Muzeum Mělník

Ve středu 5. listopadu se žáci 6. a 7. ročníku vypravili do Regionálního muzea v Mělníku, kde se jich ujala paní Jitka Králová, aby se jim stala průvodcem a poradcem při řešení zločinu.
Interaktivní program nazvaný Stopa! Vyřeš zločin žáky provedl jedntotlivými fázemi policejního vyšetřování. Nejprve si děti prohlédly místo činu, podívaly se do „pitevny“, do oddělení daktyloskopie a trasologie, zastavily se i v biologické laboratoři.
Pak si jako vyšetřovatelé na jedntolivých úsecích vyzkoušely své logické myšlení, pozorovací schopnosti a aplikovaly své vědomosti, aby odhalily pachatele závažného trestného činu - porovnávali otisky bot, zjišťovali původ a barvu vlákna, vyhledávali shodné otisky prstů a srovnávali analýzu DNA.
Připravený program probíhal v čtyř až pětičlenných skupinkách a žáky velmi zaujal. Všechny dotazy byly věcné a směřovaly k vyřešení případu. To se také většině podařilo.
Celá akce proběhla v souladu s preventivním programem pro mládež, neboť její součástí byla i krátká diskuze o kyberšikaně, do které se děti bezprostředně zapojily.

Mgr. Jana Tottová, tř. učitelka
Mgr. Jana Pravdová, vých. poradkyně