logotyp
Login

VIII. třída

Výtvarné tvoření

Výroba podzimních věnců

Jarní tvoření

Zimní výzdoba

Zimní výzdoba

Vánoční nástěnka

Dopravní výchova Mělník

Práce žáků

Práce žáků

Plazi

Plazi, to jsou želvy, ještěrky, hadi a krokodýli. Kromě krokodýlů jsme 10. 1. viděli zástupce všech ostatních. Např. africkou želvu, agamu vlajkovou a proužkovanou, baziliška, krajtu tygrovanou a albína. Hady jsme si mohli pohladit, vůbec nejsou slizcí, jak se povídá. Někteří se nebáli vůbec, jak je vidět na fotce. Odcházeli jsme spokojeni.


Kašpárek

Divadlo o kašpárkovi, který pomohl odhalit zloděje pašíka, se nám líbilo. Učarovaly nám ty velké loutky, zvláště pak koník a kašpárek.


Vánoční tvoření 19. 12. 2016

Vánoční tvoření 19. 12. 2016To bylo krásné pondělí! Neučili jsme se a přitom jsme se naučili vyrobit krásný vánoční věnec jako svícen a upekli jsme si perníčky. Práce nás moc bavila, i když napichování větviček bylo přeci jen zdlouhavé a už jsme se u toho někteří kroutili. Ale zdobení bylo zábavné a každý má svůj výrobek tak trochu jiný, jak vidíte na fotkách. Perníčky jsme si stihli i nazdobit. Práce nás moc bavila a paní učitelky i žáci ze SOU nám pomáhali. Děkujeme.

Divadlo KOLOBĚŽKA - Jak šel Kuba do pekla

Divadlo se nám opět velice líbilo. Je při něm vždy legrace i napětí a vše dobře dopadne. Celou dobu jsme pozorní a dobře se bavíme.


Kouzelník - 1. 12. 2016

Nevycházeli jsme z úžasu! Jak to jen dělají? Ty kruhy nejsou přeříznuté! Jak vznikly z papíru jen fouknutím kalhoty? A jak to dělá s tím vajíčkem a s lanem? No, nepřišli jsme na to!Den stromů

Den stromůVe středu 19. 10. 2016 se ve třídách na 1. stupni konal projekt Den stromů. Venku totiž pršelo. Ve všech třídách jsme si vysvětlili význam lesa (kyslík, plody, zvěř, dřevo,…). Poznávali jsme venku nasbírané listy a přiřazovali jsme je s plody k sobě, nacvičili jsme si písně i básně o stromech a ukázali jsme si růst stromu. Plody a listy jsme pak přiřazovali ještě na fóliích s obrázky. Zkusili jsme si také nakreslit strom. Všichni víme, že to není tak jednoduché. Druháci až čtvrťáci vyluštili hřebenovky a čtvrťáci zvládli ještě i hry o poznávání sebe sama. Dopoledne se nám, jak je vidět na fotkách, líbilo.

Postavím si domeček

Postavím si domeček14. 10. 2016 jsme navštívili Kulturní dům v Mělníku. Přijelo tam Hudební divadlo dětem se svým programem Naše písnička aneb Postavím si domeček. Uvítala nás pěkná písnička a po ní spousta dalších. Překvapením byl chlapecký pěvecký sbor! Hoši zpívali moc pěkně. Hledal se klíč k písničkám, samozřejmě, že ten houslový, seznámili jsme se s notovou osnovou a notami. Píseň Bernardýn nás uvedla do soutěže o pěknou dovolenou. Stačí nakreslit k této písni komix. Ke konci jsme si zazpívali několik lidových písní. Nakonec se s námi zpěvačka p. M. Novozámská i vyfotila. Představení se nám líbilo a patřili jsme k těm hodnějším divákům.

Hola, hola, škola volá - divadlo

Hola, hola, škola volá - divadloO divadla nepřijdeme, hurá! Budeme chodit do MŠ na návštěvy. Tak jako 12. 9. 2016, kdy nás opět navštívilo divadlo Koloběžka, které je naše milované a vždycky nás rozveselí. Čarodějnice se chystala do školy, ale nějak jí to nešlo, tak jsme jí museli my i havrani docela radit. A asi by tam moc neuspěla! Ale nás pobavila!

Projekt VODA

Projekt VODADne 7. 9. 2016 jsme se vydali na vycházku s tématem VODA. Objevovali jsme v okolí Liběchova studánky, potůčky a potoky. Cestou jsme se stavili na návštěvě v zemědělském učilišti, aby nám mohla paní učitelka ukázat rostliny ve skleníku. Před učilištěm jsme měli vzácnou příležitost uvidět velkou kobylku a podařilo se nám ji i (ne moc dobře) vyfotit. Pokračovali jsme do Želíz a prošli jsme si zde naučnou stezku Mokřady dolní Liběchovky.
Soustava mokřadů se v roce 1977 stala součástí lokality Mokřady Liběchovky a Pšovky1977, která je zapsaná v seznamu Ramsarských mokřadů mezinárodního významu. Na mokřady je svým výskytem vázána řada vzácných druhů rostlin a živočichů, např. plži vrkoč útlý, vrkoč bažinný či oblovka velká. Mrzelo nás však, že jsme si mohli přečíst informace pouze ze tří informačních tabulek! Ostatní čtyři vandalové zničili! Cestou zpět jsme viděli dvě veverky a poznávali jsme i stromy. Docela unaveni jsme se vrátili do školy, ale výlet se nám líbil.
Fotografie ve fotogalerii.

Zahájení školního roku 2016/2017

Zahájení školního roku proběhne 1. žáří v 7,50 v "naší třídě"- UŽ SE MOC TĚŠÍMSmějící se


Školní rok 2016/2017
II. ročník

Třídní učitelka: Mgr. Helena Zajíčková Vajdlová
+420 603 360 306

Zvonění:

7,50 – 8,35

8,45 – 9,30

9,45 – 10,30

10,40 – 11,25

11,35 – 12,20

 

Konzultační hodiny: úterý 13,00 – 13,30

Doučování: pondělí 13,00 – 14,00

 

Provoz školní družiny: 6,30 – 15,45

 

Vybíráme : 650,- na pracovní sešity

         200,- na pomůcky


Seznam pomůcek:

Lepidlo v tyčince
Voskovky
Tempery
Vodovky
Štětce (silný i slabý)
Kelímek na vodu
Čtvrtky formát A4 – 10x
Náčrtník
Sada barevných papírů
Igelit na lavici
Zástěrka
Hadřík
Balík starých novin
Vše podepsané

Na TV: 
Tričko, kraťasy, tepláky, obuv do tělocvičny, obuv na ven- vše podepsané v pytlíku.

Vaše paní učitelka...


DEN MATEK

Ve čtvrtek, 19.5.2016, se uskutečnila besídka ke Dni matek, rodin a otců. Žáci 1.-3. třídy si pod vedeníím svých tř. učitelek připravili pásmo písní a básní a rozdali přichystané dárečky. Hrneček malovaný na ŠVP, vypěstovaná květina, obrázek či srdíčko šité z látky udělalo určitě každému radost. Připojila se i družina s pí družinářkou a jejich básničky o mamince zakončily naše vystoupení na výbornou. Po vystoupení si rodiče i děti zahráli netradiční hry, hod pírkem do dálky (vítěz p. Čížek), rovnání syrek do krabičky poslepu, držení papíru kolíčkem na prádlo. Všem zúčastněným rodičům děkujeme za účast a donešené pohoštění. Kolektiv učitelů

Projekt "Zdravé zoubky"

Dne 17.3. se naši prvňáci zapojili do projektu "Zdravé zoubky" od společnosti DM drogerie. Během projektu jsme si povídali nejem o zubech, kolik jich máme, co je to sklovina či kořen,ale hlavně jsme si prakticky vyzkoušeli jak si zuby správně čistit. Děti si domů v dárkové taštičce odnesly kartáček, pastu, žvýkačky a přesýpací hodiny a byly velice spokojené.


 Mgr. Helena Zajíčková Vajdlová

Užila jsem si pátek 26. 2. 2016

Užila jsem si pátek 26. 2. 2016

Pátek! Nějak se mi nechce. Ještě spojená 1. a 2. třída.... Všichni pracovali v pohodě. Činnost s jednou třídou střídala činnost s druhou třídou, většinou vysvětlování nového učiva. Ta druhá třída pracovala samostatně. Klídek, paráda. Nebojí se ptát, když mají problém. Snášejí se v pohodě mezi sebou. Není to tak samozřejmě vždy, ale i kolegyně si většinou libuje, pokud je má spojené ona. Pak jsme si zacvičili na židli a děti chtěly do knihovny. Proč ne, bude i Měsíc knihy. To nadšení, s jakým se děti vrhaly na knížky, navzájem si ukazovaly, co si našly a co si půjčí domů, mě hřálo u srdce. Tak fotím poslední dva volné snímky, abych to zachytila. Prvňáci mi z knih čtou, i když ještě neumí všechna písmena. Každý si půjčil knihu! Skončili jsme. A já jsem si uvědomila, jak jsem si ten pátek užila, byť se mi nechtělo. Děti, i když umí pozlobit, nás nakonec vždy i potěší. Jen si toho musíme všimnout! J. Kleinová

Vysvědčení

První vysvědčení

První vysvědčeníA je to tu! Naši prvňáčci si domů nesou jejich první vysvědčení. Celá třída s netrpělivostí celý den čekala na vytouženou čtvrtou hodinu, kdy každý dostane svoje vysvědčení. Na každém sice nezáří samé jedničky, ale vysvětlili jsme si, že se učíme pro sebe, ne jen pro známky. Každý však zapátrá ve svědomí a na konci roku se jistě zlepší. Děti si tento okamžik zajisté budou pamatovat napořád a vryje se do jejich srdcí alespoň malinká vzpomínka. S přáním pohodových prázdnin se v novém pololetí těší celý kolektiv pedagogů.

Pohádka O beránkovi

Dnešní divadlo bylo sice také loutkové, ale loutky nebyly maňásci, ale byly voděny pomocí strojku a provázků. Pohádka byla plná známých písniček, dětem se líbila, ale největší radost jim udělal koník, když se vydal do jejich řad a nechal se podrbat. Těšíme se na příště.

Vánoční vyrábění- dekorační košík

Slavíme narozeniny!

V pátek 25.9.2015 jsme oslavili sedmé narozeniny našeho spolužáka Vojtěcha Pavla Petřiny. Jeho maminka mu nachystala krásný dort ve tvaru Mimoně, na kterém si pochutnali spolužáci z celého prvního stupně. Ještě jednou přejeme všechno nejlepší!

První školní den

První školní den

Letos, 2. září 2015, naše prvňáčky uvítala ve slavnostně vyzdobené třídě jejich třídní paní učitelka Mgr. Helena Zajíčková Vajdlová. Děti přivítala také Mgr. Jana Pravdová, ředitelka školy, popřála jim úspěšný vstup do školních let a mnoho nových kamarádů. O školní družině pohovořil k dětem také družinář Mgr. Jaromír Kubec a všechny je pozval k němu do družiny. Třídu zdobily oblíbené postavičky "Mimoňů", které je budou provázet celým školním rokem. Prvňáčci přišli v doprovodu svých rodičů i prarodičů slavnostně oblečeni a naladěni. Na lavici pro ně paní učitelka připravila drobné dárky, malou sladkost pro zpříjemnění prvního dne ve škole a obdarovala je pamětním listem v upomínku prvního školního dne. Z dárečků se největší oblibě těšil oranžový nafukovací balonek.  Některé děti přicházely do třídy s obavami, co je čeká. Ty se ovšem později rozplynuly, když si společně obkreslili a vystříhali ruce a z nich vytvořili "strom spolupráce". Někteří rodiče a prarodiče navíc připojili krátký vzkaz s přáním vepsaný do vystříhaných rukou. Na závěr prvního setkání paní učitelka každému přidělila značku, podle které si další den najdou své místečko ve třídě.

Mgr. Helena Zajíčková Vajdlová

RYCHLÉ KONTAKTY

Telefon : +420 315 697 003
linka 101 - sekretariát
linka 102 - ředitelna
linka 103 - sborovna II. stupně
linka 104 - mateřská škola
linka 105 - školní družina
linka 106 - školní jídelna

Mobilní telefon:
školní jídelna - 604 569 212
mateřská škola - 732 424 965

E-mail: skola@zslibechov.cz
Web: http://www.zslibechov.cz
Datová schránka: z84meym

Prázdniny

Ředitelka školy vyhlásila na 29.6. a 30.6. volné dny pro všechny žáky.
Letní prázdniny budou trvat od pondělí 3. července do pátku 1. září 2023.

Důležité informace

Od 1.května dochází ke zvýšení cen stravného, pro více informací navštivte sekci Školní jídelna.
Od pondělí 20. února je zcela uzavřena příjezdová cesta ke škole. Více informací naleznete v záložce Aktuálně ze školy.
Hledáme do svých řad nové kolegyně a kolegy z řad pedagogů. Více informací v záložce Volná pracovní místa.

Zajímavé informace

Od aktuálního školního roku 2022/2023 se oficiálně jmenujeme ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VÁCLAVA LEVÉHO LIBĚCHOV, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
BAKALÁŘI
AKTUALITY
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
MATEŘSKÁ ŠKOLA
ŠKOLNÍ DRUŽINA
ŠKOLNÍ JÍDELNA
ZŠ a MŠ Liběchov

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy