logotyp
Login

Aktuálně ze školy

Seznam pomůcek a sešitů na nový školní rok 2022/2023

Pomůcky Pomůcky

Sešity 2.stupeňSešity 2.stupeň

1. třída1. třída

4. a 5. třída4. a 5. třída

Sportovní dopoledne 31. 5.

Škola v přírodě 2022 - Hrad Bezděz a Máchovo jezero

Škola v přírodě 2022 - Návštěva muzea Čtyřlístku na zámku Doksy

Beseda se spisovatelem

Beseda se spisovatelemV pondělí 9. května proběhla postupně ve všech třídách 1. stupně beseda se spisovatelem, panem Josefem Benešem. Tento autor děti seznámil s tím, jak vlastně vzniká kniha - od počátečního nápadu, přes spolupráci s ilustrátorem až po tisk a vydání knížky k prodeji. Děti velice zaujaly informace o speciální tiskárně velikosti zhruba poloviny třídy. Děti také hodně zajímalo, jak dlouho trva napsání či vydání knihy,jaké překážky se musí překonat.
Společně jsme se během hodin podívali na obrázky z knihy "Meďan a Koumen na planetě pupkáčů", prohlédli si prvotisky některých stran z tiskárny a dozvěděli jsme se o plánovaných dalších dílech této knihy. Pan spisovatel nám svoji knihu konkrétněji představil hlasitým předčítáním vybrané kapitoly.
Po celou dobu besedy měli žáci možnost ptát se na cokoli, co je zaujalo, či co nevěděli. Dotazů a připomínek bylo nespočet. Pan spisovatel trpělivě a vstřícně odpovídal na dotazy z oblasti fantazie (kde bere inspiraci), osobních preferencí (o čem ho baví číst), vlastních zkušeností (jak dlouho trvá napsat knihu), ale také ekonomiky (kolik stojí vydání knihy) či techniky (kde se tiskne, kde se knihy skladují).
Pan spisovatel však nepovíddal jen sám - od dětí zjišťoval, zda a co čtou ony; průběžně si s dětmi vysvětloval význam méně známých nebo vymyšlených pojmů; s dětmi odhadoval, co k čemu může v příběhu vést, jak může dál pokračovat.
Závěrem můžeme podotknout, že děti byly výkonem pana spisovatele nadšené a plně zaujaté. Snad se mezi nimi urodí další autor knižek pro děti.

Rozhodnutí ředitelky školy o přijetí k základnímu vzdělávání

1. třída - školní rok 2022/20231. třída - školní rok 2022/2023

Projektový den na 1. stupni

Ve čtvrtek dne 7. dubna byl pro žáky na 1. stupni naplánován projektový den. Tentokrát nebylo jednotné téma, ale každá třídní učitelka si vybrala téma jiné a každá je se svými žáčky jinak pojala.
Prvňáci měli téma "Jaro". Ve druhé a tředí třídě se pracovalo na tématu "Velikonce". Čtvrťáci se podívali na "České autory pro děti" a páťáci se zabývali "Dnem Země".
Děti pracovaly ve svých třídách, jednotlivě i ve skupinkách, diskutovaly, vyráběly a vytvářely, vyhledávaly informace. Jak jejich práce dopadla, se můžete podívat ve vestibulu školy, kde jsou práce některých tříd umístěny na hlavní nástěnce.

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Zápis do 1. ročníku ZŠ
Pro více informací klikněte ZDE.COVID-19


Od pondělí 14.3.2022 přestává platit povinnost nosit ve školách a školských zařízeních ochranu dýchacích cest.

Více informací v Mimořádném opatření MZCR.

Návštěva knihovny

V pondělí 7. března a ve středu 9. března se postupně žáci 1. stupně vypravili do místní knihovny v Liběchově.
Po příchodu se jich ujala paní knihovnice Andrea Vítová, která žáky nenásilně seznámila se základními principy fungování knihoven. Některé z nich si žáci na vlastní kůži vyzkoušeli, tím si zároveň procvičili dovednosti získávané ve škole - např. vyhledávali v knihovně dané knihy, vyplňovali knižní lístek, zkusili si knihy označit přírůstkovým číslem.
V další fázi návštěvy paní knihovnice dětem vysvětlila některé literárními a knihovnické pojmy, např. jaký je rozdíl mezi měkkou a tvrdou vazbou, jak se nazývají jednotlivé části knihy či co se lze dozvědět z tiráže knihy.
Aby žáci informace jen pasivně nepřijímali, měli možnost se po knihovně rozhlédnout, prolistovat některé knihy a v samotném závěru naší návštěvy zbyl prostor i pro otázky, které paní knihovnice vstřícně zodpověděla.
Z knihovny nakonec neodcházeli nejen s prázdnou hlavou, ale ani s prázdnýma rukama - všichni dostali letáček s informacemi o liběchovské knihovně a krásnou básničku s knihovnickým tématem.

Den s MAPíkem

06.09. 2021

 V úterý 6. září se žáci 3. až 5. ročníku naší školy zúčastnili soutěžně-preventivního dopoledne Den s MAPíkem. Program připravilo sdružení MAP ve spolupráci s integrovanými záchrannými složkami ČR a vedoucími DDM.  Akce proběhla v prostoru parku u Domu dětí a mládeže v Mělníku, kde bylo připraveno 10 stanovišť, na nichž děti postupně plnily různé úkoly. Někde se počítalo, jinde se hledala poschovávaná slova, dále se ošetřovalo zranění či pojmenovávala povinná výbava kol. Děti si také vyzkoušeli střílení pod dohledem příslušníků Policie ČR, poznávaly dopravní značky, procvičily vlastní vnímání bezpečného chování apod.

Za splněné úkoly děti na stanovištích sbíraly tzv. MAPíky (papírové žetony s obrázkem maskota). Děti poctivě pracovaly a neodradily je ani fronty, které se u jednotlivých stanovišť záhy utvořily. Po uplynutí přesně jedné hodiny se úlovky jednotlivých tříd spočítaly a došlo i na vyhlášení vítězů. Všechny nás velice těší, že naši páťáci v soutěži obsadili třetí místo. Jako odměnu vyhráli společnou poukázku na nákup v mělnickém Papírnictví u Kučerů. Na stupně vítězů se však mohl vydat vždy jen jeden zástupce třídy – za nás to byla Nella.

Jako poděkování a pochvalu za aktivitu dostali všichni zúčastnění drobnou svačinku a materiály s tematikou bezpečného chování (pracovní listy a bloky).

V závěru soutěžního dne se děti proběhly v nedalekém parku, kde hledaly „heslo dne“, mohly si prohlédnout hasičské vozidlo či se před návratem do školy protáhly na horolezecké věži. Zhruba v půl jedenácté jsme se spokojeně vydali na cestu zpět do školy.

Fotografie k prohlednutí zde na webu v sekci Fotogalerie nebo na webových stránkách zde: Dům dětí a mládeže Mělník, příspěvková organizace | Fotogalerie | Den s MAPíkem (ddm-melnik.cz)

Zprávičky z adapťáku 2021 - čtvrtek

A finále ....
Poslední den a loučení. Ale pozor, hned ráno po snídani jsme se ještě vydali na okružní jízdu vláčkem po Harrachově. Bylo to super!!! Uchvátila nás krásná příroda, nádherné Mumlavské vodopády a také překrásný výhled ze skokanských můstků na Harrachov.
Ale vše jednou končí a my už frčíme domů. Na cestu jsem se ještě posilnili špagetami, a teď už jen: "Mami a tati, máte nás tady!"

Zprávičky z adapťáku 2021 - středa

Třetí den našeho pobytu jsme se hned po snídani vydali na parádní výlet do Jablonce nad Nisou, kde jsme navštívili výrobní dílnu v budově Muzea skla a bižuterie. Zde jsme měli možnost vyrobit si něco krásného dle svých představ (náramky, zvířátka...), zkrátka, kdo co chtěl. Tato aktivita se nám velice líbila. Také jsme si prohlédli vystavené exponáty a plnili různé úkoly. Byla to zábava. Každý z nás byl odměněn za svou práci drobným dárečkem pro štěstí. Nezapomněli jsme se ani naobědvat, ale dnes trošku netradičně. Venku jsem si zbaštili řízek s chlebíkem, a vydali se prozkoumat město Jablonec. Po návratu na hotel jsme si museli zaslouženě odpočinout, ale jen krátce. Čekala nás večeře (hovězí na houbách a rýže). Po večeři jsme se šli ještě projít a poté už jen hry a poznávačky, které jsou pro nás tak důležité. S úžasným pocitem usínáme a těšíme se na zítřejší den, kde nás čeká ještě poslední zážitek.

Zprávičky z adapťáku 2021 - úterý

Dnešní den byl opět báječný. Dopoledne jsme zvládli navštívit sklárnu, muzeum lyží i muzeum skla. Dozvěděli jsem se tolik nových, zajímavých věcí a také jsme si nakoupili drobné dárečky. Po obědě (rajská omáčka s masovými koulemi a knedlíkem) jsme se vydali prozkoumat okolí. Procházeli jsme se po Anenském údolí a dostali se až na tréninkové lyžařské můstky, kde se na svou kariéru připravují maličcí skokani. Velmi unaveni a zmoženi dlouhým chozením jsme dorazili zpět na hotel, kde nás po večeři opět čekaly společné výchovně-preventivní aktivity, které jsme již dnes zvládli na jedničku. 
Těšíme se do postýlky, dobrou noc.

Zprávičky z adapťáku 2021 - pondělí

Zprávičky z adapťáku 2021 - pondělí

Cesta do Harrachova vedla přes Liberec, kde jsme navštívili Dino-park a Zoo. Parádně jsme si to užili a po 17. hodině jsme dorazili do cíle (Harrachov - Hotel Anna), kde jsme se ubytovali a pospíchali na večeři (těstoviny a gulášek - mňamina, moc jsme si pochutnali). Po večeři jsme hráli hry, abychom se vzájemně lépe poznali a zjistili jeden o druhém, co ještě nevíme. Večerkou ukončíme dnešní, tak náročný den a těšíme se na zítřek. Všichni jsme v pořádku a rodičům posíláme tisíce pozdravů.


RYCHLÉ KONTAKTY

Telefon : +420 315 697 003
linka 101 - sekretariát
linka 102 - ředitelna
linka 103 - sborovna II. stupně
linka 104 - mateřská škola
linka 105 - školní družina
linka 106 - školní jídelna

Mobilní telefon:
školní jídelna - 604 569 212
mateřská škola - 775 038 996

E-mail: skola@zslibechov.cz
Web: http://www.zslibechov.cz
Datová schránka: z84meym

Prázdniny

Hlavní letní prázdniny budou trvat od pátku 1. července do středy 31. srpna 2022.

Důležité informace

Seznam přijatých/nepřijatých dětí do školky najdete v sekci Mateřská škola - Aktuality ze školky.

Zajímavé informace

BAKALÁŘI
AKTUALITY
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
MATEŘSKÁ ŠKOLA
ŠKOLNÍ DRUŽINA
ŠKOLNÍ JÍDELNA
ZŠ a MŠ Liběchov

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy