logotyp

Aktuálně ze školy

Uzavření silnice I/9

Uzavření silnice I/9
Vážení rodiče,
od pátku 22. 10. 2021 dochází k výluce v jízdním řádu linek 691, 692 a 694. Předpokládané ukončení výluky je v neděli 21. 11. 2021. Výluka je z důvodu uzavření silnice I/9 v Liběchově.

Níže přikládáme dočasné jízdní řády linek.

S pozdravem
Jana Pravdová
ředitelka školy

Ředitelské volno 25.-26.10.2021

Ředitelské volno 25.-26.10.2021

Den s MAPíkem

06.09. 2021

 V úterý 6. září se žáci 3. až 5. ročníku naší školy zúčastnili soutěžně-preventivního dopoledne Den s MAPíkem. Program připravilo sdružení MAP ve spolupráci s integrovanými záchrannými složkami ČR a vedoucími DDM.  Akce proběhla v prostoru parku u Domu dětí a mládeže v Mělníku, kde bylo připraveno 10 stanovišť, na nichž děti postupně plnily různé úkoly. Někde se počítalo, jinde se hledala poschovávaná slova, dále se ošetřovalo zranění či pojmenovávala povinná výbava kol. Děti si také vyzkoušeli střílení pod dohledem příslušníků Policie ČR, poznávaly dopravní značky, procvičily vlastní vnímání bezpečného chování apod.

Za splněné úkoly děti na stanovištích sbíraly tzv. MAPíky (papírové žetony s obrázkem maskota). Děti poctivě pracovaly a neodradily je ani fronty, které se u jednotlivých stanovišť záhy utvořily. Po uplynutí přesně jedné hodiny se úlovky jednotlivých tříd spočítaly a došlo i na vyhlášení vítězů. Všechny nás velice těší, že naši páťáci v soutěži obsadili třetí místo. Jako odměnu vyhráli společnou poukázku na nákup v mělnickém Papírnictví u Kučerů. Na stupně vítězů se však mohl vydat vždy jen jeden zástupce třídy – za nás to byla Nella.

Jako poděkování a pochvalu za aktivitu dostali všichni zúčastnění drobnou svačinku a materiály s tematikou bezpečného chování (pracovní listy a bloky).

V závěru soutěžního dne se děti proběhly v nedalekém parku, kde hledaly „heslo dne“, mohly si prohlédnout hasičské vozidlo či se před návratem do školy protáhly na horolezecké věži. Zhruba v půl jedenácté jsme se spokojeně vydali na cestu zpět do školy.

Fotografie k prohlednutí zde na webu v sekci Fotogalerie nebo na webových stránkách zde: Dům dětí a mládeže Mělník, příspěvková organizace | Fotogalerie | Den s MAPíkem (ddm-melnik.cz)

Zprávičky z adapťáku 2021 - čtvrtek

A finále ....
Poslední den a loučení. Ale pozor, hned ráno po snídani jsme se ještě vydali na okružní jízdu vláčkem po Harrachově. Bylo to super!!! Uchvátila nás krásná příroda, nádherné Mumlavské vodopády a také překrásný výhled ze skokanských můstků na Harrachov.
Ale vše jednou končí a my už frčíme domů. Na cestu jsem se ještě posilnili špagetami, a teď už jen: "Mami a tati, máte nás tady!"

Zprávičky z adapťáku 2021 - středa

Třetí den našeho pobytu jsme se hned po snídani vydali na parádní výlet do Jablonce nad Nisou, kde jsme navštívili výrobní dílnu v budově Muzea skla a bižuterie. Zde jsme měli možnost vyrobit si něco krásného dle svých představ (náramky, zvířátka...), zkrátka, kdo co chtěl. Tato aktivita se nám velice líbila. Také jsme si prohlédli vystavené exponáty a plnili různé úkoly. Byla to zábava. Každý z nás byl odměněn za svou práci drobným dárečkem pro štěstí. Nezapomněli jsme se ani naobědvat, ale dnes trošku netradičně. Venku jsem si zbaštili řízek s chlebíkem, a vydali se prozkoumat město Jablonec. Po návratu na hotel jsme si museli zaslouženě odpočinout, ale jen krátce. Čekala nás večeře (hovězí na houbách a rýže). Po večeři jsme se šli ještě projít a poté už jen hry a poznávačky, které jsou pro nás tak důležité. S úžasným pocitem usínáme a těšíme se na zítřejší den, kde nás čeká ještě poslední zážitek.

Zprávičky z adapťáku 2021 - úterý

Dnešní den byl opět báječný. Dopoledne jsme zvládli navštívit sklárnu, muzeum lyží i muzeum skla. Dozvěděli jsem se tolik nových, zajímavých věcí a také jsme si nakoupili drobné dárečky. Po obědě (rajská omáčka s masovými koulemi a knedlíkem) jsme se vydali prozkoumat okolí. Procházeli jsme se po Anenském údolí a dostali se až na tréninkové lyžařské můstky, kde se na svou kariéru připravují maličcí skokani. Velmi unaveni a zmoženi dlouhým chozením jsme dorazili zpět na hotel, kde nás po večeři opět čekaly společné výchovně-preventivní aktivity, které jsme již dnes zvládli na jedničku. 
Těšíme se do postýlky, dobrou noc.

Zprávičky z adapťáku 2021 - pondělí

Zprávičky z adapťáku 2021 - pondělí

Cesta do Harrachova vedla přes Liberec, kde jsme navštívili Dino-park a Zoo. Parádně jsme si to užili a po 17. hodině jsme dorazili do cíle (Harrachov - Hotel Anna), kde jsme se ubytovali a pospíchali na večeři (těstoviny a gulášek - mňamina, moc jsme si pochutnali). Po večeři jsme hráli hry, abychom se vzájemně lépe poznali a zjistili jeden o druhém, co ještě nevíme. Večerkou ukončíme dnešní, tak náročný den a těšíme se na zítřek. Všichni jsme v pořádku a rodičům posíláme tisíce pozdravů.


RYCHLÉ KONTAKTY

Telefon : +420 315 697 003
linka 101 - sekretariát
linka 102 - ředitelna
linka 103 - sborovna II. stupně
linka 104 - mateřská škola
linka 105 - školní družina
linka 106 - školní jídelna

Mobilní telefon:
školní jídelna - 604 569 212
mateřská škola - 775 038 996

E-mail: skola@zslibechov.cz
Web: http://www.zslibechov.cz
Datová schránka: z84meym

Prázdniny

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 4. února.
Jarní prázdniny jsou stanoveny na pondělí 7. února až pátek 11. února.

Důležité informace

Zajímavé informace

BAKALÁŘI
AKTUALITY
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
MATEŘSKÁ ŠKOLA
ŠKOLNÍ DRUŽINA
ŠKOLNÍ JÍDELNA
ZŠ a MŠ Liběchov

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy