu sněhu připadlo a co nepřipadlo, to dosněžili uměle.
Při dopoledním bloku jsme se rozdělili opět do týmů a 1. a 2. tým vyrazil na černou, nejnáročnější, sjezdovku. Všichni v pořádku dojeli, ovšem někteří už tento zážitek podruhé neopakovali. 3. družstvo zůstalo v tzv. údolíčku a trénovalo na odpolední soutěž. I ten nejméně zdatný začátečník se úspěšně zapojil do tréninku.
I tentokrát jsme se vypravili na sjezdovku i odpoledne, avšak nyní jsme se rozdělili na dvě stejně velké skupiny dle vlastního zájmu, a to na lyžaře a snowboardisty.
Pro lyžaře nejprve proběhlo pár zahřívacích jízd. A pak už následovala soutěž ve slalomu. Všechny zúčastněné děti trať úspěšně zdolaly a i po skončení soutěže s nadšením pokračovaly v dalších jízdách.
Mezitím se snowboardisté vydali opodál a celé odpoledne trénovali zákaldní dovednosti na prkně. Když si je dle paní učitelky dostatečně osvojili, vyrazili na nedalekou sjezdovku, kde si nabyté dovednosti prakticky vyzkoušeli. Někteří byli snowboardingem nadšeni. Jiní se zítra prý rádi vrátí k lyžím.
Po večeři následovalo krátké vyhodnocení lyžařského kurzu, byly rozdány diplomy a medaile. Poté následovala hra, kterou si připravilo první družstvo. Tato skupina připravila do pytlíku papírky s názvy zvířat, všichni si jeden papírek vylosovali, přidrželi na čele a měli pomocí otázek ANO-NE uhodnout, co je na jejich papírku napsáno. Jen někteří se dopídili odpovědi, většina se však dala tzv. poddat.

Lyžák 2020 - 3. část

Lyžák - den třetí

Lyžák - den třetíPo vydatné snídani jsme se vypravili na dopolední lyžování. První a druhý tým se protentokrát přesunul na černou sjezdovku, zatímco třetí tým piloval svůj styl a své dovednosti na obvyklé trase v tzv. údolíčku. Dnes už byla na některých účastnících znát únava, a proto přivítali odpočinkové odpoledne.
Po vepřu-knedlu-zelu a poledním klidu, který jsme všichni přijali s povděkem, jsme se oblékli a vyrazili nad Mikulov. Krátkou procházkou jsme se dostali k chatě Mikuláška, kde jsme se zastavili na občerstvení. Po odpočinku nad trochou jídla a pití jsme se vydali na zpáteční cestu.
Večer proběhl opět ve znamení přednášky a po něm následovala zábava. Druhé družstvo si pro ostatní připravilo hru Město, jméno ... Při hře samozřejmě vzplanuly vášně, docházelo k drobným hádkám i výbuchům smíchu,  ale nakonec děti úspěšně zvládly několik kol.
Zítra nás hlavně dle počasí čeká závěrečné lyžování a možná dojde i na očekávaný snowboarding.
Lyžák 2020 - 2. část

Lyžák - den druhý

Lyžák - den druhýDnešní den nás přivítal novým sněhovým popraškem, jenž se přes noc objevil. To jsme kvitovali s povděkem a netrpělivě se vydali na snídani, která proběhla formou švédského stolu. Po snídani nás čekal první blok lyžování - opět jsme se nevyhnuli ani pádům, otlačeninám a někdo i únavě, ale nenechali jsme se porazit. Počasí se stále měnilo - vítr sílil a slábl, objevoval se sníh i dešťové přeháňky, ale ani tím jsme se nenechali rozhodit.
Po obědě a krátkém poledním klidu jsme na svah vyrazili podruhé. Nyní už byly vidět první pokroky u lyžařů začátečníků a stále dokonalejší provedení požadovaných lyžařských úkonů od těch zkušenějších. Když jsme se kolem 16:00 rozhodli vrátit se na chatu a dát si sváču, děti se opět zapojily do vášnivé koulovačky. Někteří si zkusili vyrobit i sněhuláka, ale na něj tu není sněhu dostatek. Postupem odpoledne se i výrazněji ochladilo.
Navečer měly děti chvilku volna a neřízené činnosti, v těchto okamžicích sáhly buď po společenských hrách (vedou tu jednozančně karetní hry), nebo po mobilech. Po výborné večeři - hranolky a kuřecí kousky - žáci absolvovali krátkou přednášku a následovala zábava - hra židličkovaná, kterou připravilo 3. družstvo. Jsme zvědaví, co si pro nás připraví 1. a 2. tým pro středeční a čtvrteční večer.
Spokojení a s jasným plánem na zítřek se všichni rozešli do svých postelí, aby nabrali dostatek sil.

Lyžák 2020

Lyžák - den první

Lyžák - den první
Dopoledne jsme dorazili do Mikulova u Teplic v severních Čechách. Počasí nás čekalo víceméně stejné jako v Liběchově - déšť a vítr. Během odpoledne se déšť postupně změnil ve sníh. A to nám udělalo velkou radost, neboť všichni netrpělivě vyhlíželi zasněžené sjezdovky a čekali, zda budou lyžovat, nebo stráví týden "obyčejnou" turistikou.
Po obědě jsme se tedy vydali pro lyže a další vybavení do půjčovny. Vše proběhlo hladce a plně vybavení jsme přešli k té nejmírnější sjezdovce. Celý areál byl až nás prázdný, takže si děti vyzkoušely vše, co chtěly a mohly, natrénovaly pozapomenuté dovednosti, některé se i trochu vyválely ve sněhu. Než jsme se nadáli, náhle byl čas k návratu do chaty. Ještě před tím si ale téměř všichni účastníci užili parádní koulovačku, jak by také ne, když v našich končinách je sníh stále vzácnější.

Projektová výuka - Výročí liběchovské osobnosti

V letošním roce slavíme výročí narození jedné významné liběchovské osobnosti. V září to bude přesně 200 let od narození sochaře Václava Levého. Není to místní rodák, ale je to člověk, který je s městem Liběchov a jeho okolím velice úzce spjat, neboť zde žil a tvořil, ještě než se stal uznávaným umělcem.

Ani v naší škole jsme na tohoto umělce nezapomněli, a proto jsme se s žáky 4. až 9. třídy již počátkem ledna v projektové výuce zaměřili právě na osobnost Václava Levého.

Ve středu 8. ledna se žáci 2. stupně rozdělili do několika skupin a projektová výuka mohla začít. Nejprve jsme se společně podívali na krátký dokument odhalující díla V. Levého v místních lesích a tajemství jejich vzniku. V průběhu dne pak všechny skupiny vlastnoručně vyráběly plakáty, které mapovaly dílo a/nebo osudy Václava Levého. Své výstupy ostatním krátce představily na konci projektového dne. A co že jsme to všechno stihli:

Šesťáci známé reliéfy a skulptury přenesli na čtvrtky a pomocí nich vytvořili tzv. Levého stezku po okolí Liběchova. Nakreslili též portrét sochaře a zjistili základní životní data a údaje o jeho pobytu zde.

Sedmáci vytvořili také samostatnou stezku Václava Levého s informacemi o jednotlivých skalních dílech. Svou stezku doprovodili i přibližnou kilometráží. Druhý plakát pak věnovali také výtvarnému zpracování významných děl Levého a údajům o jeho životě.

Osmáci a deváťáci vytvořili smíšené skupiny a jejich výstupem byly opět informace o životě a díle Václava Levého, ostatní ocenili především podrobné informace o Klácelce a jejím okolí (tzv. Blaníku), jež mladší žáci téměř neznají. Starší žáci také poreferovali o problematice erozí a životního prostředí, které s udržení Levého děl souvisí.

Osmáci a deváťáci také vyzkoušeli, jak je mladší spolužáci poslouchali a vnímali. Připravili si pro ně i krátký pracovní list. Na něm mohli šesťáci a sedmáci spolupracovat ve dvojici, poté jim ho starší spolužáci opravili a zhodnotili.

Na závěr celého dne dostal každý žák svou hmotu a z ní dle vlastního výběru vytvořili jakékoli dílo, o němž celý den zjišťovali informace a povídali.

Dle průběžných ohlasů žáků si děti tento den užily a určitě by se nebránily podobné aktivitě.

Ve čtvrtek 9. ledna a v pátek 10. ledna se projektové dny konaly též pro čtvrťáky a páťáky. Opět se nejprve podívali na krátký dokument, pak pod vedením pana učitele zjišťovali různé informace. Malovali a kreslili skalní výtvory V. Levého. I pro ně bylo připraveno těsto, aby si vymodelovali vybraný skalní útvar. Také pro ně byl z předchozího dne připraven pracovní list k vyplnění.

V pátek se konečně umoudřilo počasí, a tak se čtvrťáci a páťáci mohli vydat prozkoumat skalní reliéfy a jeskyně v lesích nad školou. Na vlastní oči tak viděli Kapli sv. Máří Magdalény, Harfenici i Hada.

I žáci 1. stupně si oba dny projektového vyučování užili.

Výstavku prací, které vznikly v rámci projektové výuky, chystáme na jarní měsíce. K vidění budou v prostorách školy.  
Prozatím si můžete průběh projektového vyučování prohlédnout ve fotogalerii.

Vánoční "Mezi generacemi"

17.12. 2019
Dnes se někteří žáci 1. stupně podívali do Domova seniorů Vidim, aby zdejším seniorům zpříjemnili  adventní čas. Doprovod jim dělala p. uč. Papežová, která sestavila program dnešní besídky pro babičky a dědečky a společně s dětmi ji natrénovala.
Když děti na Vidim přijely, v jídelně již na ně zdejší klienti netrpělivě čekali. Žáci zde zarecitovali vánoční a zimní básničky, zazpívali koledy s klavírním doporvodem p. učitelky, sami zahráli na boomwhackers dvě známé koledy, které si s nimi zaměstnaci i klienti domova zazpívali. Jedna žákyně zde také zahrála na flétnu. Po skončení vystoupení se děti dočkaly potlesku a sladké odměny. Ale ani senioři neodešli s prázdnou. Účinkující jim předali přání a vánoční svícínek z papíru, které pro ně se svými spolužáky ve škole vyrobily.
Dětem i nám dospělým se vystoupení líbilo a doufáme, že si ho nejpozděi za rok zase zopakujeme. Do té doby nás jistě čekají i další návštěvy Domova seniorů Vidim.

Školní časopis ZÁŠKOLÁK (podzim 2019)

školní časopisškolní časopis

Informační a poradenské středisko

10.12. 2019
V úterý dne 10.12. se deváťáci opět podívali na Úřad práce v Mělníku. Cílem jejich návštěvy bylo Infomační a poradenské středisko (IPS), které navštívili již podruhé. Toto pracoviště slouží k tomu, aby se zde deváťáci informovali:
o různých středních školá a učilištích;
o oborech, které je zajímají;
o tom, zda mají předpoklady pro studijní či spíše učbní obory; 
o případném pracovním uplatnění daného oboru ...
Během návštěvy si společnými silami také vyrobili tzv. strom budoucího zaměstnání, kam si každý z žáků vylepil svoje vysněné povolání. Strom se stane výzdobou jejich třídy. 
Na závěr setkání dostali všichni žáci Atlas školství Středočeského kraje -  to je vlastně seznam všech středočeských škol (zákaldních, středních, učilišť i gymnázií)  a oborů vzdělání, které nabízejí. Kromě katalogů pro vlastní využití dostali žáci i několik výtisků atlasů sousedních krajů, které budou k dostání ve škole.
V jarních měsících pak čeká návštěva IPS žáky osmého ročníku, aby se zde dozvěděli podrobnosti o pracovním trhu, o možnostech a způsobu výběru dalšího vzdlávání, udělali si tzv. test vlastní osobnosti a připravili se na volbu povolání, která bude v 9. třídě následovat.

Mikuláš 2019

10.12. 2019
Mikuláš 2019Počátek prosince je neodmyslitelně spojen s příchodem mikuláše, čerta a anděla, kteří každoročně navštěvují i naší školu. Ti zlobiví z řad žáků se museli přiznat ke svým hříchům, odčinit je recitací básničky nebo zpěvem písničky a následně slíbit, že se polepší. S těmi hodnými si mikuláš naopak přátelsky pohovořil. Pro všechny hned dvojice andílků přinesla něco dobrého na zub, zatímco čerti si označovali nové budoucí pekelníky.
Nadšení, trošku strachu, ale i radost a zvědavost všech dokládají pořízené fotografie.
Tak zase za rok, budeme se těšit...

Mezi generacemi

03.12. 2019
Letos jsme s několikaletým projektem Mezi generacemi, který spojuje naše žáky a klienty Domova seniorů Vidim při nejrůznějších činnostech, začali až v listopadu. Do našeho týmu jsme nově přibrali Viktorku ze 7. třídy. Ostatní dívky jsou v projektu již 2. (příp. i vyšším) rokem.
Tentokrát jsme se společně a s pořádnou silou i chutí vrhli do vaření - připravili jsme dva druhy salátu. Svoje výtvory jsme také rádi obchutnali. Nakonec si naše děvčata zahrála s klientkami DS Vidim společenské hry.
V prosinci se do DS Vidim podívají naši mladší žáci, kteří si pro seniory již teď pilně připravují pásmo vánočních písní a básniček.
Fotodokumentaci prvního společného setkání si prohlédněte ve fotogalerii.

Floristická soutěž

29.11. 2019
Ve čtvrtek 28. 11. se dvě žákyně 9. ročníku zúčastnily soutěže ve floristice. Tato soutež probíhala na České zemědělské akademii v Mělníku. Zadání letošního soutěžního úkolu bylo vytvořit vánoční svícen z nabídnutých materiálů a pomůcek. Obě dívky se svého úkolu zhostily s nadšením a potřebnou dávkou fantazie, jedna z nich byla za svůj výtvor oceněna 2. místem. Gratulujeme

Beseda se spisovatelkou a ilustrátorkou Andreou Popprovou

20.11. 2019
Beseda se spisovatelkou a ilustrátorkou Andreou Popprovou

Děti z 1. – 3. třídy se zúčastnily dne 14. 11. 2019 besedy s dětskou spisovatelkou a ilustrátorkou Andreou Popprovou. Na jaře za námi přijela paní Popprová poprvé. Teď na podzim se u nás ve škole objevila již podruhé.
Nyní jsme se společně prostřednictvím knih a aktivit s nimi spojenými seznámili se svátkem svatého Martina a s dobou adventní. V zajímavém povídání se pak žáci také dozvěděli, jaká je vlastně práce grafika a tiskaře, prozkoumali arch s obrázkem, který namaluje paní ilustrátorka, a nakonec zjistili, jak pak takový obrázek vypadá v hotové knize.
V samotném závěru besedy si děti také prohlížely knihy, které si mohly i zakoupit domů. Každý dostal jako poděkování za svou účast a aktivitu časopis Tečka nebo Puntík, ve kterých má paní Popprová své texty a vystřihovánky. Dále si děti odnesly vlastnoručně vyrobenou vločku jako upomínku na blížící se zimu.
Beseda se dětem líbila a těší se na případné další setkání.

Exkurze Elektrárna Mělník

20.10. 2019
Exkurze Elektrárna Mělník

První říjnový den vyrazila 9. třída na plánovanou exkurzi do tepelné elektrárny Mělník v Horních Počaplech. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavého z historie, současnosti i nedaleké budoucnosti třech samostatných výrobních komplexů, označovaných římskými číslicemi I. – III. Elektrárna disponuje celkovým výkonem přes 1000 MW, což z ní činí jednu z nejvýkonnějších v celé ČR. Byl nám přiblížen proces výroby elektrické energie od dodávky uhlí až po distribuci elektřiny z elektrárny. Počasí bylo téměř letní, takže jsme si exkurzi užili včetně zpáteční pěší cesty do Liběchova.


3. rychlá zpráva z adaptačního kurzu v Harrachově

17.10. 2019
3. rychlá zpráva z adaptačního kurzu v Harrachově

Během dnešního dne jsme poznávali Harrachov. Chodili jsme po okolí, navštívili SKI muzeum a byli na exkurzi ve sklárně, která tento rok slaví 307 let od svého založení. Den jsme zakončili výšlapem na Mumlavské vodopády. Dopoledne nám sice trochu pršelo, ale to nás neodradilo a vše jsme si pořádně užili. Také jídlo bylo fajn, v poledne karbanátek s brambory a k večeři zapečené těstoviny.Fotografie zde.

2. rychlá zpráva z adaptačního kurzu v Harrachově

16.10. 2019
2. rychlá zpráva z adaptačního kurzu v Harrachově

Dnes jsme byli v Jablonci nad Nisou ve výrobní dílně. Vyrobili jsme si úžasnou ještěrku a prohlédli krásnou expozici skla. Po návratu jsme si prošli Anenské údolí a cestou načerpali sílu v lese. K obědu byla rajská omáčka s knedlíkem a k večeři rizoto. Všichni jsme v pořádku a těšíme se na zítřek.


Foto zde.

1. rychlá zpráva z adaptačního kurzu v Harrachově

15.10. 2019
1. rychlá zpráva z adaptačního kurzu v Harrachově

Dojeli jsme v pořádku, moc se nám tu líbí. Ubytování ve dvojlůžkových pokojích s příslušenstvím je super. K večeři jsme měli guláš s těstovinami. Dnešní den se vyvedl, parádní byla zoologická zahrada i IQ park, ve kterém jsme mohli vyzkoušet spoustu zajímavých věcí. Těšíme se na zítřek. 


Fotografie zde.

Sportovní den

29.06. 2019
Sportovní den

V závěru školního roku se na naší škole odehrál Sportovní den. Ale nebyl to jen tak obyčejný a obvyklý sportovní den. Pro děti sice bylo připraveno 12 sportovních stanovišť, které vymyslely paní učitelky Havelková a Švejcarová, ale s organizací a zajištěním celého dne výrazně pomáhali žáci 6. – 8. ročníku.
Někteří žáci druhého stupně se stali průvodci svých mladších spolužáků a své role se zhostili na výbornou. Jiní se neméně úspěšně podíleli na vysvětlení úkolu, pomáhali s jeho plněním a také děti za jejich snahu odměnili razítkem či obrázkem za splněný úkol do soutěžní karty.
Po splnění všech úkolů a kontrole jejich vyplněné soutěžní karty čekala na malé sportovce drobná sladká odměna. Odměna čekala i na starší žáky za jejich pomoc a spolupráci.
Jak se můžete přesvědčit na fotografiích, během celého nabitého dopoledne se však našla chvilka také na oddych, na svačinu, a dokonce i na volnou zábavu či zopakování oblíbených disciplín. Malé děti nejvíce zaujalo kreslení poslepu s paní učitelkou Týlovou a chůze na chůdách pod vedením paní učitelky Havelkové, starší si zase rádi zahráli vybíjenou.
Celý sportovní den byl zakončen krátkou procházkou po okolí Liběchova. Někdo zamířil do centra města na zmrzlinu, někdo si šel zadovádět na dětské hřiště za školou a někteří vyhledali trochu stínu a chladu v nedaleké aleji nebo nové venkovní učebně.

Díky krásnému počasí a našim skvělým dětem považujeme tuto akci za úspěšnou.
Fotografie z akce zde.

Školní časopis ZÁŠKOLÁK (léto 2019)

1940 Kč pro Občanského sdružení Život dětem

1940 Kč pro Občanského sdružení Život dětem

Čarodějnický den na 1. stupni - 30.4.2019

Poslední dubnový den je spojen s černou barvou a se špičatými klobouky. Děti a paní učitelky z 1. stupně se na tento den oblékly do čarodějnických kostýmů a ozdobily se pavouky a hady.
Do vyučování byly zařazeny např. čarodějnické diktáty, počítání netopýrů, křížovky s lektvary a výroba papírových čarodějnic nebo písnička Pět ježibab na koštěti.
Čarodějnický den pokračoval odpoledne i v družině. Vzhledem k počasí se ale hry a soutěže nekonaly venku. Ohýnek na buřtíky nahradil gril v nové školní kuchyňce.

Den Země v 1., 3. a 5. třídě

Ve středu před Velikonocemi se na naší škole konal Den Země. Všechny třídy měly místo vyučování jiný program. Žáci z 1., 3. a 5. třídy se vypravili na turisticko-poznávací vycházku ke skalním útvarům Václava Levého. Ještě před odchodem si žáci podle obtížnosti vyplnili pracovní listy na téma: Les a příroda kolem nás. Cestou pak pozorovali jarní přírodu a zkoušeli pojmenovat kvetoucí rostlinky. U Hada nás čekala svačinová přestávka a ve skupinách si děti mohly postavit přírodní domečky pro lesní skřítky.
Počasí se vydařilo a dětem se dopolední výlet líbil.

Školní časopis ZÁŠKOLÁK

Projekt ŠKOLIČKA 2 a 3

25.03. 2019

Podobně jako v lednu proběhl i v únoru a v březnu na naší škole dvouhodinový projekt dětí 1. a 2. třídy a předškoláků. Během prvního z těchto setkání se děti seznámily se vším, co patří k masopustu. Při posledním společném shledání si pak děti povídaly o zvířátkách a o jaru. Kromě zábavných pracovních listů si děti domů odnesly i malé výrobky – škrabošku a jarní dekoraci zajíčka nebo slepičky. Společně si děti také vyslechly pohádku O kohoutkovi a slepičce a zkusily si ji zahrát. V závěru setkání si všichni zazpívali písničky o zvířátkách. Zjistili jsme, že jich známe spoustu. Pro všechny zúčastněné byla společná strávená doba nejen příjemná, ale hlavně přínosná. Školáci mohli ukázat, co se od září naučili, a předškoláci se podívali, jak to ve škole chodí.
Na naše předškoláky se těšíme již 9. dubna při zápisu do 1. třídy a následně pak v září.
Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Ekoprojekt

Dne 13. 3. si děti na 1. stupni pod odborným vedením zopakovaly, jak správně třídit odpadky. Paní Mgr. Radka Volfová z ekologické společnosti EKO-KOM, která se zabývá realizací systému třídění a recyklace odpadu, nejprve dětem pustila zajímavou prezentaci a přiměřeně jejich věku jim přiblížila vše, co souvisí s odpadky. Děti si mohly tipnout, z kolika recyklovaných PET lahví je např. vyrobena 1 fleecová mikina (z 50) a jak poznají, že mají tuto mikinu (podle zkratky PES). Na fotkách si prohlédly, jak vypadají lavičky z pet lahví. Dále hledaly chyby, co vše nepatří do označených kontejnerů na tříděný odpad (např. žárovka, zrcátko). Nové pro ně bylo zjištění, že se obaly na vejce nedávají do kontejneru na papír, ale do směsného černého, že do kontejneru na bioodpad nepatří zbytek řízku a že lze bydlet v domech z nápojových kartonů. Děti si také mohly sáhnout na plastové střepy a na výplň do plyšáků, která je také z recyklovaného plastu. Beseda byla velmi poučná a každý si odnesl i pěknou záložku, připomínající právě správné třídění odpadků.

Návštěva knihovny ve Štětí

Začátkem března se 1. a 2. třída vydala vlakem do Štětí. Čekalo nás pěkné maňáskové divadélko na téma Bajky. Děti se mohly zapojit do následného rozhovoru o tom, co viděly a jaká moudrost z příběhu vyplývá.
Poté následovala pauza na svačinu a samotná beseda s paní Lunzarovou, která nám poutavou formou přiblížila funkci knihovny, řazení knížek v policích a jejich půjčování a soutěže, do kterých se čtenáři mohou zapojit. Děti se pak mohly samy s knihami seznámit a prohlédnout si ty, které je zajímají.
Na závěr si každý vybral malý dáreček od paní knihovnice a vypravili jsme se na zpáteční cestu k nádraží.
Výlet se všem líbil a děti se těší, že se do knihovny někdy podívají s rodiči, aby si mohly vyplnit čtenářský průkaz a knihy si půjčovat.

Velikonoční fotografování

Velikonoční fotografováníDne 28.března 2019 se uskuteční pro žáky z 1. stupně velikonoční fotografování.
Více informací viz obrázek.
Cena sady 250,-
V případě zájmu se obracejte na p. učitelku Týlovou (1. třída). 


Hlášení z lyžáku

Hlášení z lyžákuPONDĚLÍ: Všichni v pořádku dorazili do Mikulova u Teplic.

ÚTERÝ: Všichni jsou v pořádku, mají tam hodně sněhu a silný vítr, samozřejmě v zádech. Fotografie zde

STŘEDA: Chvíle odpočinku od lyží, aneb výlet musí být. Navíc večerní stavění snowmana. Fotografie zde


Projekt ŠKOLIČKA 1

Projekt ŠKOLIČKA 1

Jako každý rok se i letos u nás ve škole koná trojí setkání předškoláků s našimi prvňáky a druháky. První společný dvouhodinový projekt proběhl 22. ledna. Žáci i předškoláci z naší školky byli rozděleni do 3 skupin a spolu s paní učitelkami si povídali, četli, tvořili a plnili úkoly na téma Přátelství.

Kamarádských dvojic z pohádek znají děti spoustu. Paní učitelky jim četly ukázky z některých dětských knih, kde se přátelství projevuje. Děti pak kreslily ilustraci a odpovídaly na otázky k textu. Mluvilo se také o tom, jak dát druhému najevo naše přátelství. Jeden ze způsobů je malý dárek, proto si všichni vyrobili papírové srdíčko, do kterého napsali jméno svého kamaráda a předali mu ho. Zbyl čas i na společné zazpívání.

Na další setkání s předškoláky se těšíme 19. února.

Zvýšený výskyt respiračních onemocnění

Zvýšený výskyt respiračních onemocnění

Vážení rodiče,

upozorňujeme Vás na větší výskyt akutních respiračních onemocnění na ZŠ a MŠ Liběchov. Žáci byli poučeni o nutnosti zvýšené hygieny. Rádi bychom Vás požádali, pokud dítě vykazuje příznaky respiračního onemocnění (teplota, rýma, kašel) o návštěvu lékaře, a dítě si ponechali na nezbytně nutnou dobu doma. Pokud se výskyt onemocnění zvýší, budeme nuceni školu uzavřít. Věříme, že se situace zlepší a k tomuto opatření nedojde.

S pozdravem ředitelství školy

Kamerový systém na naší škole

Kamerový systém na naší škole

Vážení rodiče, na naší škole byl instalován a zprovozněn kamerový systém. Ředitelka školy vydala v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679, obecným nařízením o ochraně osobních údajů, směrnici, která upravuje používání kamerového systému.

Účel a cíl instalace kamerového systému

  1. ZŠ a MŠ Liběchov, příspěvková organizace touto směrnicí stanovuje zásady používání kamerového systému s cílem zajistit nezbytnou ochranu majetku zřizovatele, práv žáků i návštěvníků školy na prostranstvích areálu školy a ve společných prostorách schodiště a zároveň dostát ustanovení zákona na ochranu osobních údajů.
  2. Kamerový systém slouží na ochranu vlastnických práv zřizovatele, ochranu majetku školy a osob pobývajících v areálu školy.
  3. Účelem zpracovávání pořízených obrazových záznamů je především prevence a odhalování protiprávního jednání ve veřejných venkovních areálech školy.
  4. Tyto záznamy slouží jako důkazní materiál v případě trestné činnosti nebo v případě způsobení škody na majetku a právech rodičů, žáků a návštěvníků školy. 

Školní časopis ZÁŠKOLÁK

Vánoční besídka

Ve čtvrtek 13. prosince si v prostorách naší nové tělocvičny připravili žáci 1. stupně a školní družiny pásmo písní, tanečků a krátkých divadelních scének. Jako hosté vystoupili žáci 7. ročníku, kteří celý kulturní program završili. Děkujeme všem divákům za vytvoření krásné předvánoční atmosféry.

Rychlé zprávy z HARRACHOVA

Den čtvrtý (čtvrtek): Poslední den na výlety. Procházku k Mumlavským vodopádům jsme zakončili posezením v horské boudičce, kde jsme ochutnali pravé krkonošské palačinky s borůvkami a horkou čokoládu. V odpoledním čase jsme zvládli navštívit lyžařské muzeum a kostel sv. Václava. Pohráli jsme si v mamutím koutku a teď už nás čeká jen balení a poslední společný večer.

PŘEDPOKLÁDANÝ NÁVRAT Z HARRACHOVA SE OČEKÁVÁ V PÁTEK VE 12 HODIN.

Rychlé zprávy z HARRACHOVA

Den třetí (středa): Dnes jsme se vydali na výlet do Jablonce nad Nisou. Cesta mašinou byla parádní a v tunelu jsme dokonce slyšeli Krakonoše. Těšili jsme se na výrobní dílničku v Muzeu skla a bižuterie, kde jsme si vyrobili šperk a ozdobu. Všem se nám moc líbilo a už se nemůžeme dočkat zítřejšího výletu k Mumlavským vodopádům.

Rychlé zprávy z HARRACHOVA

Den druhý (úterý): Dnes jsme navštívili místní sklárnu a muzeum skla, kde jsme si nakoupili mnoho krásných věcí. Odpoledne nám pršelo, proto jsme šli jen na krátkou procházku po Anenském údolí. Všichni jsme tu spokojeni a moc se nám tu líbí.

Projektový den - Proměny podzimu

Hned po svátku svatého Martina 12.11. čekal děti z 1. stupně podzimní projektový den. Děti si vyzkoušely poznávat hmatem i chutí přinesené druhy ovoce a zeleniny. Starší děti se zapojily do přípravy mrkvovo celerové pomazánky. Došlo i na povídání o životě svatého Martina a proč se na jeho svátek peče husa. Každý si pak svou husu i vyrobil. V závěru dopoledne jsme se podívali na pohádku Letíme, která je právě o podzimním odletu čápů do Afriky.

Rychlé zprávy z HARRACHOVA

Den první (pondělí): Všichni jsme v pořádku dorazili. Máme se tu dobře a jídlo nám chutná.

Výtvarné úspěchy našich žáků

Výtvarné úspěchy našich žáků
V září děti malovaly obrázky do výtvarné soutěže Dobrovických muzeí s názvem Barevný sen II.  Obrázky se porotcům líbily a za naši školu bude vystaven výkres s názvem " Srdíčkový sen" od Míši Honzíkové. Výstava obrázků bude otevřena denně v sále Dobrovických muzeí od 18.11. do 30.12.2018.


Projektový den "100 let republiky"

Okresní turnaj v minifotbale

Žáci a žákyně z 1. až 3. třídy se zúčastnili 1.11. 2018 okresního turnaje v minifotbale na Mělníku. Zahráli si proti základním školám z Libiše, Obříství, Velkého Borku a Neratovic. Umístili se na krásném 5. místě. Vítězství si vybojovala ZŠ Velký Borek.

Halloweenská slavnost s lampionovým průvodem ve spolupráci spolku Liběchov sobě a školní družiny

Vystoupení dětí na Svatohavelském posvícení

Školka v novém

Prvňáci v novinách

Prvňáci v novináchNaši prvňáčci se dostali na stránky deníku Mladé fronty Dnes pro Střední Čechy. Pro více informací si pořiďte její vydání v pátek 12. října 2018.
Dopravní hřiště Štětí

Dopravní hřiště Štětí

V pátek 25.5. se děti z 1. stupně vypravily vlakem do Štětí. V plánu bylo nejen dopravní hřiště, ale i jiná dětská hřiště, kterých je tu nepřeberné množství. Počasí nám přálo a děti se těšily, co je dnes čeká.

Rozdělili jsme se na dvě části. Žáky z první a páté třídy čekala jako první jízda na kolech a koloběžkách. Pár dětí si vzalo své kolečkové brusle, tak se mohly projet i na nich. Nejprve si ale připomenuly pravidla silničního provozu a dopravní značky. Ve stejné době se druhá skupina prošla centrem Štětí a čas čekání si děti krátily na dětském hřišti. Po hodině se skupina vyměnila s žáky z druhé, třetí a čtvrté třídy. Po pauze na svačinu a občerstvení formou zmrzliny se děti vydaly ještě na houpačky a prolézačky. A umíte si představit, jak se tam vyřádili.

V závěru akce jsme se přesunuli na vlakové nádraží a nechali se dovézt zpátky do Liběchova. Kromě několika odřených kolen se nikomu nic nestalo a společný výlet se dětem líbil.


Více fotografií z akce k nahlédnutí zde.

Projektová výuka – Po stopách Václava Levého

Projektová výuka – Po stopách Václava Levého

V okolí naší školy se nachází několik skalních útvarů, ve kterých si můžeme prohlédnout dílo sochaře Václava Levého. Žáci 4. třídy se k nim vypravili v rámci projektové výuky. Nejdříve se ve škole podívali na prezentaci o životě tohoto sochaře a zkusili si vyplnit test. Všichni si zapamatovali století, ve kterém V. Levý žil, materiál, se kterým sochař pracoval, jak se jmenují jeho nejznámější útvary v blízkosti Liběchova nebo kdo byl jeho žákem.

Pak jsme vyrazili do terénu. Prošli jsme kolem rozkvetlých šípkových a bezových keřů a naším cílem byly skalní útvary směrem na Tupadly. Na informačních tabulích jsme si přečetli nejen o vzácném hmyzu, který žije ve zdejších kalužích, ale i o sochaři Václavu Levém. Prohlédli jsme si Kapli Máří Magdalény, Harfenici a Hada. Připomenuli jsme si jednu z filmových pohádek (Láska rohatá), kterou tady před lety Česká televize natáčela. Dále jsme po žluté značce pokračovali k Mordlochu a Sedmi chlebům. Měli jsme štěstí a viděli jsme i zástupce z říše živočichů – např. slepýše, veverku a srnku. Slyšeli jsme datla a kukačku.


Uvědomili jsme si, jak je procházka lesem příjemná, nepražilo na nás tolik sluníčko. 

Výlet se povedl a děti se naučily i něco nového o přírodě.

Den Země 2018

Den Země 2018Projektový Den Země se zaměřením na zvířata jsme uspořádali ve středu 25.4. Na programu bylo celkem 8 stanovišť s úkoly a ukázkami zvířat. Všechny dílničky připravili žáci navštěvující volitelný předmět Přírodopisné praktikum ve spolupráci se svými spolužáky z 2.stupně.
Na stanovištích mohly děti ze školky a z 1. stupně vidět želvu čtyřprstou Zuzku, užovku červenou, sklípkana, ale i drobné bezobratlé živočichy. Děti si odlévaly ze sádry stopy, vyráběly chrostíka, otiskávaly svlečené hadí kůže, skákaly do dálky a porovnávaly své výkony s různými živočichy. Mohly se také kouknout do mikroskopů, vyzkoušet své znalosti o domácích zvířatech, nebo si složit puzzle a přiřazovat stopy lesních zvířat. Celou akci provázela hudba pro dokreslení příjemné atmosféry a krásného počasí.
Velké poděkování patří žákům 2. stupně za pěkně připravenou akci, všem vyučujícím a také dětem ze školky a 1. stupně, které absolvovaly připravené úkoly. Také děkujeme obci Liběchov za poskytnutí odměn pro děti.

Fotografie z akce jsou k nahlédnutí zde.

Pozor, jdou k vám kuřátka" II

Ty něžné a okouzlené výrazy dětí stály opravdu za to!
Nejprve hledaly v líhni zbytky skořápek svých kuřat, pak sypaly do krmítka rozdrcené zrní. Sledovaly, jak kuřátka zobou (zobala i do tapety, na které byla namalovaná tráva) a následně, jak se jim chce spát. Nejmilejší bylo, když si směly kuřátka pohladit a také si je vzít do dlaní. Něžnost by se dala ve třídě krájet. A to byl jistě účel.

Program „Pozor, jdou k vám kuřátka!“

Program „Pozor, jdou k vám kuřátka!“Pro žáky prvního stupně se hned v úterý po Velikonocích uskutečnil 1. díl dvoudílné minisérie vzdělávacího programu.

Pokračování v besedě s odborníky proběhne ve středu 18. dubna.

Fotografie z akce: 1. díl

 

Projekt ŠKOLIČKA - 2. a 3. setkání

Projekt ŠKOLIČKA - 2. a 3. setkání

Děti z mateřské školy si mohly vyzkoušet třikrát být opravdovými předškoláky a sedět ve školních lavicích. O prvním setkání si můžete přečíst zde na stránkách. V únoru a v březnu se konaly dvě poslední. Jedno proběhlo 15.2. spolu s žáky z 1. a 2. třídy a mělo název Masopust. Děti si vyrobily karnevalovou masku a povídali si o zvycích, spojených s masopustním průvodem. Čekala je i ochutnávka exotického ovoce.

Poslední školička se uskutečnila odpoledne 22. 3. a tady byli přítomni i rodiče dětí. Téma jsme zvolili: Jaro a mláďata kolem nás. Kromě jazykolamů, hádanek a písniček se děti zapojily i do výroby prstových loutek zvířátek. V závěru setkání byly děti pasovány na Předškoláky. Každý dostal odznak a pamětní list jako vzpomínku na projekt Školička.

Na fotografie se můžete podívat zde: školička II a školička III

Budeme se na děti těšit u zápisu a pak v září!

Houby, divadlo a kino v únoru.

Moc se nám líbila přednáška o houbách s ukázkami fotografií a s mnoha užitečnými radami pana Malého, autora nové knihy o houbách.
V divadle jsme si užili cestování s kapitánem Nemem, honili jsme piráty, hledali poklad a poznávali mořské živočichy.
V kině ve Štětí jsme sledovali novou krásnou českou pohádku Čertoviny od pana Trošky. Nesměl chybět popkorn a po kině nakupování. Také cesta vlakem se nám líbila.
Tyto dárky jsme dostali jako odměnu za první pololetí.

Projekt ŠKOLIČKA 2018 - 1. setkání

Poslední lednový čtvrtek proběhlo na naší škole 1. setkání dětí z předškolního oddělení MŠ spolu s dětmi z 1. a 2. třídy. Vybrali jsme téma: ZIMA a zimní sporty. V průběhu 2 vyučovacích hodin byly děti rozděleny do 3 skupin a společně si povídaly o všem, co k zimnímu období patří. Místo sněhových koulí jsme si vyzkoušeli házení papírovými. Kromě hádanek, pranostik, básní a písniček se děti zapojily i do pracovního listu, kde se spojovaly stopy s lesními zvířátky. A bez chyby! V závěru setkání si děti namalovaly společný plakát se zimní přírodou, kam pak nalepily svoje sportovce. Všichni se s radostí přidali a dílo se podařilo. S dětmi z mateřské školy se naši školáci setkají ještě 2x. A co je čeká? Nechme se překvapit :-)

Teplákový den

Teplákový denZačátkem druhé poloviny ledna se naše škola aktivně zapojila do projektu Schools United s názvem Hrdá škola, který má za cíl oživení školního života. Námět byl velmi jednoduchý a jasný. Žáci a nejen oni měli přijít do školy tentokrát v domácím a velmi pohodlném oblečení. Původně se mělo jednat o výzvu pro žáky 2. stupně, ale do všeho nadšení prvostupňáci nemohli zůstat pozadu a s radostí se připojili. Tepláky měly úspěch, což dokládají přiložené fotografie. Dalším zpestřením školní docházky bude před jarními prázdninami duhový týden. 

                                                            #teplakydoskoly

Vánoční besídka 1. stupně

Vánoční besídka 1. stupněLetos jsme se dohodli, že se na vánoční besídce budou podílet jak třídy, tak družina. Každý se něco naučil a společně se pak vše trénovalo. Byly to básně, písně a divadla, tance. Protože bylo hodně dětí nemocných, „museli“ se někteří žáci naučit text i za maroda. Za to jim moc děkujeme, protože besídka díky tomu proběhla hladce. Sešli jsme se 20. 12. na chodbě před ředitelnou a i přes velkou trému některých jsme besídku zahájili. Rodiče byli pozorní, my ukáznění, a tak vše probíhalo hladce. Na závěr, po společném zpěvu koled, nám rodiče hodně zatleskali. Pak nás chválili učitelům a ti nám jejich pochvalu druhý den vyřídili. Po besídce jsme se mohli jít do 5. třídy do kavárny osvěžit nápojem nebo dobrotami, kdo chtěl, mohl si jít malovat nebo vyrábět vánoční ozdoby. Byla pohoda, všichni se usmívali, a tak jsme mohli na vánoční prázdniny odejít spokojeni. Ať se nám tak daří i v novém roce!

Fotografie z akce zde

Setkání před Betlémem

je název divadelního představení, na které jsme jeli, 1.,2. a 3. třída, autobusem. Nejprve jsme si v Mělníku trochu nakoupili a poté jsme se usadili na balkoně ke sledování představení. Bylo zábavné, s písničkami známými i neznámými. Dozvěděli jsme se o narození Ježíška, jak to nebylo lehké. Ale nakonec všichni jeho narození oslavovali. A nám se divadlo líbilo.

Turistický kurz 1. stupně

Jak tam dětem bylo, vystihla nejlépe Lucinka Poláková z 2. tř.: " Hráli jsme si v písku, malovali jsme mušličky a trička. A byli jsme na hradě Houska. Také jsme byli v IQ parku v Liberci. V ZOO jsme viděli velbloudy a lvy. A hráli jsme hry." V. Ištvániková: "Zažili jsme přírodu a byli jsme tam čtyři dny." K. Rodr: " Byli jsme v Doksech a u Máchova jezera. V IQ parku jsme viděli loď, bludiště, trubky s hadříkama. Koupili jsme si turistické známky." Takže se měli výborně.

Den dětí – vojáci

Den dětí – vojáci

Den dětí se nám velice vydařil. Na vojáky jsme se moc těšili. Nejprve jsme si šli prohlédnout vojenskou techniku: auta a zbraně. Zastříkali jsme si z hadice na cíl a „zastříleli“ skutečnými zbraněmi. Pověděli jsme si o ošetření zraněného, přenesli jsme ho z místa na místo, prohlédli jsme si vojenskou sanitku. Poté jsme si na hřišti vyzkoušeli cvičení, které vojáci často trénují: plazení pod překážkou, slalom v plné polní, hod granátem a zase zpět. Za své výkony jsme byli odměněni drobnými dárky, ale hlavně tím, že jsme si mohli s hodnými vojáky všechno vyzkoušet. Nakonec jsme ještě od školy dostali tašku dobrot ke Dni dětí. Byli jsme úplně spokojeni.Když jsme nebyli na turistickém kurzu

Když jsme nebyli na turisťáku, nenudili jsme se, jak je vidět z fotek. Chodili jsme na výlety a na dobroty. Poznávali jsme přírodu a vybudovali jsme přehradu na pískovišti. V lese jsme postavili domečky a hráli hry. Bylo nám fajn.

Florbalový turnaj "O pohár ředitele ZŠ Liběchov"

Florbalový turnaj

Dne 27.4.2017 se konal v prostorách ISŠT Mělník turnaj ve florbalu s názvem „O pohár ředitele ZŠ Liběchov“.

Turnaje se zúčastnila čtyři družstva, která se pravidelně účastní RŠFL (Regionální školní florbalová liga). Tedy ZŠ Neratovice, ZŠ Pšovka Mělník, ZŠ Mšeno a ZŠ Liběchov.  Hrálo se systémem každý s každým, plus byla přidána dovednostní soutěž družstev v trestném střílení.

Začátek turnaje pro naše žáky nebyl nikterak příznivý. Po prvním zápase proti ZŠ Pšovka Mělník se naši hráči vraceli ze hřiště s prohrou. A zároveň s poměrně nízkým sebevědomím. Ovšem po zápasové pauze, kdy se hrál další zápas, se žáci dočkali motivujícího povzbuzení od trenéra družstva a na druhý zápas nastoupili jako vyměnění.  Následující zápas se ZŠ Neratovice po srdnatém a týmovém boji vyhráli a nesoucí se na vítězné vlně nastoupili k poslednímu zápasu proti ZŠ Mšeno. V tomto závěrečném zápase hráči nepovolili soupeři ani bod a se skóre 3:0 zápas vyhráli. Tím obsadili v turnaji celkově první místo a do školy přivezli vítězný pohár.

Někteří sportovci z 9. ročníku naši školu v červnu definitivně opustí, proto se už teď rozhlížíme v nižších ročnících po nových posilách do týmu.

Přejeme krásné sportovní zážitky a pěkné prázdniny všem! 

                                                                                                                  Karel Kurz, trenér mužstva

Den Země na 1. stupni

Den Země se nám vydařil. Nejprve jsme si povídali o Zemi, chování se k přírodě, zvířatech......Pak čtvrťáci prezentovali ostatním třídám vše, co se už naučili o vodě. Poté jsme se vydali do rybárny, kde nám ukázali sádky, pstruhy a kapry a také kuchání ryb. Zaujal nás plynový měchýř a srdce. Na vycházce do okolí jsme kreslili ryby, házeli na cíl a běhali ve dvojicích, hráli na schovku a sbírali zajímavé tvary kamenů. Den se nám vydařil.

Šplhavci

ŠplhavciPřednáška o šplhavcích s doprovodnými obrázky, videi a živými ptáky nás velice zaujala. Dozvěděli jsme se, jak jsou to pro stromy i ostatní zvířata důležití ptáci, jak důležité jsou pro ně staré stromy, které u nás tak rádi kácíme, ale bez kterých se zrovna šplhavcům špatně žije. Viděli jsme vycpaného datla, strakapouda a žlunu, ptáky ze záchranné stanice - strakapouda, který co dva dny rozklove dřevěnou část své klece, špačka, který nám pěkně zpíval a netopýra, kterého jsme nezajímali. Nás to vše ale moc zajímalo, proto nás potěšil plakát a rozvrh s obrázky šplhavců, kterým si je budeme připomínat.
Fotografie z akce zde.

Ekopohádky s výrobou loutky

Ekopohádky s výrobou loutkyNa začátku března k nám zavítalo divadlo ŠUS s Ekopohádkami a po jejich shlédnutí si děti měly vyrobit loutku. Byli jsme zvědaví. V pohádkách Červená Karkulka, O Palečkovi, O Smolíčkovi se řešily ekologické problémy: odhazování odpadků, znečišťování ovzduší a vody. Netušili jsme, že se tolik nasmějeme! V každé pohádce se objevil jiný typ loutek a byly velice hezké.
Pak si šly děti vyrobit loutku. Ze dvou špalíčků a spojovacích kolíčků si děti vyrobily podle svého výbětu buď kočku, žirafu, pejska, zajíčka. Práce je bavila a výsledné loutky byly moc pěkné. Těšíme se na příští setkání. Více fotografií z akce zde.

Zdravé zoubky

14. března přišly za dětmi z 1. třídy p. Čížková a p. V. Kalivodová, aby je seznámily s tím, jak pečovat o své zuby. Děti si prohlédly video s Hurvínkem a Máničkou. Hurvínek se bál jít k zubaři. Pak si děti na velice zábavných a klapavých čelistech ukazovaly, jak si zuby správně čistit. Po vyplnění pracovních listů byly za práci odměněni dárkovými taštičkami se zubní pastou, přesýpacími hodinami a kartáčkem na zuby. Děti měly z celé hodiny i z dárků radost a byly spokojeny.

3. Školička 2017

15. 3. 2017 jsme se setkali s budoucími školáky před zápisem naposledy. Pozvali jsme i rodiče. Ukázali jsme jim, jak budeme s dětmi pracovat, zazpívali jsme si, děti vypracovaly pracovní list, stavěly z geometrických tvarů a zavazovaly tkaničku. Pak byly odměněny odznakem, pamětním listem a dobrotkou. Společné setkání se nám všem líbilo. Těšíme se na nový školní rok.

2. Školička 2017

Tentokrát jsme si pomocí krtečka objasnili a ukázali, co prvňáčky ve škole čeká, jak se připravit na vyučování, jak na hodinu, co si vzít na svačinu, vyplnili jsme další pracovní list a zahráli si hru. Čtvrťáci nám zatím nachystali zdravou svačinu. Moc nám chutnala. Pracovali jsme s chutí.
3. Školička se bude konat 15. 3. odpoledne.

1. Školička 2017

Školička, to je pomoc budoucím prvňáčkům k lepší adaptaci na příchod do školy. Seznámí se s budoucími spolužáky a společně pracují. V 1. Školičce jsme si proto povídali o kamarádství, vzájemné pomoci a slušnosti mezi sebou. Kamaráda jsme si nakreslili a věnovali mu srdíčko.

PODĚKOVÁNÍ


Rádi bychom touto cestou poděkovali všem zastupitelům města Liběchov, přede všemi paní starostce           Ing., Mgr. Vladimíře Zralíkové, za ochotnou spolupráci, všestrannou podporu a vstřícnost během celého uplynulého školního roku.

 

Také bychom chtěli poděkovat všem našim sponzorům za jejich nejen finanční pomoc, jmenovitě pak:

MUDr. Lucii Žáčkové

panu Františku Homolkovi

obci Vidim

obci Tupadly

Mondi Štětí

Děkujeme také rodičům za jejich příspěvky v podobě sladkostí a drobných odměn pro děti.

 

Dále bychom rádi poděkovali paní Martině Kuličové za aktivní a milou spolupráci mezi žáky naší školy a žáky SOU Boží Voda.

 

Velký dík vyjadřujeme i zaměstnancům Domova seniorů Vidim, hlavně paní Michaele  Řezáčové, za podporu při práci na projektu „Mezi generacemi“, který probíhal již druhým rokem, a věříme, že i nadále bude pokračovat tato oboustranně zajímavá spolupráce.

 

V neposlední řadě patří poděkování i obyvatelům města Liběchov, zdejším Skautům a rodičům našich žáků za jejich účast při zvelebování okolí školy – zejména pak panu Petru Novákovi, který nám byl nápomocen svou technikou.

 

I v novém školním roce se budeme těšit na spolupráci nejen s výše zmíněnými institucemi a doufáme, že proběhnou i další společné aktivity pro žáky a jejich rodiče, obyvatele města Liběchov a všechny příznivce naší školy.                    

 

Mgr. Jana Pravdová, ředitelka školy

Kokořín - krásný závěr školního roku

Kokořín - krásný závěr školního roku

Dne 27. 6. 2016 - výlet na Kokořín, 1. – 3. tř. – na výlet jsme se moc těšili! Objednaným autobusem jsme vyrazili na hrad Kokořín, kde jsme společně s žáky 9. třídy absolvovali prohlídku. Paní průvodkyně byla přísná, museli jsme poslouchat jako hodinky. Řekla nám, že hradem projde až 800 lidí denně a protože jsou dost často velice neukáznění, tak taková musí být. Po prohlídce jsme sešli dolů na parkoviště a už jsme se moc těšili na jízdu místním vláčkem. To byl sponzorský dar tatínka našeho prvňáčka, pana Petřiny. Paráda!!! Po jízdě jsme si šli ještě prohlédnout vesnici Kokořín a v ní zámek, za zahradami jsme posvačili a zaskákali jsme si do dálky. Vrátili jsme se do Restaurace a galerii Truhlárna a pan Petřina -  šéfkuchař - nám uvařil oběd – hranolky s tvrdým sýrem. Pak jsme si šli prohlédnout na půdu galerii starých věcí – šicí a tiskací stroj, stará rádia aj. A další překvapení – nanuk! Pak už jsme zase pádili autobusem ke škole. Výlet se nám velice líbil!!!
 
Více obrázků ve fotogalerii.

Balónkový a bublinkový Den dětí a HASIČI V AKCI

Balónkový a bublinkový Den dětí a HASIČI V AKCIOslavu Dne dětí jsme museli nejprve pro nepřízeň počasí odložit. 17. června nám ale počasí nepřálo ještě více. Naštěstí jsme se nenechali odradit a vše uskutečnili v tělocvičně. Nejprve nás pán schoval všechny do bublin, pak jich vytvořil spoustu malých, nadšeně jsme je honili. Nakonec nám každému nafoukl několik podlouhlých balónků a vytvořil z nich na přání meče, čepice či nádherné kokršpaněly. Jako bonus bylo malování na obličej a k tomu sladký balíček! Vyvrcholením oslav Dne dětí měla být podívaná na práci hasičů - hašení hořícího auta. Nejprve bylo auto zapáleno, pak voláni hasiči. Ti hasili vodou i pěnou. Pro hustý kouř nebylo chvílemi ani vidět. Ale uhasit se podařilo. Ještě jsme si prohlédli ten ohořelý vnitřek auta. Brrrrr! Ještě že to byla jen ukázka! Všichni byli i přes neustálý déšť spokojeni. Koukněte i do fotogalerie.

Klaun TÚ TÚ

Klaun TÚ TÚ
Dne 16. 6. mezi nás zavítal Klaun TÚ TÚ. Hned nás zaujal svým z krabic vyrobeným autem a legráckami. Učil nás zábavně, že si máme vždy zapínat pásy. Že se hry se nehrají na parkovišti, ale v autě (slovní kopaná, sčítání čísel protijedoucích aut) a dá se tam i zpívat! Ukázali jsme si, jak se chodí po zebře - přechodu a že musíme poslouchat semafor. Ale hlavně: vždy používat hlavu a přemýšlet, než něco uděláme! Nakonec nám prozradil kouzlo s gumičkami. Celou dobu jsme se dobře bavili a těšíme se na příště.

Další fotky ve fotogalerii.

Atletický trojboj

Atletický trojboj


V úterý 31. 5. se žáci naší školy zúčastnili atletického trojboje v Mělníku. 
Soutěžili chlapci a i dívky všech ročníků 1. stupně. V běhu na 60 m, hodu míčkem a skoku dalekém bojovali jako tým a nakonec obsadili krásné 4. místo.
Těšíme se na další závody, budeme trénovat a pilovat techniku všech disciplín.Exkurze do vodní elektrárny

Exkurze do vodní elektrárny


Měli jsme, díky panu Rodrovi, který exkurzi dojednal, exkluzivní možnost podívat se do vodní elektrárny v Liběchově. Pan Pavel Bučina nás vřele přivítal a provedl nás celým průmyslovým zařízením. Vysvětlil nám vše o fungování elektrárny a výrobě elektrické energie. Už víme, co jsou a k čemu slouží česle nebo transformátor. Po malých skupinkách jsme si mohli elektrárnu také trochu prohlédnout zevnitř. Koukali jsme shora na turbíny a hřídele a někteří se báli podívat do hloubky 12 m na podlahu. Překvapily nás čistota a pořádek, které všude panovaly, podstatně horší to bylo intenzitou hluku. Rozhodně to byl pro všechny velký zážitek. Děkujeme.

O Škole v přírodě v Bartošovicích v Orlických horách

O Škole v přírodě v Bartošovicích v Orlických horách V pondělí, 9. 5. 2016, jsme se rozloučili s rodiči a v pohodě dorazili do Bartošovic. Vyložili jsme kufry a šli hned obědvat. Po obědě jsme si šli na pokoj vybalit a poté jsme vyrazili na obhlídku Bartošovic. Zaujaly nás některé dřevěnice a hry jsme si zahráli na pampeliškovém hřišti uprostřed obce. Po výborných špagetách jsme si šli ještě zasportovat na hřiště za hotelem. Večer jsme si přečetli pohádku o princezně Katce a Rampušákovi z Orlických hor. V úterý jsme se dopoledne učili a přestávky jsme trávili na hřišti. Odpoledne jsme vyrazili přes pampeliškové louky a lesem do Neratova. Kostel s prosklenou střechou nás uchvátil a dokonce jsme si v něm zazpívali několik písní. Zpět jsme jeli ...

Ovoce do škol

Ovoce do škol
V rámci projektu "Ovoce do škol", do kterého je naše škola zapojena již řadu let, se žáci prvního stupně mohli seznámit s některými druhy exotického ovoce a zeleniny. Ovoce a zeleninu si nejen prohlédli, ale také samozřejmě ochutnali, mnozí úplně poprvé. Chuť jablka nebo cherry rajčátek znali všichni, ale jak chutná takové pomelo, mochyně nebo karambola, nevěděl téměř nikdo. Zásmáli se děti i vyučující, zejména při praktických ukázkách porcování některých kusů, například kokosu.


Hoblinkova dílnička

Hoblinkova dílnička
Minulý týden jsme ve škole přivítali paní Ing. arch. Ladu Cejnohovou, která nás naučila jak správně a s radostí pracovat se dřevem. Z žáků se během chvilky stali truhláři. Vyzkoušeli jsme si práci s pilkou, kladívkem, ruční vrtačkou nebo brusným papírem. Odměnou nám byla vlastnoručně vyrobená hračka. Na památku jsme všichni navíc dostali překrásná dřevěná srdce, která nám udělala velkou radost. To, jak moc si se dřevem rozumíme, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


Angličtina hravě a zdravě

V dubnu proběhla ve třetí třídě netradiční výuka anglického jazyka s názvem: „Let´s make a fruit salad!“ (Pojďme si udělat ovocný salát!) Žáci se hravou formou učili jednoduché anglické příkazy. Výuky se zúčastnila i paní ředitelka Mgr. Jana Pravdová. Sladkou odměnou za práci byl ovocný salát, který chutnal všem.

Fotografie zde

Papírenská dílna

Papírenská dílna
V pondělí 25. 4. 2016 vyjela 6. třída na exkurzi do papírenské dílny v Litoměřicích. Děti se dozvěděly zajímavé informace o historii a výrobě papíru, kterou si také vyzkoušely. Zhotovený arch papíru si odnesly domů spolu s ozdobou z papírové kaše. Na konci exkurze si zábavnou formou zopakovaly své vědomosti.


Fotogalerie zdeDen Země

I v pátek 22.4.2016 proběhl na základní škole „Den Země“. Tentokrát žáci druhého stupně zvelebovali okolí školy, čistili prostor u doskočiště a vyhrabávali posekanou trávu. Několika fotografiemi bychom Vám rádi ukázali jejich práci.

Školička 6 - Dopravní výchova

Školička 6 - Dopravní výchovaDopravní výchova by měla být jednou z nejdůležitějších výchov. Proto jsme se jí zabývali i v naší Školičce. Času bylo ale málo, protože děti by si vše měly procvičovat co nejvíce prakticky. A tak jsme si po úvodní básni Děti, pozor, červená a teorii o chůzi po chodníku a přecházení přes ulici začali vše prakticky zkoušet. Chůze vpravo po chodníku tam byla ještě správná, zpět už se dětem strany popletly. Ne každý věděl, že se má přecházet za autobusem (autem), když chceme přejít silnici a on nám tam stojí! Po praktickém cvičení, kdy p.učitelky dělaly auta a děti chodce, jsme ve skupinách třídili značky a jejich názvy k sobě, vyrobili jsme několik dopravních značek a stihli jsme i testové otázky. Velcí je četli malým a společně odpovídali. Vznikla tajenka. A už byl zase konec! Téměř celou naši práci jsme pověsili opět na nástěnku v 1. patře a další fotky máte ve fotogalerii.

Den Země

Den ZeměDne 21. 4. 2016 jsme vyšli ke Dni Země do okolí školy, abychom se naučili poznávat stromy, byliny, květiny a zvířata či jejich stopy. Rozdělili jsme se do skupin, podle seznamu jsme hledali přírodniny a poté jsme je museli opět paní učitelce ukázat a pojmenovat. Na obrázcích pexesa jsme poznávali zvířata a mohli jsme tak získat další body. Pak se všechny body sečetly a nejšikovnější skupina vyhrála. Všichni byli ale odměněni pěkným diplomem za snahu a kázeň, kterou na procházce projevili. Zakončili jsme ji na dětském hřišti plni nadšení z pískoviště, skluzavky a houpaček. Jak je vidět ve fotogalerii, den se nám vydařil.

Piškvorky letos

Piškvorky letos
Také letos jsme se téměř všichni zúčastnili hraní Piškvorek. Některým se zpočátku moc nechtělo, ale pak je hra nadchla a dokonce i vyhráli. Z třídních kol byli vybráni dva výherci a finále se tak účastnilo 8 dětí 1. až 5. třídy.


Po usilovném hraní nakonec zvítězila K. Lubasová z 2. tř.,
                                 na 2. místě je A. Janatková ze stejného ročníku
                                  a na 3. místě V. Dudová ze 3. třídy.Těší nás, že hra žáky zase zaujala.

NETRADIČNÍ VÝUKOVÉ PROGRAMY

NETRADIČNÍ VÝUKOVÉ PROGRAMY


Hovory se „Zvířaty“ - dětem nabízí nové pojetí projektu NEPZ - Nejbohatší Ekosystémy Planety Země, jenž je partnerským projektem GREEN LIFE - prales dětem, zabývajícím se ochranou přírody, deštných pralesů na Sumatře a ohrožených druhů zvířat.  Soustřeďuje se na prohloubení a zachování propojení dětí s planetou Zemí, přírodou a zvířaty. Program začal bubnováním, povídáním o kácení pralesů a o ochraně zvířat. Byl doprovázen videi a fotografiemi. Dětem 1. – 3. třídy se videa moc líbila a s přednáškou byly spokojeny.

Školička 5 - Velikonoční tvoření

Školička 5 - Velikonoční tvoření
Na společné setkání s předškoláky se školáci vždy těší. Tentokrát nás čekalo hlavně tvoření. Popovídali jsme si o Velikonocích, zazpívali si písničku a pokusili jsme se naučit dvě nové koledy - pro kluky i děvčata. Pak už jsme se pustili do tvorby. Omalovali jsme nazeleno kruh, vybarvili zajíčka, vajíčka a kytičku a vše tavící pistolí připevnili na kruh. Výtvor se nám moc líbil, takže jsme se s ním neradi loučili při instalaci na společnou nástěnku v 1. patře. Ale budeme se na ně moci denně dívat. Vy se podívejte do fotogalerie.   
      

Velikonoční výrobní dílny

Velikonoční výrobní dílny

V polovině března jsme na naší škole přivítali pravidelného hosta, studentky místního Středního odborného učiliště pod vedením paní Kuličové, která si pro nás připravila výrobu další zajímavé dekorace. Nejvýznamnější křesťanské svátky roku se nezadržitelně blíží, proto se i toto setkání neslo v duchu Velikonoc. Tentokrát si žáci prvního stupně vyrobili aranžmá v květináči, které bude zdobit nejeden liběchovský stůl, polici nebo třeba parapet.


Děkujeme za návštěvu a už teď se těšíme na další spolupráci.


Fotogalerie zde


Zápis do 1. třídy - náhradní termín

Zápis do 1. třídy - náhradní termín


Vážení rodiče, milí předškoláčci, náhradní termín zápisu do 1. ročníku naší základní školy se uskuteční v pondělí 29. února 2016 od 13:00 do 15:00. Budeme se na Vás těšit.
Školička 3 - Ptáci v zimě

Školička 3 - Ptáci v zimě

Dne 13. 1. jsme se zase my školáci sešli s dětmi ze školky, abychom si popovídali o ptácích a jejich životě v zimě. Protože se školka tímto tématem zabývala už dříve, mohly děti ze školky poučit školáky, jak to s těmi ptáčky v zimě je. Vysvětlili jsme si, že pečivo není pro ptáčky dobré a ukázali jsme si, co každý ptáček v zimě sbírá. P. uč. Steinzová přinesla na ukázku zobání, které je pro ptáky vhodné: slunečnicová semínka, vločky (ty jsme ochutnali), mák … sbírat a sušit můžeme i jadérka z jablek, semínka smetánky lékařské, pastuší tobolky a jiných rostlin. Zazpívali jsme si a rozdělili jsme se do skupin a začali jsme vybarvovat ptáčky i semínka podle vzoru, vystřihli jsme je a nakonec nalepili na velkou nástěnku ke krmítkům, které tam připravily p. učitelky. Práce se nám líbila a ptáčci také, hlavně ti barevní, stehlík, hýl apod. Školákům je jen líto, že nemají na oknech krmítka, aby mohli ptáčky při krmení se pozorovat. Ale něco se šušká, že možná budou!  
A prohlédněte si fotogalerii!

Divadla i v tomto roce

Divadla i v tomto roce

Také letos jsme se spojili se školkou v návštěvě divadelních představení převážně Divadla Koloběžka, které nám předvedlo pěknou pohádku o čertovi a pekaři – Jak čerti pekli vánoční cukroví. Měli jsme ale i jednu novinku, jeli jsme do MKD v Mělníku na představení p. Krejčíka - Krejčík Honza a zavírací špendlík Nesmyslík. Udivil nás poloprázdný sál, ale představení jsme si užili. Honza se snažil nám ukázat, že je lepší hrát si s kamarády a ne jen koukat do počítačů a tabletů. Písně jsme si nadšeně zazpívali a Honza Fejfar nás výborně reprezentoval na pódiu ve skákání panáka. Na náměstí jsme si prohlédli vánoční strom a postavili jsme se nad bývalou studnu. Autobus nás dovezl do školy spokojené.

Projekt ŠKOLIČKA podruhé

Projekt ŠKOLIČKA podruhéŽáci 1.,2. a 3. třídy se tento týden opět zapojili do projektu ŠKOLIČKA a spolupracovali s předškoláky z naší mateřské školy. Tentokrát jsme vybrali téma RODINA a symbolem se pro nás na tento den stalo srdce. V rámci dvouhodinového projektu jsme si společně povídali o rodině, jejích členech a důležitosti rodiny. Společně jsme vytvořili koláž, nalepili  jsme členy rodiny s výčtem jejich povinností na plakát a vysvětlili jsme si pojem důvěra v rodině. Navázali jsme tak i na "učivo" v MŠ neboť i tam se tématem rodiny zabývali. Zazpívali jsme si písničku a zacvičili si. Také jsme skládali puzzle ve tvaru srdce, jehož jednotlivé dílky symbolizují členy rodiny jako jeden celek, žijící v souladu, lásce a pospolitosti.  Z barevných srdcí děti opět tvořily koláže, které zdobí naši školu na výstavce proti ředitelně a jsou také symbolem spolupráce malých dětí se školáky. A věřte, že pracovali i spolupracovali velice hezky! Dokládají to také fotky ve fotogalerii.

Přírodovědně sportovní vycházka

Přírodovědně sportovní vycházka 5. 11. 2015 se žáci prvního stupně vydali na badatelské pozorování přírody zpříjemněné sportem.
Ve třídě jsme si vyslechli pohádku o Mrazivci, poté jsme se rozdělili do skupinek, dostali jsme na lístečcích zadání úkolů a vyšli jsme směrem do Želíz, pak do lesa a zpět ke škole. Během vycházky jsme měli pozorovat změny v přírodě na podzim a pak jich co nejvíce zapsat. Měli jsme ještě najít větvičky a šišky jehličnanů a listy a plody listnatých stromů. Vybaveni igelitovými pytlíky jsme začali pozorovat a hledat. Někteří ale stihli i zlobit. Nejvíce se mnozí z nás těšili na buzoly, podle nichž jsme se učili hledat sever. Na polní cestě jsme zanechali pocestným pro potěchu naše kresby ...

Fotbalový turnaj

Fotbalový turnajDruhý den podzimu se 10 chlapců z 2.stupně zúčastnilo fotbalového turnaje v areálu SK Štětí, který byl zároveň jeho pořadatelem. Utkaly se celkem 4 týmy. Hrálo se systémem každý s každým a délka jednoho poločasu byla 10 minut. I přes dvě těsné porážky, které budou asi ještě chvíli mrzet, a jeden "příděl", si všichni užili sportovní prosluněné dopoledne a naplnili známé: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Chtělo by se dodat: A pěkně si zahrát. Některé individuální výkony našich kluků zaujaly a byly velmi kladně hodnoceny trenéry ze sportovního klubu. Kdo ví, třeba již brzo budou někteří z nich hrát v krajském přeboru, který se v mládežnických kategoriích ve Štětí hraje.

Den Země

Den ZeměDen Země se oslavuje 22. 4. 2015, ale žáci 1. st. k tomu využili už pátek 17. 3. 2015. I když to vypadalo, že bude pršet, vyrazili v 8 hodin do lesa za školu hledat jaro a podle šipek plnili úkoly a v závěru akce hledali poklad. Žáci 5. třídy vyšli už před osmou hodinou a po celé trase pro žáky z 1. až 4. třídy rozmístili úkoly a kreslili orientační šipky. Úkoly byly zajímavé, např. zacvičit si před pochodem, zazpívat si písně, najít zvíře, které do lesa nepatří. Tento úkol nebyl málem splněn, nikdo nic neviděl. Až po nápovědě! Podle jmen známých postav se poté žáci řadili do dvojic, házeli šiškami do kruhu, skákali panáka a překládali dopis z angličtiny do češtiny. Po cestě si také všímali toho, jaké květiny a stromy už kvetou, otisků stop v blátě, politovali žáby, které na cestě k vodě přicházejí o život, protože musí skákat přes silnici. A došlo na hledání čtyř pokladů. Celkem hravě byly nalezeny a všichni se do karamelek hned pustili. Bylo to hezké dopoledne a počasí nakonec také přálo. O tom, že máme svou zemi chránit a jak na to, se budeme ještě bavit ve vyučování.
Fotogalerie zde

Velikonoční výrobní dílny

Velikonoční výrobní dílny V úterý a ve středu (24. a 25. března) naši žáci navštívili místní Střední odborné učiliště Liběchov, kde proběhlo další setkání, které se tentokrát neslo ve znamení blížících se Velikonoc. Během dvou hodin si všichni vytvořili překrásné aranžmá pod vedením paní Kuličové a tamních studentek. Jako překvapení na závěr pro nás byla připravena návštěva skleníku, kde jsme mohli obdivovat jejich pěstitelstké úspěchy a dovědět se několik zajímavých informací.

Děkujeme a budeme se těšit na ...

Planetárium Praha, Královská obora Stromovka

Planetárium Praha, Královská obora Stromovka Den po svátku svátku sv. Martina se naši páťáci vydali na školní exkurzi do hlavního města České republiky. Cílem jejich cesty se stala Hvězdárna a plenetárium hl. města Prahy. Jelikož se budova této instituce nachází v Královské oboře Stromovka, nemohli žáci vynechat podzimní procházku mezi nádherně zbarvenými listy stromů a keřů, které v tomto ročním období mění tento areál ve fascinující podívanou. Našel se také čas na návštěvu dětského hřiště, kde bylo k dispozici hned několik zajímavých a ...

Muzeum Mělník

Muzeum Mělník Ve středu 5. listopadu se žáci 6. a 7. ročníku vypravili do Regionálního muzea v Mělníku, kde se jich ujala paní Jitka Králová, aby se jim stala průvodcem a poradcem při řešení zločinu.
Interaktivní program nazvaný Stopa! Vyřeš zločin žáky provedl jedntotlivými fázemi policejního vyšetřování. Nejprve si děti prohlédly místo činu, podívaly se do „pitevny“, do oddělení daktyloskopie a trasologie, zastavily se i v biologické laboratoři.
Pak si jako vyšetřovatelé na jedntolivých úsecích vyzkoušely své logické myšlení, pozorovací schopnosti a aplikovaly své vědomosti, aby odhalily pachatele závažného trestného činu - porovnávali otisky ...

Exkurze na Pražský hrad a výstava Poklady staré Číny

V pondělí 20. října jsme společně se žáky 6. a 7. ročníku vyrazili do Prahy. Naším cílem byl Pražský hrad a výstava Poklady staré Číny.
Přestože cesta linkovým autobusem z Liběchova trvala poněkud dlouho, nakonec jsme se zdárně ocitli v Praze. Velkým zážitkem pro některé žáky byla cesta pražským metrem. Po krátké přestávce na svačinu jsme se prošli Valdštejnskou zahradou, kde žáky zaujalo ...

Návštěva HZS Mělník

Návštěva HZS Mělník V úterý 14. října jsme se s našimi žáky vydali v rámci výuky ORV, VkZ a preventivního programu na návštěvu Hasičského záchranného sboru v Mělníku.
Z Liběchova jsme vyrazili za deštivého počasí, které se naštěstí brzy umoudřilo. Do Mělníka jsme dorazili linkovým autobusem kolem půl desáté. Pěšky jsme došli ke stanici HZS, kde se nás ujali nadstrážmistři Tomáš Rulc a Patrik Vyskočil ze směny A. Díky jejich vstřícnosti a odborným znalostem nám následujících 90 minut rychle uběhlo.
Nadstrážmistři nám předvedli všechny typy zásahových vozidel a dalšího vybavení. Seznámili nás se životem na stanici a dozvěděli jsme se i o jejich ...

Hora Říp

Hora Říp V úterý 23. září se žáci 6. a 7. ročníku vydali na exkurzi na horu Říp. Přestože jsme si vybrali druhou polovinu září, počasí se vydařilo - občas na nás vykouklo sluníčko, občas zafoukal až nepříjemně chladný vítr, s povděkem jsme však přijali skutečnost, že déšť, který stále hrozil, nás nakonec neohrozil.Naše cesta na vrchol začala a skončila v obci Krabčice, kam jsme se z Mělníka dostali autobusem.Všichni se během exkurze naučili rozvrhnout svůj čas, nepřecenit své síly a samozřejmě se ...

Naše škola se zapojila do projektu

Naše škola se zapojila do projektu

RYCHLÉ KONTAKTY

Telefon : +420 315 697 003
linka 101 - sekretariát
linka 102 - ředitelna
linka 103 - sborovna II. stupně
linka 104 - mateřská škola
linka 105 - školní družina
linka 106 - školní jídelna

Mobilní telefon:
školní jídelna - 604 569 212
mateřská škola - 732 424 965

E-mail: skola@zslibechov.cz
Web: http://www.zslibechov.cz
Datová schránka: z84meym

Prázdniny

Ředitelka školy vyhlásila na 29.6. a 30.6. volné dny pro všechny žáky.
Letní prázdniny budou trvat od pondělí 3. července do pátku 1. září 2023.

Důležité informace

Od 1.května dochází ke zvýšení cen stravného, pro více informací navštivte sekci Školní jídelna.
Od pondělí 20. února je zcela uzavřena příjezdová cesta ke škole. Více informací naleznete v záložce Aktuálně ze školy.
Hledáme do svých řad nové kolegyně a kolegy z řad pedagogů. Více informací v záložce Volná pracovní místa.

Zajímavé informace

Od aktuálního školního roku 2022/2023 se oficiálně jmenujeme ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VÁCLAVA LEVÉHO LIBĚCHOV, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
BAKALÁŘI
AKTUALITY
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
MATEŘSKÁ ŠKOLA
ŠKOLNÍ DRUŽINA
ŠKOLNÍ JÍDELNA
ZŠ a MŠ Liběchov

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy