Planetárium Praha, Královská obora Stromovka

Planetárium Praha, Královská obora StromovkaDen po svátku svátku sv. Martina se naši páťáci vydali na školní exkurzi do hlavního města České republiky. Cílem jejich cesty se stala Hvězdárna a plenetárium hl. města Prahy. Jelikož se budova této instituce nachází v Královské oboře Stromovka, nemohli žáci vynechat podzimní procházku mezi nádherně zbarvenými listy stromů a keřů, které v tomto ročním období mění tento areál ve fascinující podívanou. Našel se také čas na návštěvu dětského hřiště, kde bylo k dispozici hned několik zajímavých a velmi zábavných herních prvků. Po přesunu do planetária byl na pořadu dne vzdělávací program Vesmír kolem nás, který shrnoval informace o všech planetách, které obíhají kolem Slunce. Závěrem se páťáci naučili orientaci na hvězdné obloze, najít jednotlivé hvězdy a souhvězdí.
Bc. Jan Růžička, třídní učitel
Fotogralerie zde