Login

Aktuálně ze školy

Ředitelské volno 25.-26.10.2021

Ředitelské volno 25.-26.10.2021

Den s MAPíkem

06.09. 2021

 V úterý 6. září se žáci 3. až 5. ročníku naší školy zúčastnili soutěžně-preventivního dopoledne Den s MAPíkem. Program připravilo sdružení MAP ve spolupráci s integrovanými záchrannými složkami ČR a vedoucími DDM.  Akce proběhla v prostoru parku u Domu dětí a mládeže v Mělníku, kde bylo připraveno 10 stanovišť, na nichž děti postupně plnily různé úkoly. Někde se počítalo, jinde se hledala poschovávaná slova, dále se ošetřovalo zranění či pojmenovávala povinná výbava kol. Děti si také vyzkoušeli střílení pod dohledem příslušníků Policie ČR, poznávaly dopravní značky, procvičily vlastní vnímání bezpečného chování apod.

Za splněné úkoly děti na stanovištích sbíraly tzv. MAPíky (papírové žetony s obrázkem maskota). Děti poctivě pracovaly a neodradily je ani fronty, které se u jednotlivých stanovišť záhy utvořily. Po uplynutí přesně jedné hodiny se úlovky jednotlivých tříd spočítaly a došlo i na vyhlášení vítězů. Všechny nás velice těší, že naši páťáci v soutěži obsadili třetí místo. Jako odměnu vyhráli společnou poukázku na nákup v mělnickém Papírnictví u Kučerů. Na stupně vítězů se však mohl vydat vždy jen jeden zástupce třídy – za nás to byla Nella.

Jako poděkování a pochvalu za aktivitu dostali všichni zúčastnění drobnou svačinku a materiály s tematikou bezpečného chování (pracovní listy a bloky).

V závěru soutěžního dne se děti proběhly v nedalekém parku, kde hledaly „heslo dne“, mohly si prohlédnout hasičské vozidlo či se před návratem do školy protáhly na horolezecké věži. Zhruba v půl jedenácté jsme se spokojeně vydali na cestu zpět do školy.

Fotografie k prohlednutí zde na webu v sekci Fotogalerie nebo na webových stránkách zde: Dům dětí a mládeže Mělník, příspěvková organizace | Fotogalerie | Den s MAPíkem (ddm-melnik.cz)

Zprávičky z adapťáku 2021 - čtvrtek

A finále ....
Poslední den a loučení. Ale pozor, hned ráno po snídani jsme se ještě vydali na okružní jízdu vláčkem po Harrachově. Bylo to super!!! Uchvátila nás krásná příroda, nádherné Mumlavské vodopády a také překrásný výhled ze skokanských můstků na Harrachov.
Ale vše jednou končí a my už frčíme domů. Na cestu jsem se ještě posilnili špagetami, a teď už jen: "Mami a tati, máte nás tady!"

Zprávičky z adapťáku 2021 - středa

Třetí den našeho pobytu jsme se hned po snídani vydali na parádní výlet do Jablonce nad Nisou, kde jsme navštívili výrobní dílnu v budově Muzea skla a bižuterie. Zde jsme měli možnost vyrobit si něco krásného dle svých představ (náramky, zvířátka...), zkrátka, kdo co chtěl. Tato aktivita se nám velice líbila. Také jsme si prohlédli vystavené exponáty a plnili různé úkoly. Byla to zábava. Každý z nás byl odměněn za svou práci drobným dárečkem pro štěstí. Nezapomněli jsme se ani naobědvat, ale dnes trošku netradičně. Venku jsem si zbaštili řízek s chlebíkem, a vydali se prozkoumat město Jablonec. Po návratu na hotel jsme si museli zaslouženě odpočinout, ale jen krátce. Čekala nás večeře (hovězí na houbách a rýže). Po večeři jsme se šli ještě projít a poté už jen hry a poznávačky, které jsou pro nás tak důležité. S úžasným pocitem usínáme a těšíme se na zítřejší den, kde nás čeká ještě poslední zážitek.

Zprávičky z adapťáku 2021 - úterý

Dnešní den byl opět báječný. Dopoledne jsme zvládli navštívit sklárnu, muzeum lyží i muzeum skla. Dozvěděli jsem se tolik nových, zajímavých věcí a také jsme si nakoupili drobné dárečky. Po obědě (rajská omáčka s masovými koulemi a knedlíkem) jsme se vydali prozkoumat okolí. Procházeli jsme se po Anenském údolí a dostali se až na tréninkové lyžařské můstky, kde se na svou kariéru připravují maličcí skokani. Velmi unaveni a zmoženi dlouhým chozením jsme dorazili zpět na hotel, kde nás po večeři opět čekaly společné výchovně-preventivní aktivity, které jsme již dnes zvládli na jedničku. 
Těšíme se do postýlky, dobrou noc.

Zprávičky z adapťáku 2021 - pondělí

Zprávičky z adapťáku 2021 - pondělí

Cesta do Harrachova vedla přes Liberec, kde jsme navštívili Dino-park a Zoo. Parádně jsme si to užili a po 17. hodině jsme dorazili do cíle (Harrachov - Hotel Anna), kde jsme se ubytovali a pospíchali na večeři (těstoviny a gulášek - mňamina, moc jsme si pochutnali). Po večeři jsme hráli hry, abychom se vzájemně lépe poznali a zjistili jeden o druhém, co ještě nevíme. Večerkou ukončíme dnešní, tak náročný den a těšíme se na zítřek. Všichni jsme v pořádku a rodičům posíláme tisíce pozdravů.


Pomůcky a sešity na nový školní rok 2021/2022

1. třída1. třída

Pomůcky 6-9. třídaPomůcky 6-9. třída

Sešity 6.-9. třídaSešity 6.-9. třída

Novinky ze školní jídelny

Novinky ze školní jídelny

Projektová výuka - Výročí liběchovské osobnosti

V letošním roce slavíme výročí narození jedné významné liběchovské osobnosti. V září to bude přesně 200 let od narození sochaře Václava Levého. Není to místní rodák, ale je to člověk, který je s městem Liběchov a jeho okolím velice úzce spjat, neboť zde žil a tvořil, ještě než se stal uznávaným umělcem.

Ani v naší škole jsme na tohoto umělce nezapomněli, a proto jsme se s žáky 4. až 9. třídy již počátkem ledna v projektové výuce zaměřili právě na osobnost Václava Levého.

Ve středu 8. ledna se žáci 2. stupně rozdělili do několika skupin a projektová výuka mohla začít. Nejprve jsme se společně podívali na krátký dokument odhalující díla V. Levého v místních lesích a tajemství jejich vzniku. V průběhu dne pak všechny skupiny vlastnoručně vyráběly plakáty, které mapovaly dílo a/nebo osudy Václava Levého. Své výstupy ostatním krátce představily na konci projektového dne. A co že jsme to všechno stihli:

Šesťáci známé reliéfy a skulptury přenesli na čtvrtky a pomocí nich vytvořili tzv. Levého stezku po okolí Liběchova. Nakreslili též portrét sochaře a zjistili základní životní data a údaje o jeho pobytu zde.

Sedmáci vytvořili také samostatnou stezku Václava Levého s informacemi o jednotlivých skalních dílech. Svou stezku doprovodili i přibližnou kilometráží. Druhý plakát pak věnovali také výtvarnému zpracování významných děl Levého a údajům o jeho životě.

Osmáci a deváťáci vytvořili smíšené skupiny a jejich výstupem byly opět informace o životě a díle Václava Levého, ostatní ocenili především podrobné informace o Klácelce a jejím okolí (tzv. Blaníku), jež mladší žáci téměř neznají. Starší žáci také poreferovali o problematice erozí a životního prostředí, které s udržení Levého děl souvisí.

Osmáci a deváťáci také vyzkoušeli, jak je mladší spolužáci poslouchali a vnímali. Připravili si pro ně i krátký pracovní list. Na něm mohli šesťáci a sedmáci spolupracovat ve dvojici, poté jim ho starší spolužáci opravili a zhodnotili.

Na závěr celého dne dostal každý žák svou hmotu a z ní dle vlastního výběru vytvořili jakékoli dílo, o němž celý den zjišťovali informace a povídali.

Dle průběžných ohlasů žáků si děti tento den užily a určitě by se nebránily podobné aktivitě.

Ve čtvrtek 9. ledna a v pátek 10. ledna se projektové dny konaly též pro čtvrťáky a páťáky. Opět se nejprve podívali na krátký dokument, pak pod vedením pana učitele zjišťovali různé informace. Malovali a kreslili skalní výtvory V. Levého. I pro ně bylo připraveno těsto, aby si vymodelovali vybraný skalní útvar. Také pro ně byl z předchozího dne připraven pracovní list k vyplnění.

V pátek se konečně umoudřilo počasí, a tak se čtvrťáci a páťáci mohli vydat prozkoumat skalní reliéfy a jeskyně v lesích nad školou. Na vlastní oči tak viděli Kapli sv. Máří Magdalény, Harfenici i Hada.

I žáci 1. stupně si oba dny projektového vyučování užili.

Výstavku prací, které vznikly v rámci projektové výuky, chystáme na jarní měsíce. K vidění budou v prostorách školy.  
Prozatím si můžete průběh projektového vyučování prohlédnout ve fotogalerii.

RYCHLÉ KONTAKTY

Telefon : +420 315 697 003
linka 101 - sekretariát
linka 102 - ředitelna
linka 103 - sborovna II. stupně
linka 104 - mateřská škola
linka 105 - školní družina
linka 106 - školní jídelna

Mobilní telefon:
školní jídelna - 604 569 212
mateřská škola - 775 038 996

E-mail: skola@zslibechov.cz
Web: http://www.zslibechov.cz
Datová schránka: z84meym

Prázdniny

Podzimní prázdniny připadnou na středu 27. října a pátek 29. října 2021.

Důležité informace

Od začátku kalendářního roku 2021 dochází k zásadním změnám ve fungování školní jídelny. Více informací v sekci Školní jídelna

Zajímavé informace

Ředitelka školy vyhlásila na 25. a 26. října ředitelské volno, více informací v sekci Aktuálně ze školy.
BAKALÁŘI
AKTUALITY
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
MATEŘSKÁ ŠKOLA
ŠKOLNÍ DRUŽINA
ŠKOLNÍ JÍDELNA
ZŠ a MŠ Liběchov

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy