Hora Říp

V úterý 23. září se žáci 6. a 7. ročníku vydali na exkurzi na horu Říp. Přestože jsme si vybrali druhou polovinu září, počasí se vydařilo - občas na nás vykouklo sluníčko, občas zafoukal až nepříjemně chladný vítr, s povděkem jsme však přijali skutečnost, že déšť, který stále hrozil, nás nakonec neohrozil.

Naše cesta na vrchol začala a skončila v obci Krabčice, kam jsme se z Mělníka dostali autobusem.

Všichni se během exkurze naučili rozvrhnout svůj čas, nepřecenit své síly a samozřejmě se dozvěděli něco o památné hoře Říp, o její historické, kulturní i geologické jedinečnosti. Součástí exkurze bylo i několik menších pauziček na občerstvení a obnovení sil. :-) Díky jasnému počasí si žáci užili i výhled do širokého okolí z vrcholu hory.

Žáci 7. ročníku navštívili také rotundu sv. Jiří a poslechli si zde výklad průvodce, který dětem vyprávěl o historických skutečnostech i všeobecně tradovaných mýtech a pověrách, pojících se k této stavbě.

Na přiložených fotografiích je vidět, že si děti exkurzi užily a již nyní se těší na další školní akci.

Mgr. Jana Tottová a Mgr. Jana Pravdová

Fotogalerie zde