O Škole v přírodě v Bartošovicích v Orlických horách

O Škole v přírodě v Bartošovicích v Orlických horáchV pondělí, 9. 5. 2016, jsme se rozloučili s rodiči a v pohodě dorazili do Bartošovic. Vyložili jsme kufry a šli hned obědvat. Po obědě jsme si šli na pokoj vybalit a poté jsme vyrazili na obhlídku Bartošovic. Zaujaly nás některé dřevěnice a hry jsme si zahráli na pampeliškovém hřišti uprostřed obce. Po výborných špagetách jsme si šli ještě zasportovat na hřiště za hotelem. Večer jsme si přečetli pohádku o princezně Katce a Rampušákovi z Orlických hor. V úterý jsme se dopoledne učili a přestávky jsme trávili na hřišti. Odpoledne jsme vyrazili přes pampeliškové louky a lesem do Neratova. Kostel s prosklenou střechou nás uchvátil a dokonce jsme si v něm zazpívali několik písní. Zpět jsme jeli autobusem. Ve středu nás čekal celodenní výlet k mostu Zemská brána. Šli jsme pomalu, hráli jsme hry a poznávali přírodniny. Most, nově opravený, se nám líbil. No ale v noci! Byli jsme vzbuzeni, a pak jsme museli absolvovat cestu kolem pěti svíček k pokladu. Ti, na které huklo strašidlo, absolvovali cestu v poklusu! Ve čtvrtek jsme si to my školáci užili v Chráněné dílně v Bartošovicích. Podali nám zde podrobný výklad s ukázkou o pletení košíků, výrobě keramiky, šití zvířátek a zástěr z látky. Také jsme viděli předení na kolovratu, rozčesávání vlny a tkaní na tkalcovském stavu. Bolely nás sice nohy od stání, ale pozorně jsme poslouchali. Pak nastal kýžený okamžik - sami jsme si vymalovali hrneček! Moc nás to bavilo! Po obědě jsme se chvíli učili, pak byla kýžená diskotéka, balení kufrů a večerní procházka s hrami Bomba, Šváb, Molekuly a Medvěd. Za vše, co jsme absolvovali, jsme dostali diplomy a nejen sladké odměny. Jídlo nám moc chutnalo a celkově se nám celý týden moc líbil. Ale ruku na srdce: domů jsme se už těšili!
PS Děkujeme všem, kteří nás zásobili sponzorskými dary - sladkostmi a věcnými dárky. Vše jsme využili při drobných soutěžích a na chuť. A podívejte se na fotky.