logotyp
Login

VII. třída

Jarní tvoření

Zimní výzdoba

Zimní výzdoba

Vánoční nástěnka

Práce žáků

Práce žáků

Naše práce


Vánoce ve třídě

Docela jsme si je užili, ale i trocha zklamání byla. Nachystali jsme si stoly a na ně cukroví, pití a slané. Pak jsme šli za dveře, aby mohla p. uč. uložit dárky. Rozdávali jsme si je jinak, než loni. Dárky pak byly za plentou a p. uč. se ptala, komu dáme tento dárek. My jsme nevěděli který. Tak to bylo spravedlivé. Nemilé bylo, že si dvě dívky prozradily, co v balíčku je a pak z toho byly zklamané. Dárky se všem líbily. Nadšeně jsme si s nimi hráli, jedli cukroví a bylo fajn. Je to vidět i na fotkách.


Mikuláš

Přestože jsme si před příchodem Mikuláše a čerta povídali o tom, že jsou to převlečení deváťáci a že se strašidel nemáme bát, mnozí z nás se poté, co čert zachrastil za dveřmi řetězem, docela báli. Mikuláš měl Knihu hříchů, vše dobré i špatné o nás věděl. Za dobré nás pochválil, za zlobení jsme museli slíbit, že už zlobit nebudeme. Ale víte, jak to končí.... Dáreček jsme dostali a v pekle neskončil nikdo.


3D kino o Hurvínkovi a hřiště

Jeli jsme vlakem do Štětí. Někteří poprvé. Před kinem jsme se nasvačili, což nám nebránilo v tom, koupit si uvnitř kyblík pop cornu, část vysypat na zem už ve vestibulu (někteří) a část v kině. Film se nám líbil. Pak jsme šli do cukrárny a obchodu a utratili jsme, co jsme mohli. Nakonec jsme zbylý čas strávili na dětském hřišti u paneláků. To jste měli vidět to zaujetí, se kterým jsme celou hodinu lezli na maják nebo na umělou skálu, vozili se na lanovce nebo si hráli na piráty na lodi. Zima nám rozhodně nebyla a možná to bylo i lepší než kino. Z pohledu p. uč. určitě.


Přednáška o lišce

Přednáška o lišce
nás zaujala a byli jsme moc rádi, že jsme ji mohli vidět a sáhnout si na její kožíšek. Stále se vrtěla, brala dětem boty nebo se schovávala do boxu, zajímalo ji, co je na pódiu. Bylo těžké ji zachytit fotoaparátem ostře. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o jejím životě, snad si je budeme i pamatovat.


Výtvarná výchova a pracovní činnosti

Letos se nám ve Vv a Pč docela daří. Povedly se košíčky, brouci i kouzelné rukavičky (fotky na hlavní stránce ZŠ). Honza inspiroval Elu D. a Pavla a vytvořili z plastelíny sadaře, který sbírá ovoce, další dva hlídají úrodu i v noci, na stromě jsou ptačí vajíčka a psovi vykukuje z boudy jen ocásek. Není nad nápad!


„Babička Chrotta vypráví“ - 13. 9. 2017

 „Babička Chrotta vypráví“ - 13. 9. 2017Pohádka o hudebních nástrojích - byla nesmírně zajímavá. Děti viděly neznámé, staré i novodobé hudební nástroje a seznámily se s nimi v průběhu vyprávěné pohádky. Slyšely jejich zvuky a tóny.
Pan učitel Mgr. P. J. Macků dětem také ukázal, že se dá hrát na cokoli - i na hadici od pračky nebo nějakou rouru.
To, že děti pořad zaujal, jsme poznali hned 2. den. Matěj přišel s kytarou vyrobenou ze dvou krabic a gumiček a brnkal na ni. Další den kluci přišli s tím, že založili kapelu: jeden bude hrát na tu kytaru, druhý na pastelky, třetí bude klepat na své větší břicho a čtvrtý tleskat. Jen víc takových pořadů!

1. třída - Příprava na Velikonoce - barvení vajíček voskem

Jako první prvňáci jsme dostali důvěru p. učitelky a mohli jsme tak barvit vajíčka pomocí špendlíku v tužce rozehřátým voskem. Museli jsme dávat pozor na svíčky, abychom nechytli. Vosk se nesměl vařit, ale také nesměl být chladný. Práce nás bavila a vajíčka se nám docela povedla. Pak to zkusili i třeťáci a čtvrťáci ve školní družině s paní vychovatelkou.


Poprvé ve školní knihovně

"Tady to voní!" To byla první slova dětí po vstupu do knihovny. Novotou a novými knížkami. Pak už děti horečně vybíraly knížky, prohlížely a zase vracely, nakonec si téměř všichni jednu knihu půjčily. Ještě jsme zde zahájili první čtení z knihy Kvak a Žbluňk, i když ještě neumíme (někteří už umí) dě, tě, ně, bě, pě vě a ď, ť, ň. Ale už jsme si početli. A ve třídě budeme pokračovat.


Pracovní činnosti

Stavebnice - běžná věc? Není to tak docela pravda, na dosti školách citelně chybí. I na naší škole bychom uvítali, kdyby stavebnic přibylo. Děti z nich velice rády staví, ale vychází jen jedna krabice na dva žáky. Přesto se nám podařilo vytvořit docela pěkné výrobky. Hlavně nás to ale moc bavilo.
Také práce s plastelinou rozvíjí tvořivost dětí a jejich výtvory jsou mnohdy obdivuhodné.


Plazi

Plazi, to jsou želvy, ještěrky, hadi a krokodýli. Kromě krokodýlů jsme 10. 1. viděli zástupce všech ostatních. Např. africkou želvu, agamu vlajkovou a proužkovanou, baziliška, krajtu tygrovanou a albína. Hady jsme si mohli pohladit, vůbec nejsou slizcí, jak se povídá. Někteří se nebáli vůbec, jak je vidět na fotce. Odcházeli jsme spokojeni.


Kašpárek

Divadlo o kašpárkovi, který pomohl odhalit zloděje pašíka, se nám líbilo. Učarovaly nám ty velké loutky, zvláště pak koník a kašpárek.


Vánoce ve škole

Poslední den v tomto kalendářním roce jsme si užili i Vánoc. Nejprve jsme si nachystali tabuli, srazili lavice a dali ubrusy. Pak jsme si naaranžovali cukroví. A museli jsme jít ven ze třídy, p. učitelka chystala překvapení. Ve třídě byla tma, jen cinkací svítící zvoneček a u něho dárky. Na ty jsme si museli posvítit. Když jsme se s nimi potěšili, připili jsme si Kaččinýcm šampíčkem a hráli jsme si. Z dárků i her jsme měli velkou radost.


Vánoční tvoření


Vánoční tvoření 19. 12. 2016

Vánoční tvoření 19. 12. 2016To bylo krásné pondělí! Neučili jsme se a přitom jsme se naučili vyrobit krásný vánoční věnec jako svícen a upekli jsme si perníčky. Práce nás moc bavila, i když napichování větviček bylo přeci jen zdlouhavé a už jsme se u toho někteří kroutili. Ale zdobení bylo zábavné a každý má svůj výrobek tak trochu jiný, jak vidíte na fotkách. Perníčky jsme si stihli i nazdobit. Práce nás moc bavila a paní učitelky i žáci ze SOU nám pomáhali. Děkujeme.

Mikuláš

Mikuláš 5. 12. 2016
Věděli jsme, že přijde, ale nevěděli jsme, kdy. A už jsme slyšeli bušení na dveře ve vedlkejší třídě a za chvíli zabušili u nás. S některými z nás to docela trhlo a asi tři děti začaly nabírat na pláč, když se ve dveřích objevil čert. Mikuláš s andělem našim obličejům ulevili. Katka G. se ujala role učitelky a zarecitovali jsme básně naučené v družině. Pak jsme pod taktovkou tř. uč. zazpívali píseň Postavil jsem sněhuláka. Mikuláš nás pochválil, zlobidla slíbila čertovi, že už zlobit nebudou a sladká odměna nás definitivně zbavila strachu. Nakonec jsme jim i zamávali.


Kouzelník - 1. 12. 2016

Nevycházeli jsme z úžasu! Jak to jen dělají? Ty kruhy nejsou přeříznuté! Jak vznikly z papíru jen fouknutím kalhoty? A jak to dělá s tím vajíčkem a s lanem? No, nepřišli jsme na to!


Divadlo KOLOBĚŽKA - Jak šel Kuba do pekla

Divadlo se nám opět velice líbilo. Je při něm vždy legrace i napětí a vše dobře dopadne. Celou dobu jsme pozorní a dobře se bavíme.


Den stromů

Den stromůVe středu 19. 10. 2016 se ve třídách na 1. stupni konal projekt Den stromů. Venku totiž pršelo. Ve všech třídách jsme si vysvětlili význam lesa (kyslík, plody, zvěř, dřevo,…). Poznávali jsme venku nasbírané listy a přiřazovali jsme je s plody k sobě, nacvičili jsme si písně i básně o stromech a ukázali jsme si růst stromu. Plody a listy jsme pak přiřazovali ještě na fóliích s obrázky. Zkusili jsme si také nakreslit strom. Všichni víme, že to není tak jednoduché. Druháci až čtvrťáci vyluštili hřebenovky a čtvrťáci zvládli ještě i hry o poznávání sebe sama. Dopoledne se nám, jak je vidět na fotkách, líbilo.
stranka-tridy-43

Postavím si domeček

Postavím si domeček

14. 10. 2016 jsme navštívili Kulturní dům v Mělníku. Přijelo tam Hudební divadlo dětem se svým programem Naše písnička aneb Postavím si domeček. Uvítala nás pěkná písnička a po ní spousta dalších. Překvapením byl chlapecký pěvecký sbor! Hoši zpívali moc pěkně. Hledal se klíč k písničkám, samozřejmě, že ten houslový, seznámili jsme se s notovou osnovou a notami. Píseň Bernardýn nás uvedla do soutěže o pěknou dovolenou. Stačí nakreslit k této písni komix. Ke konci jsme si zazpívali několik lidových písní. Nakonec se s námi zpěvačka p. M. Novozámská i vyfotila. Představení se nám líbilo a patřili jsme k těm hodnějším divákům.


Hola, hola, škola volá - divadlo

Hola, hola, škola volá - divadloO divadla nepřijdeme, hurá! Budeme chodit do MŠ na návštěvy. Tak jako 12. 9. 2016, kdy nás opět navštívilo divadlo Koloběžka, které je naše milované a vždycky nás rozveselí. Čarodějnice se chystala do školy, ale nějak jí to nešlo, tak jsme jí museli my i havrani docela radit. A asi by tam moc neuspěla! Ale nás pobavila!

Projekt VODA

Projekt VODADne 7. 9. 2016 jsme se vydali na vycházku s tématem VODA. Objevovali jsme v okolí Liběchova studánky, potůčky a potoky. Cestou jsme se stavili na návštěvě v zemědělském učilišti, aby nám mohla paní učitelka ukázat rostliny ve skleníku. Před učilištěm jsme měli vzácnou příležitost uvidět velkou kobylku a podařilo se nám ji i (ne moc dobře) vyfotit. Pokračovali jsme do Želíz a prošli jsme si zde naučnou stezku Mokřady dolní Liběchovky.
Soustava mokřadů se v roce 1977 stala součástí lokality Mokřady Liběchovky a Pšovky1977, která je zapsaná v seznamu Ramsarských mokřadů mezinárodního významu. Na mokřady je svým výskytem vázána řada vzácných druhů rostlin a živočichů, např. plži vrkoč útlý, vrkoč bažinný či oblovka velká. Mrzelo nás však, že jsme si mohli přečíst informace pouze ze tří informačních tabulek! Ostatní čtyři vandalové zničili! Cestou zpět jsme viděli dvě veverky a poznávali jsme i stromy. Docela unaveni jsme se vrátili do školy, ale výlet se nám líbil.
Fotografie ve fotogalerii.

OLYMPIJSKÉ 1. ZÁŘÍ

OLYMPIJSKÉ 1. ZÁŘÍV tomto roce se konaly letní olympijské hry. V lednu měly děti Olympijský zápis do 1. tř. ZŠ. Všechny zvítězily, takže se v září sešly ve škole. P. starostka a p. ředitelka prvňáky přivítaly před školou, p. učitelka ve vyzdobené třídě. Povídali si o tom, jak se musí sportovci snažit, aby dosáhli svého cíle: musí být vytrvalí, odvážní, pečliví, poslouchat trenéra, denně trénovat. A to všechno děti také čeká, když se chtějí naučit číst, psát a počítat.  Na přivítanou dostaly plno dárků a všechny pracovní sešity a učebnice zdarma. Než dospělí vyřídili všechny organizační záležitosti, děti kreslily obrázky. Poté si každé dítě s rodičem obkreslilo na papír svou pravou ruku a tím všichni přísahali, že budou spolupracovat a učit se. Tak vše nejlepší do nového školního roku.

OLYMPIJSKÉ 1. ZÁŘÍ


RYCHLÉ KONTAKTY

Telefon : +420 315 697 003
linka 101 - sekretariát
linka 102 - ředitelna
linka 103 - sborovna II. stupně
linka 104 - mateřská škola
linka 105 - školní družina
linka 106 - školní jídelna

Mobilní telefon:
školní jídelna - 604 569 212
mateřská škola - 732 424 965

E-mail: skola@zslibechov.cz
Web: http://www.zslibechov.cz
Datová schránka: z84meym

Prázdniny

Ředitelka školy vyhlásila na 29.6. a 30.6. volné dny pro všechny žáky.
Letní prázdniny budou trvat od pondělí 3. července do pátku 1. září 2023.

Důležité informace

Od 1.května dochází ke zvýšení cen stravného, pro více informací navštivte sekci Školní jídelna.
Od pondělí 20. února je zcela uzavřena příjezdová cesta ke škole. Více informací naleznete v záložce Aktuálně ze školy.
Hledáme do svých řad nové kolegyně a kolegy z řad pedagogů. Více informací v záložce Volná pracovní místa.

Zajímavé informace

Od aktuálního školního roku 2022/2023 se oficiálně jmenujeme ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VÁCLAVA LEVÉHO LIBĚCHOV, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
BAKALÁŘI
AKTUALITY
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
MATEŘSKÁ ŠKOLA
ŠKOLNÍ DRUŽINA
ŠKOLNÍ JÍDELNA
ZŠ a MŠ Liběchov

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy