Návštěva HZS Mělník

V úterý 14. října jsme se s našimi žáky vydali v rámci výuky ORV, VkZ a preventivního programu na návštěvu Hasičského záchranného sboru v Mělníku.
Z Liběchova jsme vyrazili za deštivého počasí, které se naštěstí brzy umoudřilo. Do Mělníka jsme dorazili linkovým autobusem kolem půl desáté. Pěšky jsme došli ke stanici HZS, kde se nás ujali nadstrážmistři Tomáš Rulc a Patrik Vyskočil ze směny A. Díky jejich vstřícnosti a odborným znalostem nám následujících 90 minut rychle uběhlo.
Nadstrážmistři nám předvedli všechny typy zásahových vozidel a dalšího vybavení. Seznámili nás se životem na stanici a dozvěděli jsme se i o jejich dovednostech a vzdělání. Poutavě vyprávěli o svých zkušenostech s různými typy zásahů (dopravní nehoda, požár, chemický zásah, ….), poučili děti o zásadách první pomoci. V závěru jsme měli možnost vyzkoušet si některé hasičské vybavení a dovednosti.
Děti byly návštěvou, prohlídkou stanice i získanými vědomostmi tak nadšeny, že požádaly o zopakování návštěvy v jarních měsících.
Nadstrážmistři nakonec děti pochváli za jejich vzorné chování, vhodné dotazy a přislíbili uskutečnění další společné akce.Touto cestou bychom jim rádi poděkovali a věříme, že se při další návštěve setkáme právě s nimi.Součástí naší cesty byla i návštěva centra Mělníka. Po prohlídce města jsme se plni zážitků a dojmů vydali zpět do školy, kde už na nás čekal výborný oběd.

Mgr. Jana Pravdová, výchovná poradkyně
Mgr. Jana Tottová, třídní učitelka