Exkurze na Pražský hrad a výstava Poklady staré Číny

V pondělí 20. října jsme společně se žáky 6. a 7. ročníku vyrazili do Prahy. Naším cílem byl Pražský hrad a výstava Poklady staré Číny.
Přestože cesta linkovým autobusem z Liběchova trvala poněkud dlouho, nakonec jsme se zdárně ocitli v Praze. Velkým zážitkem pro některé žáky byla cesta pražským metrem. Po krátké přestávce na svačinu jsme se prošli Valdštejnskou zahradou, kde žáky zaujalo rozlehlé jezírko s kapry, okouny a amury. Potom jsme se vydali po starých zámeckých schodech do objektu Pražského hradu. Žáci si užívali nádherného výhledu, který nám nekazilo ani počasí, ani davy turistů.
V poklidu a s drobnými zastaveními jsme prošli celý areál Hradu a žáky jsme průběžně upozorňovali na zajímavosti a pamětihodnosti, také jsme odpovídali na jejich zvídavé dotazy.
V závěru procházky jsme navštívili Jelení příkop a letohrádek královny Anny.
Pak jsme již zamířili na samotnou výstavu, která nám přinesla trochu zklamání svým malým rozsahem. Žáci zde obdivovali asi 20 zajímavých exponátů dokumentujících vývoj Číny. Největší úspěch sklidily dvě sochy vojáků ze slavné terakotové armády.
Po zhruba 15minutové prohlídce výstavy jsme zamířili zpět přes celý areál Pražského hradu ke stanici metra a nakonec domů.

Mgr. Jana Tottová a Dr. Jiří Klein