logotyp
Login

IX. třída

Vánoční vyrábění v SOU 23. 11. 2022

Jak bývalo v naší škole zvykem ještě před "covidem", chodívali žáci v období před Vánocemi vyrábět vánoční dekorace do Středního odborného učiliště na Boží Vodu. My jsme se letos s 9. třídou na tuto tradici pokusili navázat a navštívili jsme učiliště a jejich zkušené mistrové i učně, abychom si zde pod odborným vedením vytvořili vánoční svícen.
Níže uvedené fotografie dokumentují náš postup - nejprve chvilka teorie, následně samostatná práce na vlastních výrobcích a na konci dopoledne spokojenost s pěkným vlastnoručním výrobkem.

8. třída - výstava historického betlému

Před Vánoci

Den před začátkem vánočních prázdnin využil třídní učitel 8. třídy laskavé nabídky majitele zámku Liběchov pana Homolky a se svými svěřenci navštívil výstavu historického betléma instalovaného právě v areálu zdejšího barokního zámku.

Žáky zde slovem krátce provedl PhDr. Vladimír Štajnochr, za což mu patří náš velký dík, protože svým povídáním žáky velmi zaujal. Z jejich řad padlo i několik otázek, které jim průvodce velmi rád zodpověděl. Pak už žáci mohli zblízka prozkoumat vystavený unikátní ručně vyráběný betlém. Jak je vidět z fotek uveřejněných níže, žáky betlém skutečně zaujal a rádi se tímto historickým dílem pokochali.

Akce skončila kolem půl jedné, kdy se třídní se svými žáky rozloučil a všichni zamířili za dlouho očekávanými vánočními prázdninami. Můžeme si jen přát, aby se nám i v novém roce 2022 další školní akce vydařily stejně dobře jako tato.

Co už jsme všechno během podzimu zažili?

16.12. 2019
V naší škole žáky nejen vzděláváme běžně ve třídě či ve škole, ale snažíme se klasickou výuku obohatit i o výchovně-vzdělávací aktivity, které se uskutečňují mimo kmenovou třídu, někdy dokonce i mimo budovu školy. A co jsme letos už všechno stihli?
Září
Ve čtvrtek 19.9. jsme se podívali do Litoměřic na tradiční podzimní výstavní a prodejní akci Zahrada Čech. Šesťáci odjížděli plní nadšení, co dnešní den přinese. Vlak dorazil přesně na čas i přechod přes Litoměřice proběhl v poklidu. Po vchodu na výstaviště utvořili žáci skupinky a dostali rozchod, aby se porozhlédli po stáncích a budovách dle svého výběru. Během dopoledne se několikrát sešli na "kontrolu" a nakonec kolem poledne, plní zážitků a drobných dárečků, opustili výstaviště a vydali se na nádraží. Cesta zpět byla poměrně hlučná, neboť děti si o všem potřebovaly popovídat a vzájemně se pochlubit co a kde dostaly. Nakonec jsme v pořádku dorazili do školy, kde se žáci méně nadšeně ještě zúčastnili výuky hodin TV a VV.
Říjen
V pátek 25. 10. se celý druhý stupeň a s ním i žáci 6. ročníku zúčastnili tradičního projektu Planeta Země 3000. Opět jsme vyrazili vlakem, tentokrát směrem Mělník, bohužel vlak přijel s téměř 15inutovým zpožděním. Žáci však se ostrým krokem rychle přesunuli do Masarykova kulturního domu, kde se v poklidu usadili. Během krátké chvilky program započal. Jednalo se o komponované promítání fotek, videí a přednášky o obecných zeměpisných jevech (jako je např. oceánské proudění a jeho vliv na počasí) i o konkrétních charakteristikách jihoamerické Kolumbie (žáky zaujalo např. pěstování kávy a proces jejího zpracování). Ke konci již někteří žáci neudrželi svou pozornost, ale stále jsme byli tou lepší skupinou, kterou organizátor nemusel napomínat. Po skončení akce učitelé vyhlásili tolik očekávané ukončení vyučování a mohly začít podzimní prázdniny, na které se všichni tolik těšili.
Prosinec
Ve středu 11.12. se šesťáci pěšky vydali společně se sedmáky a osmáky do místního učiliště na Boží Vodě. Protože bylo poměrně chladno, cestu absolvovali rychle. Po příchodu do Středního odborného učiliště se děti rozdělily do dvou skupinek a převzaly si je místní mistrové.

Jedna skupinka zamířila do kuchyňky, kde se nejprve žáci dozvěděli o možnosti studia na této škole a o jejím vybavení, následně si pod vedením mistrové a s pomocí učňů ozdobili připravené perníčky a pak upekly pletence z vánočkového těsta. Někteří žáci měli takový hlad, že svoje výtvory hned snědli a domů ani nedonesli.
Druhá skupina mezitím odešla do odborné učebny, kde si žáci vyslechli krátkou instruktáž, jak si vyrobí vánoční svícen, a prohlédli si hotové výrobky přinesené jako ukázka. Pak už samy děti začaly tvořit z připraveného materiálu. Tento výrobek si pak domů žáci s radostí odnesli.
Nakonec se obě skupinky vyměnily a všichni si tak všechno vyzkoušeli vlastníma rukama. Jak se šesťákům vánoční tvoření dařilo, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Jarní tvoření

Vánoční nástěnka

Dopravní výchova Mělník

Práce žáků

Práce žáků

Den stromů

Den stromůVe středu 19. 10. 2016 se ve třídách na 1. stupni konal projekt Den stromů. Venku totiž pršelo. Ve všech třídách jsme si vysvětlili význam lesa (kyslík, plody, zvěř, dřevo,…). Poznávali jsme venku nasbírané listy a přiřazovali jsme je s plody k sobě, nacvičili jsme si písně i básně o stromech a ukázali jsme si růst stromu. Plody a listy jsme pak přiřazovali ještě na fóliích s obrázky. Zkusili jsme si také nakreslit strom. Všichni víme, že to není tak jednoduché. Druháci až čtvrťáci vyluštili hřebenovky a čtvrťáci zvládli ještě i hry o poznávání sebe sama. Dopoledne se nám, jak je vidět na fotkách, líbilo.

Postavím si domeček

Postavím si domeček

14. 10. 2016 jsme navštívili Kulturní dům v Mělníku. Přijelo tam Hudební divadlo dětem se svým programem Naše písnička aneb Postavím si domeček. Uvítala nás pěkná písnička a po ní spousta dalších. Překvapením byl chlapecký pěvecký sbor! Hoši zpívali moc pěkně. Hledal se klíč k písničkám, samozřejmě, že ten houslový, seznámili jsme se s notovou osnovou a notami. Píseň Bernardýn nás uvedla do soutěže o pěknou dovolenou. Stačí nakreslit k této písni komix. Ke konci jsme si zazpívali několik lidových písní. Nakonec se s námi zpěvačka p. M. Novozámská i vyfotila. Představení se nám líbilo a patřili jsme k těm hodnějším divákům.Projekt Voda

Projekt VodaDne 7. 9. 2016 jsme se vydali na vycházku s tématem VODA. Objevovali jsme v okolí Liběchova studánky, potůčky a potoky. Cestou jsme se stavili na návštěvě v zemědělském učilišti, aby nám mohla paní učitelka ukázat rostliny ve skleníku. Před učilištěm jsme měli vzácnou příležitost uvidět velkou kobylku a podařilo se nám ji i (ne moc dobře) vyfotit. Pokračovali jsme do Želíz a prošli jsme si zde naučnou stezku Mokřady dolní Liběchovky.
Soustava mokřadů se v roce 1977 stala součástí lokality Mokřady Liběchovky a Pšovky1977, která je zapsaná v seznamu Ramsarských mokřadů mezinárodního významu. Na mokřady je svým výskytem vázána řada vzácných druhů rostlin a živočichů, např. plži vrkoč útlý, vrkoč bažinný či oblovka velká. Mrzelo nás však, že jsme si mohli přečíst informace pouze ze tří informačních tabulek! Ostatní čtyři vandalové zničili! Cestou zpět jsme viděli dvě veverky a poznávali jsme i stromy. Docela unaveni jsme se vrátili do školy, ale výlet se nám líbil.
Fotografie ve fotogalerii.

RYCHLÉ KONTAKTY

Telefon : +420 315 697 003
linka 101 - sekretariát
linka 102 - ředitelna
linka 103 - sborovna II. stupně
linka 104 - mateřská škola
linka 105 - školní družina
linka 106 - školní jídelna

Mobilní telefon:
školní jídelna - 604 569 212
mateřská škola - 732 424 965

E-mail: skola@zslibechov.cz
Web: http://www.zslibechov.cz
Datová schránka: z84meym

Prázdniny

Ředitelka školy vyhlásila na 29.6. a 30.6. volné dny pro všechny žáky.
Letní prázdniny budou trvat od pondělí 3. července do pátku 1. září 2023.

Důležité informace

Od 1.května dochází ke zvýšení cen stravného, pro více informací navštivte sekci Školní jídelna.
Od pondělí 20. února je zcela uzavřena příjezdová cesta ke škole. Více informací naleznete v záložce Aktuálně ze školy.
Hledáme do svých řad nové kolegyně a kolegy z řad pedagogů. Více informací v záložce Volná pracovní místa.

Zajímavé informace

Od aktuálního školního roku 2022/2023 se oficiálně jmenujeme ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VÁCLAVA LEVÉHO LIBĚCHOV, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
BAKALÁŘI
AKTUALITY
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
MATEŘSKÁ ŠKOLA
ŠKOLNÍ DRUŽINA
ŠKOLNÍ JÍDELNA
ZŠ a MŠ Liběchov

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy